+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

WŁOCHY
Padwa – Werona – Wenecja
9-12.10.2024

Cena 4 400 PLN
Cena 4 400 PLN
Ogólny opis wycieczki

Przelot z Gdańska do Wenecji. Trzy noclegi w Padwie. Śniadania i obiadokolacje. Po przylocie zwiedzanie Wenecji z przewodnikiem. W programie spacer wokół Placu św. Marka, który przez wieki był miejscem spotkań, uroczystości, wydarzeń politycznych i handlu. Wejście do stojącej przy placu Bazyliki św. Marka, która została wybudowana w IX wieku dla pochowania relikwii świętego. Pałac Dożów – gotycka siedziba władców i rządów Wenecji, spacer wzdłuż Wielkiego Kanału, przejście przez słynny most Rialto, najstarszy i jedyny do 1854 roku most nad Canal Grande. Santa Maria della Salute, barokowa bazylika wybudowana jako votum po epidemii dżumy. W Padwie zwiedzanie kaplicy Scrovegnich zdobionej freskami Giotta, Bazyliki św. Antoniego, z bardzo bogatym wnętrzem, w którym znajdują się, między innymi, płaskorzeźby i krucyfiks wykonany przez Donatella. Spacer ulicami miasta, które zachowały gotycki i renesansowy charakter, wejście na teren jednego z najstarszych uniwersytetów Europy, gdzie na przełomie XVI i XVII wieku wykładał Galileusz, a wśród najsłynniejszych absolwentów znaleźli się Polacy: Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski czy Jan Zamoyski. Zwiedzanie Werony miasta Romea i Julii, postaci uwiecznionych w dramacie Szekspira. Spacer pod dom Romea i Julii i słynny balkon oraz wokół dwóch placów placów: Brà i delle Erbe skoncentrowane są najważniejsze zabytki miasta. Plac delle Erbe, najstarszy w mieście, wzniesiony nad Forum Romanum otoczony zabytkowymi budynkami, nad nim góruje średniowieczna wieża Torre dei Lamberti, po środku fontanna Madonna Verona. Plac Brà to jeden z największych placów we Włoszech, na którym znajduje się imponującej wielkości rzymski Amfiteatr zwany Areną.

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku w środę 9. października 2024 roku o godzinie 3.45

Cena zawiera:

  • przelot samolotem Ryanair na trasie Gdańsk - Wenecja - Gdańsk
  • zakwaterowanie w hotelu w Padwie
  • transfery autokarem lotnisko - Padwa - lotnisko
  • przejazdy pociągami do Wenecji i Werony
  • śniadania i obiadokolacje
  • przewodnictwo i opiekę pilota
  • ubezpieczenie kosztów leczenia (suma ubezpieczenia 400 000 zł)
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • wstępów do zwiedzanych obiektów
  • na ten cel należy przygotować ok. 50 EUR.
Wycieczka dzień po dniu

9.10 (środa)Gdańsk - Wenecja - Padwa

Zbiórka na lotnisku o godzinie 3.45. Odlot do Wenecji o godzinie 5.45. Przylot o godzinie 7.45. Przejazd do Padwy, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie: spacer ulicami miasta, które zachowały gotycki i renesansowy charakter, wejście na teren jednego z najstarszych uniwersytetów Europy, gdzie na przełomie XVI i XVII wieku wykładał Galileusz, a wśród najsłynniejszych absolwentów znaleźli się Polacy: Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski czy Jan Zamoyski. Zwiedzanie kaplicy Scrovegnich zdobionej freskami Giotta z początku XIV wieku, które są uważane za pierwsze chronologicznie dzieło tego malarza i za jedno z najcenniejszych. Następnie przejście do XIII – wiecznego kościoła Eremitani (Kościoła Pustelników), który w przeszłości stanowił nie tylko centrum życia chrześcijańskiego, ale również kulturalnego i akademickiego. Wizyta w Bazylice św. Antoniego, najokazalszej budowli w mieście, łączącej elementy stylu gotyckiego i renesansowego. Jej budowę zapoczątkowano w pierwszej połowie XIII wieku po śmierci św. Antoniego. W bogatym wnętrzu znajduje się grób świętego oraz płaskorzeźby i krucyfiks wykonany przez Donatella. Spacer po ogrodzie botanicznym, najstarszym tego typu ogrodzie we Włoszech i najstarszym na świecie ogrodzie uniwersyteckim, założono go w 1545 roku. Następnie XV – wieczna Bazylika św. Justyny, która przez stulecia była największym kościołem północnych Włoch. Przejście przez największy w Europie plac: Prato della Valle, który niegdyś pełnił rolę rzymskiego teatru, a w XVIII wieku został przebudowany, obecnie składa się z dużego obszaru zieleni otoczonego kanałem i posągami. Wśród postaci możemy znaleźć Dantego, czy dwóch polskich królów: Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego. Następnie spacer w kierunku starówki, której centralny punkt stanowi imponujący gmach XIII-wiecznej hali Palazzo della Ragione. W przeszłości znajdowały się tu sklepy i zakłady rzemieślnicze, na piętrze sale sądowe i pomieszczenia władz miasta. Budynek rozdziela dwa place: Piazza delle Erbe oraz Piazza dei Frutti. Na obu z nich odbywają się targi ze świeżymi produktami. Kolejny plac to Piazza dei Signori, jego ozdobą jest wieża bramna Torre dell’Orologio z najstarszym działającym zegarem astronomicznym na świecie. Po południu spacer po ogrodzie botanicznym Wieczorem powrót na kolację i nocleg do hotelu.

10.10 (czwartek)Padwa - Werona - Padwa

Po śniadaniu przejazd pociągiem do Werony. Zwiedzanie miasta Romea i Julii, postaci uwiecznionych w dramacie Szekspira. Spacer pod dom Romea i Julii i słynny balkon oraz wokół dwóch placów: Brà i delle Erbe wokół, których skoncentrowane są najważniejsze zabytki miasta. Plac delle Erbe, najstarszy w mieście, wzniesiony nad Forum Romanum otoczony zabytkowymi budynkami, jak barokowy Palazzo Maffei, mieszczący w swoich murach muzeum sztuki, czy Palazzo del Comune z charakterystyczną XIII-wieczną wieżą Torre dei Lamberti. Po środku placu znajduje się słynna fontanna Madonna Verona. Plac Brà to jeden z największych placów we Włoszech, na którym znajduje się imponującej wielkości rzymski Amfiteatr zwany Areną, wybudowany 50 lat przed rzymskim Koloseum jest jedną z lepiej zachowanych budowli tego typu. Przejście przez średniowieczny plac Signori, inaczej nazywany placem Dantego, bo na jego środku stoi posag artysty, tu znajdują się też grobowce rodu Scaligerich (władających Weroną w późnym średniowieczu), wejście do gotyckiej bazyliki św. Anastazji, najbardziej imponującej budowli sakralnej w Weronie, następnie przejście pod Castelvecchio, XIV wieczny zamek, do którego prowadzi imponujący, zbudowany z cegły warowny most Ponte Scaligero. Na trasie również rzymskie bramy Leoni i Borsari. Po południu spacer po renesansowych Ogrodach Gusti, po których w przeszłości przechadzali się Mozart i Goethe, który poświęcił im fragment swojego pamiętnika z podróży do Włoch. Wieczorem powrót do Padwy na kolację i nocleg.

11.10 (piątek)Padwa - Wenecja - Padwa

Po śniadaniu wyjazd pociągiem do Wenecji, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta. Rejs tramwajem wodnym wzdłuż Canal Grande czyli Wielkiego Kanału w okolice Placu św. Marka. Canal Grande został zbudowany w XV wieku i dzieli Wenecję na dwie części oraz łączy wenecką lagunę z kanałem św. Marka. W programie spacer wokół Placu św. Marka, który przez wieki był miejscem spotkań, uroczystości, wydarzeń politycznych i handlu. Wejście do stojącej przy placu Bazyliki św. Marka, która została wybudowana w IX wieku dla pochowania relikwii świętego. Pałac Dożów – gotycka siedziba władców i rządów Wenecji, spacer wzdłuż Wielkiego Kanału, przejście przez słynny most Rialto, najstarszy i jedyny do 1854 roku most nad Canal Grande, wejście do kościoła Santa Maria Gloriosa dei Frari, gdzie w ołtarzu głównym znajduje się dzieło Tycjana „Wniebowzięcie”, poza tym inne dzieła Tycjana i Belliniego, a później do barokowego kościoła Santa Maria della Salute, gdzie eksponowany jest obraz Tintorretiego „Wesele w Kanie Galilejskiej” i kilka obrazów Tycjana. Wieczorem powrót do Padwy na kolację i nocleg.

12.10 (sobota)Padwa - Wenecja - Gdańsk

Wczesny wyjazd na lotnisko do Wenecji, wylot o godzinie 8.10. Przylot do Gdańska o godzinie 10.10 i zakończenie imprezy.

Mapa

(1) Wenecja   (2) Padwa   (3) Werona

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki.