+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

WŁOCHY
Padwa – Werona – Wenecja
9-12.10.2024

Cena 4 400 PLN
Cena 4 400 PLN
Ogólny opis wycieczki

Przelot z Gdańska do Bergamo. Trzy noclegi w Padwie. Śniadania i obiadokolacje. W Padwie zwiedzanie kaplicy Scrovegnich zdobionej freskami Giotta, Bazyliki św. Antoniego, z bardzo bogatym wnętrzem, w którym znajdują się, między innymi, płaskorzeźby i krucyfiks wykonany przez Donatella. Spacer ulicami miasta, które zachowały gotycki i renesansowy charakter, wejście na teren jednego z najstarszych uniwersytetów Europy, gdzie na przełomie XVI i XVII wieku wykładał Galileusz, a wśród najsłynniejszych absolwentów znaleźli się Polacy: Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski czy Jan Zamoyski. W Wenecji w programie spacer wokół Placu św. Marka, który przez wieki był miejscem spotkań, uroczystości, wydarzeń politycznych i handlu. Wejście do stojącej przy placu Bazyliki św. Marka, która została wybudowana w IX wieku dla pochowania relikwii świętego. Pałac Dożów – gotycka siedziba władców i rządów Wenecji, spacer wzdłuż Wielkiego Kanału, przejście przez słynny most Rialto, najstarszy i jedyny do 1854 roku most nad Canal Grande. Santa Maria della Salute, barokowa bazylika wybudowana jako votum po epidemii dżumy. Zwiedzanie Werony miasta Romea i Julii, postaci uwiecznionych w dramacie Szekspira. Spacer pod dom Romea i Julii i słynny balkon oraz wokół dwóch placów placów: Brà i delle Erbe skoncentrowane są najważniejsze zabytki miasta. Plac delle Erbe, najstarszy w mieście, wzniesiony nad Forum Romanum otoczony zabytkowymi budynkami, nad nim góruje średniowieczna wieża Torre dei Lamberti, po środku fontanna Madonna Verona. Plac Brà to jeden z największych placów we Włoszech, na którym znajduje się imponującej wielkości rzymski Amfiteatr zwany Areną.

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku w środę 9. października 2024 roku o godzinie 16.15.

Cena zawiera:

  • przelot samolotem Ryanair na trasie Gdańsk - Bergamo - Gdańsk
  • trzy noclegi w hotelu w Padwie
  • przejazdy autokarem: Bergamo - Padwa, Padwa - Werona - Padwa i Padwa - Bergamo
  • przejazdy pociągami Padwa - Wenecja - Padwa
  • śniadania i obiadokolacje
  • przewodnictwo i opiekę pilota
  • ubezpieczenie kosztów leczenia (suma ubezpieczenia 400 000 zł)
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • wstępów do zwiedzanych obiektów
  • na ten cel należy przygotować ok. 50 EUR.
Wycieczka dzień po dniu

9.10 (środa)Gdańsk - Bergamo - Padwa

Zbiórka na lotnisku o godzinie 16.15. Odlot do Bergamo o godzinie 18.20. Przylot godz. 20.25. Przejazd autokarem do Padwy. Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Padwie.

10.10 (czwartek)Padwa

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie: spacer ulicami miasta, które zachowały gotycki i renesansowy charakter, wejście na teren jednego z najstarszych uniwersytetów Europy, gdzie na przełomie XVI i XVII wieku wykładał Galileusz, a wśród najsłynniejszych absolwentów znaleźli się Polacy: Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski czy Jan Zamoyski. Zwiedzanie kaplicy Scrovegnich zdobionej freskami Giotta z początku XIV wieku, które są uważane za pierwsze chronologicznie dzieło tego malarza i za jedno z najcenniejszych. Wizyta w Bazylice św. Antoniego, najokazalszej budowli w mieście łączącej elementy stylu gotyckiego i renesansowego. Jej budowę zapoczątkowano w pierwszej połowie XIII wieku po śmierci św. Antoniego. W bogatym wnętrzu znajduje się grób świętego oraz płaskorzeźby i krucyfiks wykonany przez Donatella. Spacer po ogrodzie botanicznym, najstarszym tego typu ogrodzie we Włoszech i najstarszym na świecie ogrodzie uniwersyteckim, założono go w 1545 roku. Następnie XV – wieczna Bazylika św. Justyny, która przez stulecia była największym kościołem północnych Włoch. Przejście przez największy w Europie plac: Prato della Valle, który niegdyś pełnił rolę rzymskiego teatru w XVIII wieku został przebudowany, obecnie składa się z dużego obszaru zieleni otoczonego kanałem i posągami. Wśród postaci możemy znaleźć Dantego, czy dwóch polskich królów: Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego. Następnie spacer w kierunku starówki, której centralny punkt stanowi imponujący gmach XIII-wiecznej hali Palazzo della Ragione. W przeszłości znajdowały się tu sklepy i zakłady rzemieślnicze, na piętrze sale sądowe i pomieszczenia władz miasta. Budynek rozdziela dwa place: Piazza delle Erbe oraz Piazza dei Frutti. Na obu z nich odbywają się targi ze świeżymi produktami. Kolejny plac to Piazza dei Signori, jego ozdobą jest wieża bramna Torre dell’Orologio z najstarszym działającym zegarem astronomicznym na świecie. Kolacja i nocleg do hotelu w Padwie.

11.10 (piątek)Padwa - Wenecja - Padwa

Rano przejazd pociągiem do Wenecji, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta. Rejs tramwajem wodnym wzdłuż Canal Grande czyli Wielkiego Kanału w okolice Placu św. Marka. Canal Grande został zbudowany w XV wieku i dzieli Wenecję na dwie części oraz łączy wenecką lagunę z kanałem św. Marka. W programie spacer wokół Placu św. Marka, który przez wieki był miejscem spotkań, uroczystości, wydarzeń politycznych i handlu. Wejście do stojącej przy placu Bazyliki św. Marka, która została wybudowana w IX wieku dla pochowania relikwii świętego. Pałac Dożów – gotycka siedziba władców i rządów Wenecji, spacer wzdłuż Wielkiego Kanału, przejście przez słynny most Rialto, najstarszy i jedyny do 1854 roku most nad Canal Grande, wejście do kościoła Santa Maria Gloriosa dei Frari, gdzie w ołtarzu głównym znajduje się dzieło Tycjana „Wniebowzięcie”, poza tym inne dzieła Tycjana i Belliniego, a później do barokowego kościoła Santa Maria della Salute, gdzie eksponowany jest obraz Tintorretiego „Wesele w Kanie Galilejskiej” i kilka obrazów Tycjana. Wieczorem powrót pociągiem do Padwy na kolację i nocleg.

12.10 (sobota)Padwa - Werona - Bergamo - Gdańsk

Po śniadaniu przejazd autokarem do Werony. Zwiedzanie miasta Romea i Julii, postaci uwiecznionych w dramacie Szekspira. Spacer pod dom Romea i Julii i słynny balkon oraz wokół dwóch placów placów: Brà i delle Erbe wokół, których skoncentrowane są najważniejsze zabytki miasta. Plac delle Erbe, najstarszy w mieście, wzniesiony nad Forum Romanum, otoczony zabytkowymi budynkami, jak barokowy Palazzo Maffei, mieszczący w swoich murach muzeum sztuki, czy Palazzo del Comune z charakterystyczną XIII – wieczną wieżą Torre dei Lamberti. Po środku placu znajduje się słynna fontanna Madonna Verona. Plac Brà to jeden z największych placów we Włoszech, na którym znajduje się imponującej wielkości rzymski Amfiteatr zwany Areną, wybudowany 50 lat przed rzymskim Koloseum, jest jedną z lepiej zachowanych budowli tego typu. Przejście przez średniowieczny plac Signori, inaczej nazywany placem Dantego, bo na jego środku stoi posag artysty, tu znajdują się grobowce rodu Scaligerów, wejście do gotyckiej bazyliki św. Anastazji, najbardziej imponującej budowli sakralnej w Weronie, przejście pod Castelvecchio, XIV-wieczny zamek, do którego prowadzi imponujący zbudowany z cegły warowny most Ponte Scaligero. Na trasie również rzymskie bramy Leoni i Borsari. Po południu spacer po renesansowych Ogrodach Gusti, po których w przeszłości przechadzali się Mozart czy Goethe, który poświęcił im fragment swojego pamiętnika z podróży do Włoch. Następnie przejazd do Bergamo. Kolacja w Bergamo Alte. Transfer na lotnisko w Bergamo. Odlot do Gdańska o godz. 22.40. Przylot do Gdańska o godz. 0.40 następnego dnia i zakończenie imprezy.

Mapa

(1) Wenecja   (2) Padwa   (3) Werona

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki.