+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

WŁOCHY
Toskania i Liguria
8-15.05.2023

Cena 4 400 PLN
Cena 4 400 PLN
Ogólny opis wycieczki

Przelot samolotem z Gdańska do Pizy. Sześć noclegów w Montecatini Terme. Jeden nocleg w Pizie. Śniadania i obiadokolacje.
Montecatini Terme to znane od XVIII wieku uzdrowisko z występującymi tutaj wodami termalnymi o uznanych właściwościach leczniczych. W ramach pobytu, BT Wojażer we współpracy z lokalnym biurem proponuje dla chętnych trzy całodzienne wycieczki autokarowe. Na trasie pierwszego wypadu La Spezia – Cinque Terre – Rapallo i Portofino. Podczas kolejnej wycieczki przejazd do Bolonii, stolicy regionu Emilia-Romania, gdzie powstał najstarszy uniwersytet w Europie. Spacer po Piazza Maggiore z fontanną Neptuna, gotycką Bazyliką San Petronio i zabytkowymi romańskimi i gotyckimi kamienicami. Trzecia propozycja to wyjazd do Sieny, gdzie zobaczymy romańsko-gotycką katedrę i XIII-wieczny Piazza del Campo (plac w kształcie muszli) z charakterystyczną ceglaną zabudową i ratuszem – Palazzo Publico, nad którym góruje wieża Torre del Mangia. W ostatnim dniu wycieczki zwiedzanie historycznej części Pizy ze słynną Krzywą Wieżą. W ramach pobytu w Montecatini Terme możliwość odbycia w czasie wolnym, krótkich wycieczek z przewodnikiem do Lukki, Prato, Pistoi i Florencji.

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku 8. maja 2023 roku (poniedziałek) o godzinie 10.50

Cena zawiera:

  • przelot samolotem Gdańsk - Piza - Gdańsk
  • transfery autokarowe lotnisko - hotel - lotnisko
  • siedem noclegów w hotelu 4* w Montecatini Terme
  • śniadania i obiadokolacje
  • przewodnictwo w języku polskim
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie kosztów leczenia (400 000 zł)
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • trzech wycieczek autokarowych organizowanych przy współudziale lokalnego biura podróży (autokar, przejazd statkiem i pociągiem w celu poznania Cinque Terre, wstępy do obiektów). Na ten cel należy przygotować około 180 EUR
  • biletów kolejowych do sąsiednich miejscowości (np. bilet Montecatini Terme - Florencja 6 EUR)
Wycieczka dzień po dniu

8.05 (poniedziałek)Gdańsk - Piza - Montecatini Terme

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 10.50. Odlot do Pizy godz. 12.50. Po przylocie przejazd do Pizy i zwiedzanie słynnych obiektów wokół Pola Cudów (Campo dei Miracoli): katedra, Krzywa Wieża, Baptysterium). Następnie transfer autokarowy do miejscowości Montecatini Terme. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Montecatini Terme to jedno z najbardziej atrakcyjnych uzdrowisk w Toskanii, znane z gorących wód termalnych, a jednocześnie świetna baza wypadowa do ciekawych miejsc w Toskanii. Obiadokolacja i nocleg.

9.05 (wtorek)czas wolny do dyspozycji uczestników

Aklimatyzacja, spacer po mieście, zapoznanie się z funkcjonującymi obiektami uzdrowiska takimi jak pijalnia wód mineralnych, baseny termalne, zabytkowy park i dom zdrojowy. Wnętrza zabytkowych term stylizowane są na starożytne świątynie, a w mieście o tej porze roku ma miejsce wiele imprez kulturalnych. Obiadokolacja i nocleg.

10.05 (środa)Montecatini Terme - Bolonia - Montecatini Terme

Po śniadaniu wycieczka autokarowa do Bolonii, stolicy regionu Emilia-Romania położonej między dwoma rzekami Reno i Saveną. To jeden z najstarszych ośrodków uniwersyteckich w Europie. Bolonię nazywa się „czerwonym miastem” ponieważ większość budynków zbudowana jest z czerwonej cegły, co tworzy niepowtarzalny klimat. To również miasto arkad. W programie spacer wokół Piazza Maggiore, głównego placu miasta, który w średniowieczu pełnił funkcje handlowe i reprezentacyjne skupiając najważniejsze budynki należące do władz miasta: ratusz (Palazzo d’Accursio), centrum bankowe (Palazzo dei Banchi), stary budynek cechu notariuszy (Palazzo dei Notai) oraz dawne siedziby wymiaru sprawiedliwości i policji (Palazzo del Podesta). Przy placu znajduje się również jeden najważniejszych obiektów sakralnych miasta – XIV wieczna bazylika św. Petroniusza – jeden z największych kościołów we Włoszech i Europie, wybitny zabytek późnogotyckiej architektury toskańskiej i lombardzkiej. Przejście na skwery Piazza de Enso i Piazza del Nettuno, gdzie znajduje się jeden z ważniejszych symboli Bolonii – fontanna Neptuna, następnie Uniwersytet Boloński. Wejście na teren bazyliki San Stefano – kompleksu budowli, na który się składa siedem kościołów i wieże mieszkalno-obronne z XII wieku. Powrót do Montecatini Terme na kolację i nocleg.

11.05 (czwartek)czas wolny do dyspozycji uczestników

Odpoczynek i korzystanie z obiektów uzdrowiska. Możliwość wyjazdu regionalnym pociągiem do położonych blisko toskańskich miejscowości: Florencji, Pistoi, Prato i Lukki (wybór miejscowości do uzgodnienia z pilotem grupy). Kolacja i nocleg w Montecatini Terme.

12.05 (piątek)Montecatini Terme - Cinqe Terre - Portofino - Rapallo - Montecatini Terme

Po śniadaniu wyjazd autokarem w kierunku miejscowości La Spezia Przejazd statkiem i pociągiem wzdłuż brzegów Cinque Terre – fragmentu riwiery liguryjskiej położonego między cyplem Mesco, a przylądkiem Montenero, który dzięki swoim walorom krajobrazowym wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Przejazd do Rapallo, dużego i popularnego kąpieliska morskiego, znanego z podpisanych tutaj traktatów międzypaństwowych w 1920 i 1922 roku. Z Rapallo zjazd do malowniczej miejscowości Portofino, opiewanej w wielu piosenkach, a wśród nich słynnej „Miłości w Portofino”. To niezwykłe miasteczko było również tłem kilku filmów, jest także miejscem wybieranym często przez celebrytów na ceremonię ślubną. Powrót do Montecatini Terme. Kolacja i nocleg w hotelu.

13.05 (sobota)czas wolny do dyspozycji uczestników

Odpoczynek i spacery po Montecatini Terme. Korzystanie z atrakcji uzdrowiska. Możliwość przejazdu koleją regionalną do wybranych toskańskich miejscowości (jak wyżej). Kolacja i nocleg.

14.05 (niedziela)Montecatini Terme - Siena - Piza

Po śniadaniu wycieczka autokarowa do Sieny. Po przyjeździe do Sieny zwiedzanie historycznego centrum: Campo – największy średniowieczny rynek Włoch, gotycki Palazzo Pubblico (ratusz) z wysoką 100-metrową dzwonnicą, Fonte Gaia (Fontanna Radości), renesansowy Palazzo Piccolomini, romańsko-gotycka katedra z początków XIII wieku, średniowieczne pałace i domy w dzielnicy katedralnej. Po południu powrót do Montacatini Terme na kolację i nocleg.

15.05 (poniedziałek)Piza - Gdańsk

Po śniadaniu przejazd autokarem na lotnisko w Pizie. Odlot o godz. 15.35 Przylot do Gdańska o godz. 17.50 i zakończenie imprezy.

Mapa

(1) Montecatini Terme   (2) La Spezia   (3) Cinque Terre   (4) Rapallo   (5) Portofino   (6) Bolonia   (7) Siena   (8) Piza

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki.
Program do wydruku