+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

WŁOCHY
Neapol i Wybrzeże Amalfitańskie
8-13.10.2023

Cena 5 300 PLN
Cena 5 300 PLN
Ogólny opis wycieczki

Przelot samolotem z Gdańska do Neapolu. Cztery noclegi w hotelu w Neapolu lub okolicy. Śniadania i obiadokolacje.
Zwiedzanie Neapolu: katedra św. Januarego, spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO, Opera San Carlo, Galeria Humberta I, Piazza del Plebiscito z Pałacem Królewskim. Rejs statkiem na Capri, niewielką górzystą wyspę położoną w Zatoce Neapolitańskiej, malownicze miejsce przyciągające turystów, artystów i pisarzy oraz do Sorrento, miasta założonego w czasach antycznych przez Greków, ulubionego miejsca wypoczynku rzymskich dostojników. Miasteczko zyskało popularność dzięki piosence Torna a Surriento (Wróć do Sorrento). Wycieczka autokarem przez Wybrzeże Amalfitańskie, po drodze zwiedzanie Amalfi, miasteczka położonego na stromych klifach i Positano, jednego z najpiękniejszych miasteczek włoskiej Kampanii, położonego na zielonych wzgórzach z charakterystyczną śródziemnomorską zabudową. W programie również wycieczka pod wulkan Wezuwiusz oraz do Pompejów na teren wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym podczas erupcji w I wieku naszej ery.

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku w niedzielę 8. października o godzinie 16.50. 

 

Cena zawiera:

  • przelot samolotem linii Ryanair Gdańsk - Neapol - Gdańsk
  • przejazdy autokarem na trasie wycieczki
  • pięć noclegów w hotelu w Neapolu w pokojach dwuosobowych
  • śniadania i obiadokolacje
  • przewodnictwo w języku polskim
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie kosztów leczenia (suma ubezpieczenia 400 000 zł)
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • wstępów do zwiedzanych obiektów i rejsów
  • Na ten cel należy zabrać ok. 80 EUR
Wycieczka dzień po dniu

8.10 (niedziela)Gdańsk - Neapol

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godzinie 16.50. Odlot do Neapolu o godzinie 18.50. Przylot o godz. 21.25. Transfer autokarowy do hotelu w Neapolu.

9.10 (poniedziałek)Neapol

Po śniadaniu zwiedzanie Neapolu: katedra św. Januarego, gotycka monumentalna budowla z barokowymi ołtarzami, Piazza del Plebiscito jeden z największych placów we Włoszech, na którym najważniejszą budowlą jest XVII-wieczny pałac królewski (Palazzo Reale) oraz Teatr San Carlo. Obie budowle łączy pasaż handlowy – Galeria Umberto zbudowana w stylu neorenesansowym, zwieńczona piękną szklaną kopułą. Spacer uliczkami starówki neapolitańskiej, wpisanej na listę UNESCO, przejście uliczką neapolitańskich szopkarzy, na której znajdują się liczne sklepy z akcesoriami do szopek bożonarodzeniowych. Kościół Gesu Nuovo, którego renesansowa fasada pokryta jest charakterystycznymi „diamentami”, zespół klasztorny Santa Chiara, na który składa się bazylika, renesansowa dzwonnica, budynek klasztorny i otoczony krużgankami ogród. Wjazd na punkt widokowy w willowej dzielnicy Posillipo, z którego podziwiać można panoramę miasta i Zatoki. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

10.10 (wtorek)Neapol - Capri - Sorrento - Neapol

Po śniadaniu rejs statkiem na Capri, niewielką górzystą wyspę położoną w Zatoce Neapolitańskiej, malownicze miejsce przyciągające turystów, artystów i pisarzy. Zapomniana w czasach średniowiecznych wyspa przeżyła swój renesans w XIX wieku po powtórnym odkryciu Lazurowej Groty, jaskini morskiej, nazwanej tak ze względu na intensywny kolor wód i ścian. W czasach antycznych Capri była ulubionym miejscem cesarzy rzymskich, którzy wznosili tutaj swoje letnie rezydencje. Centralnym punktem wyspy jest Piazza Umberto, gdzie dawniej urządzano miejskie targowiska. Najstarsze zabytki to: Certosa di San Giacomo – klasztor Kartuzów otoczony fortyfikacjami, które miały zabezpieczać zakonników przed atakami piratów oraz rezydencja cesarza Tyberiusza – Villa Jovis. Po południu przeprawa promowa do Sorrento, miasta założonego przez Greków, w czasach antycznych ulubionego miejsca wypoczynku rzymskich dostojników. Miasteczko zyskało popularność dzięki piosence „Torna a Surriento” wykonywanej przez wielu piosenkarzy. Spacer po mieście. Kolacja w Sorrento. Powrót na nocleg do Neapolu.

11.10 (środa)Neapol - Wybrzeże Amalfitańskie - Neapol

Rano przejazd na Wybrzeże Amalfitańskie, uznawane za jedno z najpiękniejszych na świecie, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ten malowniczy rejon usytuowany jest w południowej części Półwyspu Sorrentyńskiego od miejscowości Positano na zachodzie po Vietri sul Mare na wschodzie. Po drodze zwiedzanie Amalfi, miasteczka położonego na stromych klifach, którego rozkwit przypadał na czasy wczesnego średniowiecza dzięki położeniu na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych. W sercu miasta, nad rynkiem, dominuje charakterystyczna bryła katedry św. Andrzeja Apostoła z typową dla tego regionu kopułą zdobioną glazurowanymi kafelkami. Brązowe drzwi kościoła wykonano w Konstantynopolu i datuje się je na 1066 rok. Spacer po wąskich, krętych uliczkach. Następnie przejazd do Positano, jednego z piękniejszych miasteczek włoskiej Kampanii, położonego na zielonych wzgórzach z charakterystyczną śródziemnomorską zabudową. W trakcie przejazdu, wzdłuż wybrzeża, postoje w malowniczych miejscach widokowych. Wieczorem powrót do Neapolu. Kolacja i nocleg w hotelu..

12.10 (czwartek) Neapol - Wezuwiusz - Pompeje - Neapol

Po śniadaniu przejazd w okolice Wezuwiusza – wulkanu wznoszącego się na wysokość 1 281 metrów n.p.m. Spacer w okolicy wulkanu. Następnie zwiedzanie Pompejów – pozostałości antycznego miasta, będącego jednym z najważniejszych ośrodków handlowych w Kampanii, zniszczonego przez erupcję wulkanu w 79 roku. Na skutek wybuchu Pompeje zostały zasypane popiołem wulkanicznym, który zakonserwował osadę, a przeprowadzone w XIX wieku prace wykopaliskowe pozwoliły odtworzyć strukturę miasta. Zachowało się wiele domów wraz z wyposażeniem, malowidłami i rzeźbami. Wieczorem powrót do Neapolu. Kolacja i nocleg.

13.10 (piątek)Neapol - Gdańsk

Po śniadaniu czas wolny w centrum miasta. Przed wyjazdem na lotnisko wczesny obiad. Odlot do Gdańska o godzinie 16.35, przylot o godzinie 19.10 i zakończenie imprezy.

Mapa

(1) Neapol    (2) Sorrento   (3) Capri   (4) Amalfi   (5) Positiano   (6) Pompeje

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki.
Program do wydruku