+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

HISZPANIA
Walencja
22-25.10.2022

Cena 2 800 PLN
Cena 2 800 PLN
Ogólny opis wycieczki

Samolot z Gdańska do Walencji. Trzy noclegi ze śniadaniami w Walencji, w pobliżu historycznego centrum miasta.
Zwiedzanie trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii. W historycznym centrum: Plac Ayuntamiento, nazywany Placem Narodu Walenckiego, Dworzec Północny, Plac Mercado z imponującą halą targową, XV-wieczna Lonja czyli późnogotyckie centrum handlu jedwabiem, katedra z XIII wieku, w której wnętrzu przechowuje się purpurowy kielich z agatu, wedle legendy Świętego Graala. Wejście do wnętrza Palau de la Generalitat, siedziby regionalnego rządu oraz na koronę XIV-wiecznej bramy miejskiej Torres de Serranos, z której roztacza się wspaniały widok na dachy i uliczki starej Walencji. Spacer po obsadzonej palmami promenadzie nadmorskiej, wzdłuż szerokich, piaszczystych plaż położonych nad Morzem Śródziemnym. Wejście na teren dawnego portu, a obecnie pełnej jachtów mariny. Przejazd do nowoczesnego kompleksu architektonicznego Miasteczka Sztuki i Nauki. Na terenie miasteczka zwiedzanie imponującego oceanarium, największego tego typu obiektu w Europie.

Początek i koniec wycieczki:

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki:

Zbiórka w sobotę 22. października o godzinie 13.15 na lotnisku w Gdańsku

Cena zawiera:

  • przelot samolotem Gdańsk - Walencja - Gdańsk
  • trzy noclegi w hotelu w Walencji (ze śniadaniami)
  • grupowe bilety komunikacji miejskiej (metro, tramwaj, autobus)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 400 000 zł)
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów. Na ten cen należy przygotować ok. 50 EUR
  • posiłków poza śniadaniami
Wycieczka dzień po dniu

22.10 (sobota)

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godzinie 13.15. Odlot z Gdańska o godzinie 15.15. Przylot do Walencji o godz. 18.40. Przejazd metrem do hotelu zlokalizowanego w pobliżu centrum miasta. Wieczorny spacer ulicą Avenida Puerto w kierunku mariny im. króla Juana Carlosa I. Czas wolny na posiłek w jednej z licznych portowych restauracji, tawern lub barów. Nocleg w hotelu.

23.10 (niedziela)

Po śniadaniu wyjazd w kierunku starego miasta. Wejście na wieże masywnej, gotyckiej budowli obronnej Torres de Serranos. Ze szczytowych partii wież roztacza się niezapomniany widok na historyczną część miasta. Następnie przejście do siedziby regionalnego rządu Walencji Palau de la Generalitat. We wnętrzach tej starej gotyckiej budowli (rozbudowanej w latach 50-tych XX w.) na uwagę zasługuje elegancka sala przyjęć Salon Dorado z zachowanym, zdobionym złotem, kasetonowym sufitem oraz sala zebrań Kortezów, czyli parlamentu Walencji (wspólnoty autonomicznej składającej się z trzech prowincji). Stamtąd przejście do XIII-wiecznej katedry z elementami romańskimi, gotyckimi i barokowymi oraz charakterystyczną ośmioboczną wieżą zwaną Miquelete. We wnętrzu, mały purpurowy kielich z agatu, znajdujący się w małej bocznej kaplicy, uznawany jest za kielich z Ostatniej Wieczerzy – Święty Graal. Obok katedry znajduje się bazylika Matki Boskiej Opuszczonych z rzeźbionym piętnastowiecznym wizerunkiem Madonny, przeznaczonych dla pierwszego w Hiszpanii szpitala psychiatrycznego. Spacer po labiryncie małych, wąskich uliczkach (w dawnych wiekach w obrębie murów obronnych miasta doliczono się ponad czterystu uliczek) do głównego placu w kształcie trójkąta – Plaza de Ayuntamiento. Przez wiele lat nazywany był „Placem Narodu Walenckiego”, a jego najważniejszą budowlą jest ratusz miejski. Czas wolny na posiłek w obrębie starego miasta. Nocleg w hotelu.

24.10 (poniedziałek)

Rano spacer po bulwarach w nadmorskiej części miasta, a następnie przejazd do niezwykłej, futurystycznej dzielnicy Walencji czyli Miasteczka Sztuki i Nauki. Na ten ogromny kompleks, zaprojektowany w dużej części przez walenckiego architekta Santiaga Calatravę składa się pięć części Hemisferic (kino i planetarium), Museu de Les Ciencies Principe Felipe (interaktywne muzeum naukowe), Oceanographic Park (największe w Europie oceanarium), Umbraculo (ogród krajobrazowy) oraz Palau des Arts (centrum sztuki z nowoczesną salą operową). W ramach pobytu w tej części miasta, propozycja wspólnego wejścia do Oceanarium oraz Palau des Arts. Wieczorem powrót do historycznej części miasta na kolację. Nocleg w hotelu.

25.10 (wtorek)

Rano przejazd do Plaza de Mercado, gdzie znajduje się główne targowisko miasta. Ogromna hala targowa z witrażowymi oknami, zbudowana z cegieł, obłożona ceramiką z bogato zdobionymi bramami i przykryta kopułą, przyciąga codziennie tłumy miejscowych kupujących i turystów. Naprzeciwko hali stoi XV-wieczna Lonja, czyli późnogotyckie centrum handlu jedwabiem. Budynek wpisany jest listę UNESCO. Na zakończenie zwiedzanie Narodowego Muzeum Ceramiki. Produkcja wyrobów z ceramiki ruszyła w Walencji już w XIII wieku i od tego czasu przedmioty ceramiczne zaczęto wykorzystywać do ocieplania i dekorowania domów. Powrót do hotelu i wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Odlot samolotu z Walencji o godz. 17.10. Przylot do Gdańska o godz. 20.15 i zakończenie wycieczki.

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki
Program do wydruku