+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

UKRAINA
Odessa
20-23.06.2020

Cena 2 600 PLN
Cena 2 600 PLN
Ogólny opis wycieczki

Samolot z Gdańska do Odessy. Trzy noclegi w hotelu w Odessie. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. Odessa jest młodym miastem założonym przed 200 laty przez carycę Katarzynę II.  Zachowało się tutaj wiele polskich śladów. Przebywali tu Julian Ursyn Niemcewicz, Józef Ignacy Kraszewski i Adam Mickiewicz, a przed wybuchem I wojny światowej mieszkało w Odessie prawie 30 tysięcy Polaków. Zwiedzanie najciekawszych obiektów miasta, do których zaliczają się gmach Teatru i Baletu, Filharmonia, Latarnia Morska, Stara Giełda, Schody Patiomkinowskie, Uniwersytet, pałace w tym tzw. „polskie”, zbudowane przez polskich arystokratów, kościoły, sobory i synagogi. W programie również całodzienny wyjazd do Twierdzy Akermańskiej położonej na wysokim brzegu Dniestru, największej średniowiecznej budowli obronnej na Ukrainie. W trakcie wycieczki degustacja lokalnych win w miejscowości Szabo oraz postój na plaży i możliwość kąpieli w Morzu Czarnym. Dla chętnych propozycja wzięcia udziału w spektaklu operowym lub baletowym w Operze Odeskiej.

Początek i koniec wycieczki:

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki:

Sobota 20. czerwca 2020 r. o godz. 10.15 na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Cena zawiera:

 • przelot samolotami linii Ryanair na trasie Gdańsk - Odessa - Gdańsk
 • transfery i przejazdy lokalnym autokarem
 • zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta
 • śniadania i obiadokolacje
 • przewodnictwo w języku polskim
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł)
 • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • na ten cel należy przygotować ok. 30 euro
 • biletu na spektakl w Operze Odeskiej
Wycieczka dzień po dniu

20. czerwca (sobota)Gdańsk - Odessa

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 10.15. Odlot do Odessy liniami Ryanair o godz. 12.15. Przylot o godz. 15.25. Po odprawie przejazd do hotelu położonego w centrum miasta i zakwaterowanie. Kolacja w hotelu. Po krótkim odpoczynku pierwszy spacer i rozpoznanie topografii miasta w okolicach hotelu – bulwary nadmorskie i centrum handlowo-gastronomiczne. Powrót do hotelu na nocleg.

21. czerwca (niedziela)Odessa

Po śniadaniu zwiedzanie miasta pieszo i autokarem: gmach filharmonii z przełomu XIX i XX wieku – architekturą nawiązujący do weneckiego Pałacu Dożów, Stara Giełda z lat trzydziestych XIX wieku, eklektyczny Teatr Opery i Baletu, Schody Patiomkinowskie – symbol Odessy, rozsławiony w filmie Eisensteina „Pancernik Patiomkin”, katolicka Katedra Wniebowzięcia NMP, Sobór Przemienienia Pańskiego, Synagoga Brodzka, Uniwersytet Odeski, Dom Mickiewicza, pałace polskiej i rosyjskiej arystokracji, kolumnada przy ul. Woroncowa, zabytkowy pasaż handlowy, eklektyczne hotele z przełomu XIX i XX wieku, latarnia morska. Przejazd autokarem przez nowe dzielnice miasta. W trakcie zwiedzania przerwy na kawę i lunch w wybranych miejscach. Po południu powrót do hotelu na kolację. Wieczorem, dla chętnych, spektakl w Operze Odeskiej. Nocleg w hotelu.

22. czerwca (poniedziałek)Odessa - Twierdza Akermańska - Odessa

Rano wyjazd na całodzienną wycieczkę do Twierdzy Akermańskiej. Położona na wysokim brzegu zabytkowa twierdza uważana jest za jeden z największych i najlepiej zachowanych średniowiecznych obiektów fortyfikacyjnych na Ukrainie. Zbudowana w XIII wieku, wielokrotnie rozbudowywana i i umacniana przez kolejnych gospodarzy: chanów Złotej Ordy, Genueńczyków, książąt mołdawskich, osmańskich sułtanów i rosyjskich inżynierów była świadkiem wielu krwawych bitew i wyczerpujących oblężeń. Do dziś przetrwały mury twierdzy i trzy dziedzińce: Garnizonowy, Obywatelski i Portowy. Wokół dziedzińca Garnizonowego mieściły się koszary, stajnie i magazyny oraz cytadela składająca się z czterech potężnych baszt. Za murami dziedzińca Obywatelskiego kryła się w trakcie oblężenia okoliczna ludność. Dziedziniec Portowy służył do składowania i kwarantanny różnych towarów przywożonych do twierdzy z dalekich krajów. Po zwiedzeniu twierdzy przejazd do miejsca, gdzie wytwarza się lokalne wina. Degustacja wina w winiarni. Następnie przejazd do wybranej miejscowości nad Morzem Czarnym, pobyt na plaży z możliwością kąpieli w morzu. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

23. czerwca (wtorek)Odessa - Gdańsk

Po śniadaniu czas wolny w centrum miasta. Wykwaterowanie z hotelu około południa. Zwiedzanie Galerii Sztuk Pięknych w Pałacu Potockich (kolekcja ikon oraz malarstwo rosyjskie). Transfer na lotnisko. Odlot do Gdańska o godz. 17.25 Przylot do Gdańska o godz. 18.35 i zakończenie wycieczki.

Uwaga: kolejność zwiedzanych miejsc i obiektów może ulec zmianie

Mapa

(A) port lotniczy Odessa   (B) Odessa – centrum miasta   (C) Twierdza Akerman

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki. Równocześnie zapraszamy do wysyłania nam zdjęć z wyjazdu do Odessy - z przyjemnością umieścimy je tutaj po zakończeniu wycieczki
Program do wydruku