+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

SZWECJA
Sztokholm i Uppsala
24-27.06.2024

Cena 3 900 PLN
Cena 3 900 PLN
Ogólny opis wycieczki

Samolot z Gdańska do Sztokholmu. Trzy noclegi w Sztokholmie. Śniadania. Przejazdy lokalnym autokarem i metrem. W Sztokholmie spacer z polskim przewodnikiem po uliczkach dzielnicy Gamla Stan, zwiedzanie Zamku Królewskiego Tre Kronor, wizyta w Ratuszu, gdzie szwedzka rodzina królewska wydaje doroczne przyjęcia na cześć laureatów Nagrody Nobla, przejazd na wyspę Riddarholmen, gdzie znajduje się XII-wieczny kościół franciszkanów – od wieków nekropolia królów Szwecji. Zwiedzanie Muzeum Okrętu „Vasa” (okrętu wojennego, który zatonął w 1628 roku podczas dziewiczego rejsu, a w 1961 roku został wydobyty i poddany długoletniej konserwacji), a na przedmieściach Sztokholmu w Drottingholm, spacer po wspaniałych ogrodach wokół XVII wiecznej rezydencji królewskiej. Przejazd autokarem przez dzielnice stolicy Szwecji: Norrmalm, Kunksholmen, Sodermalm. Zwiedzanie okolic Sztokholmu – Sigtuna, średniowieczne centrum polityczne i kulturalne Szwecji oraz Uppsala, gdzie znajdują się największa katedra w Skandynawii i najstarszy Uniwersytet (oba obiekty z XV wieku), a na wzgórzu imponujący zamek królewski, miejsce uczt koronacyjnych Katarzyny Jagiellonki i Zygmunta III Wazy.

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Wałęsy Lecha w Gdańsku

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku im. Wałęsy w Gdańsku w poniedziałek 24. czerwca o godzinie 13.20

 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Gdańsk - Sztokholm - Gdańsk
 • trzy noclegi w hotelu ***
 • śniadania
 • transfer autokarem z lotniska i na lotnisko
 • przewodnictwo w języku polskim
 • wycieczkę autokarową do Sigtuny i Uppsali
 • bilety komunikacji miejskiej
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie kosztów leczenia (suma ubezpieczenia 400 000 zł)
 • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • obiadów
 • wstępów do zwiedzanych obiektów - ok. 900 SEK (szwedzkich koron)
 • rejsu statkiem ok. 300 SEK
Wycieczka dzień po dniu

24.06 (poniedziałek)Gdańsk - Sztokholm

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 13.20. Odlot do Sztokholmu o godz. 15.20. Przylot o godz. 16.45.
Transfer do hotelu. Pierwszy spacer po centrum miasta, w tym po eleganckiej ulicy Drottninggatan. Kolacja i nocleg.

25.06 (wtorek)Sztokholm

Po śniadaniu zwiedzanie Sztokholmu z miejscowym przewodnikiem: Zamek Królewski (Tre Kronor), XVI-wieczna rezydencja obronna z czasów Gustawa I Wazy, najstarszy kościół Storykyrkan, spacer po uliczkach Starego miasta (Gamla Stan). Przejazd przez dzielnice Norrmalm, Kungsholmen, Sodermalm. Po drodze wizyta w Ratuszu, wybudowanym w latach 20-tych XX wieku, będącym symbolem Sztok-holmu. Ratusz to miejsce, w którym od lat szwedzka rodzina królewska wydaje doroczne przyjęcia na cześć laureatów Nagrody Nobla. Po zwiedzeniu czas wolny na obiad. Nocleg w hotelu w Sztokholmie.

26.06 (środa) Sztokholm

Po śniadaniu przejazd do centrum miasta i rejs statkiem przez historyczne kanały wokół wyspy Kungsholmen. Następnie zwiedzanie Muzeum Waza, gdzie prezentowany jest XVI-wieczny, wydobyty z dna morza, efektownie odrestaurowany wrak okrętu wojennego. W programie również zwiedzanie muzeum Zespołu ABBA. Po południu czas wolny w centrum miasta. Wieczorem powrót do hotelu.

27.06 (czwartek)Sztokholm - Sigtuna - Uppsala - Gdańsk

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Drottningholm, gdzie znajduje się XVII-wieczna rezydencja królewska ze wspaniałymi ogrodami w stylu francuskim. Zespół pałacowo-ogrodowy Drottninholm w 1991 roku został wpisany na listę UNESCO. Następnie zwiedzanie Sigtuny, średniowiecznego miasta, które już w X-XI wieku stanowiła centrum religijne, polityczne, kulturalne i handlowe Szwecji. Spacer po urokliwych, spokojnych uliczkach miasteczka. Po przyjeździe do Uppsali zwiedzanie monumentalnej katedry zbudowanej w XV wieku, największej sakralnej budowli w całej Skandynawii. W katedrze znajdują się groby Gustawa Wazy, Jana III i jego żony Katarzyny Jagiellonki, rodziców polskiego króla Zygmunta III Wazy. Przejazd przez historyczną część miasta. Na trasie: Uniwersytet założony w drugiej połowie XV wieku (najstarszy w Skandynawii) oraz zamek, którego budowę rozpoczął najsłynniejszy władca Szwecji, Gustaw Waza. Przerwa na obiad, a następnie przejazd na lotnisko. Odlot do Gdańska o godzinie 21.10. Przylot o godzinie 22.30 i zakończenie wycieczki.

Mapa

(1) Sztokholm   (2) zamek Drottningholm   (3) Uppsala   (4) Sigtuna  

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki.