+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

SZWAJCARIA
Lucerna, Locarno, Berno, Genewa
15-19.08.2023

Cena 5 600 PLN
Cena 5 600 PLN
Ogólny opis wycieczki

Przelot samolotem z Gdańska do Bergamo (Włochy). Przejazd na całej na trasie włoskim autokarem. Cztery noclegi w hotelach. Śniadania i obiadokolacje.
Zwiedzanie najciekawszych miast Szwajcarii, między innymi Locarno położonego malowniczo nad jeziorem Maggiore, Rapperswil leżącego na wcinającym się w wody jeziora Zuryskiego cyplu – siedzibę Muzeum Polskiego, Lucerny z jej pięknym starym mostem, stolicy kraju Berna, zabytkowego Fryburga, malowniczo położonego nad rzeką Sarine, Lozanny będącej siedzibą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i położonej nad jeziorem Genewskim Genewy, która jest siedzibą wielu międzynarodowych organizacji. Na trasie postoje w punktach widokowych, między innymi w Grindelwald, skąd roztacza się widok na Alpy Berneńskie i kilka alpejskich czterotysięczników, w Martigny u ujścia rzeki Dranse do Rodanu z widokiem na najsłynniejszą górę Szwajcarii Matterhorn i w Chamonix (Francja) z widokiem na Mont Blanc. W drodze powrotnej do Bergamo przejazd przez malowniczą Dolinę Aosty.

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

Wycieczka dzień po dniu
Mapa

(A-J) Bergamo   (B) Locarno   (C) Raperswill   (D) Lucerna   (E) Berno   (F) Fryburg   (G) Genewa   (H) Chamonix   (I) dolina Aosty

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki.
Program do wydruku