+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

SZWAJCARIA
Lucerna, Locarno, Berno, Genewa
15-19.08.2023

Cena 5 600 PLN
Cena 5 600 PLN
Ogólny opis wycieczki

Przelot samolotem z Gdańska do Bergamo (Włochy). Przejazd na całej na trasie włoskim autokarem. Cztery noclegi w hotelach. Śniadania i obiadokolacje.
Zwiedzanie najciekawszych miast Szwajcarii, między innymi Locarno położonego malowniczo nad jeziorem Maggiore, Rapperswil leżącego na wcinającym się w wody jeziora Zuryskiego cyplu – siedzibę Muzeum Polskiego, Lucerny z jej pięknym starym mostem, stolicy kraju Berna, zabytkowego Fryburga, malowniczo położonego nad rzeką Sarine, Lozanny będącej siedzibą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i położonej nad jeziorem Genewskim Genewy, która jest siedzibą wielu międzynarodowych organizacji. Na trasie postoje w punktach widokowych, między innymi w Grindelwald, skąd roztacza się widok na Alpy Berneńskie i kilka alpejskich czterotysięczników, w Martigny u ujścia rzeki Dranse do Rodanu z widokiem na najsłynniejszą górę Szwajcarii Matterhorn i w Chamonix (Francja) z widokiem na Mont Blanc. W drodze powrotnej do Bergamo przejazd przez malowniczą Dolinę Aosty.

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku 15. sierpnia 2023 r. (poniedziałek) o godzinie 18.00.

Cena zawiera:

  • przelot samolotem liniami Ryanair na trasie Gdańsk - Bergamo - Gdańsk
  • dwa noclegi na terenie Włoch i dwa noclegi w Szwajcarii
  • cztery śniadania i cztery obiadokolacje
  • przejazd na całej trasie włoskim autokarem
  • przewodnictwo i opiekę pilota
  • ubezpieczenie kosztów leczenia (400 000 zł)
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • wstępów do zwiedzanych obiektów
  • Na ten cel należy zabrać ok. 60 EUR
Wycieczka dzień po dniu

15.08 (poniedziałek)Gdańsk - Bergamo

Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku w Gdańsku o godz. 18.00. Odlot do Bergamo o godz. 20.05 Przylot godz. 22.15. Transfer autokarem do hotelu w okolicach Mediolanu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

16.08 (wtorek)Monza - Locarno - Einsiedeln

Po śniadaniu wyjazd na trasę do granicy włosko-szwajcarskiej. Przejazd malowniczym zachodnim brzegiem Jeziora Maggiore do Locarno. Zwiedzanie: Piazza Grande, centralny plac otoczony kamienicami z arkadowymi podcieniami, kościół klasztorny franciszkanów. Spacer promenadą Lungolago Giuseppe Motta wzdłuż nabrzeża Jeziora Maggiore do parku zdrojowego. Następnie przejazd autostradą w kierunku północnym, tunelem pod przełęczą św. Gotarda. Po drodze postoje w punktach widokowych. Przyjazd do Rapperswill. Spacer po miasteczku wcinającym się w wody Jeziora Zuryskiego. Zwiedzanie Muzeum Polskiego, dokumentującego związki polsko-szwajcarskie oraz życie i działalność polskich emigrantów (m. in. Stefana Żeromskiego). Przejazd do Einsiedeln i zwiedzanie barokowego opactwa benedyktyńskiego przebudowanego na początku XVII w. Kolacja i nocleg w hotelu w Einsiedeln.

17.08 (środa)Einsiedeln - Lucerna - Interlaken - Berno - Ittigen

Rano przejazd do Lucerny, miasta położonego nad jeziorem Vierwaldstater. Przejście w ramach spaceru po zabytkowym, drewnianym moście Kapellbrücke na drugą stronę rzeki do starego miasta i ratusza. Następnie przejazd do Interlaken, a stamtąd do miejscowości Grindelwald, skąd roztacza się wspaniały widok na Alpy Berneńskie, masyw potężnego Jungfrau (4158 m) ze szczytami Monch (4099 m) i Eiger (3970 m). Przejazd do stolicy Szwajcarii Berna i zwiedzanie starego miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer główną ulicą starówki, renesansową Marktgasse do Barenplatz i dalej do gmachów rządowych. Kolacja i nocleg w miejscowości Ittigen w okolicach Berna.

18.08 (czwartek)Ittigen - Fryburg - Lozanna - Genewa - Chamonix Mt. Blanc - Aosta

Rano przejazd do Fryburga, miejscowości malowniczo położonej nad rzeką Sarine. Zwiedzanie katedry św. Mikołaja z zespołem secesyjnych witraży wykonanych według projektu polskiego malarza Józefa Mehoffera. Spacer uliczkami starówki z licznymi oryginalnymi gotyckimi kamieniczkami, drewniany most Pont de Berne z XVIII w. Następnie przejazd do Lozanny: przejście po parku przy siedzibie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Przejazd nad Jeziorem Genewskim do Genewy, siedziby ponad 200 organizacji międzynarodowych. Zwiedzanie Genewy: stare miasto w części położonej nad Jeziorem Genewskim, gmach dawnej siedziby Ligi Narodów, a obecnie europejska siedziba ONZ. Wyjazd z Genewy, wjazd na teren Francji i dalej do Chamonix Mt. Blanc. Widoki na najwyższy alpejski szczyt Mont Blanc (4808 m). Przejazd przez 11-kilometrowy tunel łączący Francję z Włochami. Wjazd na teren Włoch. Kolacja i nocleg w Aoście.

19.09 (piątek)Aosta - Dolina Aosty - Bergamo - Gdańsk

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą Doliną Aosty w kierunku Mediolanu i Bergamo. Dolina Aosty położona jest wśród najwyższych alpejskich szczytów, na jej obszarze znajduje się ponad 40 szczytów przekraczających 4 tys. metrów. Na trasie postoje w miejscach skąd roztaczają się widoki na Alpy Penińskie i Graickie. Po przyjeździe do Bergamo, zwiedzanie historycznego centrum miasta. Obiad w Bergamo. Przyjazd na lotnisko w Bergamo ok. godz. 17.30. Odlot do Gdańska o godz. 19.45. Przylot do Gdańska o godz. 21.50 i zakończenie imprezy.

Mapa

(A-J) Bergamo   (B) Locarno   (C) Raperswill   (D) Lucerna   (E) Berno   (F) Fryburg   (G) Genewa   (H) Chamonix   (I) dolina Aosty

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki.
Program do wydruku