+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

POLSKA
Sandomierz-Rzeszów-Łańcut
9-13.05.2022

Cena 1 650 PLN
Cena 1 650 PLN
Ogólny opis wycieczki

Autokar z Gdańska. Dwa noclegi w Sandomierzu i dwa w Rzeszowie. Śniadania i obiadokolacje.
W drodze do Sandomierza postój i krótkie zwiedzanie Kazimierza Dolnego nad Wisłą. W Sandomierzu zwiedzanie starego miasta z jego najważniejszymi zabytkami: ratuszem i bazyliką Narodzenia NMP. Spacer po wąwozie Królowej Jadwigi i wyjazd w Góry Pieprzowe, nadwiślańskie wzniesienia zbudowane z szarobrunatnych łupków, powstałe w okresie kambryjskim. Rejs statkiem po Wiśle z widokiem na historyczną część Sandomierza. W Rzeszowie przejazd przez miasto, w którym w ostatnich latach powstało wiele interesujących budowli i ciekawych rozwiązań urbanistycznych: podziemna trasa pod rzeszowskim rynkiem, okrągła kładka dla pieszych, ogrody bernardyńskie, fontanny multimedialne, promenada nad Wisłokiem. W historycznej części miasta – zamek Lubomirskich z XVI wieku, kościół farny św. Stanisława i Wojciecha, dawna dzielnica żydowska, ratusz i rynek. W Łańcucie zwiedzanie rezydencji magnackiej Lubomirskich i Potockich, w tym pieczołowicie zrewitalizowanych ostatnio założeń parkowych i obronnych.

Początek i koniec wycieczki:

Dworzec PKS w Gdańsku

Godzina i miejsce zbiórki:

Zbiórka w poniedziałek 9. maja o godzinie 8.00 na dworcu PKS w Gdańsku (stanowisko 10)

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem na całej trasie
  • dwa noclegi w hotelach w Sandomierzu i dwa noclegi w Rzeszowie
  • śniadania i obiadokolacje
  • przewodnictwo
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 20 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • wstępów do obiektów i rejsu po Wiśle w Sandomierzu. Na te cele należy przeznaczyć ok. 70 PLN
Wycieczka dzień po dniu

9.05 (poniedziałek) Gdańsk - Kazimierz Dolny - Sandomierz

Zbiórka uczestników wyjazdu na dworcu PKS w Gdańsku (stanowisko 10) o godz. 8.00. Przejazd trasą przez Warszawę do Kazimierza Dolnego. Spacer po rynku, nad którym dominują Góra Krzyżowa, kościół farny, ruiny zamku i baszta. Rynek otoczony jest trzema pierzejami kamienic, z których najcenniejsze to renesansowe kamienice należące kiedyś do kupieckiego rodu Przybyłów. Najbardziej charakterystycznym elementem rynku jest drewniana studnia z kołem zamachowym i daszkiem zaprojektowana przez Jana Koszczyca Witkiewicza. Spacer po Promenadzie Nadwiślańskiej przy zachowanych od czasów Jagiellonów spichlerzach zbożowych, kiedy Kazimierz Dolny był ważnym portem na trasie z Małopolski i Lubelszczyzny do Gdańska. Wieczorem przyjazd do Sandomierza. Kolacja i nocleg w Sandomierzu.

10.05 (wtorek) Sandomierz

Po śniadaniu zwiedzanie Sandomierza: rynek o wymiarach 120x200m z gotycko-renesansowym ratuszem w części centralnej, renesansowe kamieniczki wokół rynku (kamienica Oleśnickich, dom Mikołaja Gomółki, dom Greka Kojszora, dom Węgra Lazarczyka, kamienica Dutreppich). Przejście do bazyliki katedralnej Narodzenia NMP. Świątynię ufundował Kazimierz Wielki, a jej wnętrzu zwraca uwagę cenna polichromia w typie bizantyjsko-ruskim, fundacji Władysława Jagiełły, późnobarokowy ołtarz wykonany z czarnego marmuru, renesansowe stalle i szereg rokokowych ołtarzy przy filarach nawy głównej. Spacer po lessowym wąwozie Królowej Jadwigi. Rejs statkiem po Wiśle z widokiem na historyczną część Sandomierza. Przejazd przez Góry Pieprzowe – nadwiślańskie wzniesienia zbudowane z szarobrunatnych łupków w okresie kambryjskim. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. .

11.05 (środa) Sandomierz - Rzeszów

Wyjazd z Sandomierza w kierunku Rzeszowa. Po przyjeździe zwiedzanie miasta: Rynek z odrestaurowanymi kamieniczkami, ratusz, kościół farny św. św. Stanisława i Wojciecha, majestatyczny zamek Lubomirskich, którego budowę rozpoczęto w XVI wieku, a od czasów austriackich, przez okres II wojny światowej, aż do 1981 roku, pełnił funkcje więzienne. Spacer po ogrodach bernardyńskich założonych wokół kościoła Bernardynów i klasztoru. Przejście do dawnej dzielnicy żydowskiej, w której zachowały się dwie synagogi. Zejście do podziemnej trasy turystycznej, gdzie zobaczyć można liczne piwnice, sięgające głębokości 12 metrów, a pełniące niegdyś funkcje magazynów i składów. Przejście po okrągłej kładce, która jest nowoczesnym rozwiązaniem architektonicznym w pejzażu miasta. Spacer po bulwarach nad rzeką Wisłok. Przejazd autokarem przez nowe dzielnice miasta i spojrzenie na nowoczesne budowle i rozwiązania infrastrukturalne. Kolacja i nocleg w hotelu w Rzeszowie.

12.05 (czwartek) Rzeszów - Łańcut - Rzeszów

Przejazd z Rzeszowa do Łańcuta. Zwiedzanie zespołu pałacowo – parkowego rodów Lubomirskich i Potockich: wnętrza z zachowanymi dziełami sztuki rzeźbiarskiej i malarskiej, meblami, wyposażeniem pałacowym z dawnych epok, największą w Polsce biblioteką magnacką (zbiór liczy 22 tysięcy woluminów). Przejście do wozowni z kolekcją pojazdów konnych wraz z akcesoriami. Spacer po ogrodach wokół pałacu oraz po parku (wejście do storczykarni). Podczas spaceru po parku podziwiać można odrestaurowane elementy obronne zamku, zabytkowe korty tenisowe, ujeżdżalnię koni oraz budynki gospodarcze i pomocnicze tej magnackiej rezydencji. Przejście do pobliskiej synagogi, jednej z najpiękniejszych w Polsce, dzięki oryginalnej barokowej dekoracji i wyposażeniu wnętrza, ufundowanej w XVIII wieku przez Stanisława Lubomirskiego. Powrót do Rzeszowa. Kolacja i nocleg w hotelu w Rzeszowie.

13.05 (piątek) Rzeszów - GdańskRzeszów - Gdańsk

Po śniadaniu czas wolny w Rzeszowie. Przed południem wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną do Gdańska. Wieczorem przyjazd do Gdańska i zakończenie wycieczki.

Mapa

(A) Kazimierz Dolny   (B) Sandomierz   (C) Rzeszów   (D) Łańcut

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki
Program do wydruku