+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

POLSKA
Ziemia Lubuska
22-26.05.2023

Cena 2 200 PLN
Cena 2 200 PLN
Ogólny opis wycieczki

Autokar z Gdańska. Cztery noclegi w Zielonej Górze. Śniadania i obiadokolacje.
Zwiedzanie Zielonej Góry: stare miasto z rynkiem i ratuszem, konkatedra św. Jadwigi, gmach teatru zbudowanego według projektu Oskara Kaufmana (architekta, który zaprojektował również gmachy teatrów w Berlinie, Budapeszcie i Wiedniu), przedwojenne wille wzdłuż Alei Niepodległości, Muzeum Wina. Wyjazd do lubuskiej winnicy i degustacja lokalnego wina. W Żaganiu zwiedzanie barokowego klasztoru poaugustiańskiego. Przejazd do Parku Mużakowskiego, największego w Polsce parku w stylu angielskim, położonego nad Nysą Łużycką na polsko-niemieckim pograniczu. Park rozciąga się na urozmaiconych terenach po obu stronach rzeki będących częścią tzw. Łuku Mużakowa, parku krajobrazowego obejmującego największą w Europie morenę czołową. Przejazd do pobliskiego niemieckiego miasteczka Kromlau, w którym znajduje się słynny ogród rododendronów i azalii. Wyjazd na Pojezierze Łagowskie położone wśród wzgórz morenowych i bukowych lasów. W drodze powrotnej zwiedzanie Parku Narodowego Ujście Warty.

Początek i koniec wycieczki

Dworzec PKS w Gdańsku

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka 22. maja (poniedziałek) o godzinie 8.00 na stanowisku nr 10 dworca PKS w Gdańsku.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem na całej trasie
  • trzy noclegi w hotelu w Zielonej Górze i jeden nocleg w hotelu w Gorzowie Wielkopolskim
  • śniadania i obiadokolacje
  • przewodnictwo na trasie
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • wstępów do obiektów i na degustację win lubuskich
  • Na ten cel należy przeznaczyć łącznie ok. 90 zł
Wycieczka dzień po dniu

22.05 (poniedziałek)Gdańsk - Zielona Góra

Zbiórka uczestników na stanowisku nr 10 dworca PKS w Gdańsku o godz. 8.00. Przejazd autostradą A1, drogą szybkiego ruchu S5 w kierunku Poznania i drogą krajową do Zielonej Góry. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Obiadokolacja i wieczorny spacer po Zielonej Górze. Nocleg w Zielonej Górze.

23.05 (wtorek)Zielona Góra - Pojezierze Łagowskie - Zielona Góra

Po śniadaniu zwiedzanie Zielonej Góry: stare miasto z rynkiem i ratuszem, konkatedra św. Jadwigi, przedwojenne wille wzdłuż Alei Niepodległości, gmach teatru wg projektu Oskara Kaufmana (architekta, który zaprojektował również gmachy teatrów w Berlinie, Budapeszcie i Wiedniu), dawna Fabryka Wełny. Następnie wyjazd Pojezierze Łagowskie – region położony wśród jezior, lasów i wzgórz morenowych, których wysokość dochodzi do 200 m n.p.m. Zwiedzanie zespołu klasztornego opactwa cystersów w Gościkowie – Paradyżu, którego budowę rozpoczęto w XIII wieku. W skład zespołu wchodzi kościół Wniebowzięcia NMP i św. Marcina z barokowym wnętrzem oraz budynki klasztorne pełniące obecnie funkcję seminarium duchownego. Przejazd do Łagowa i wejście na dziedziniec dawnego Zamku Joannitów, którego budowę rozpoczęto w 1350 roku. Obecnie wnętrza zamku pełnią funkcję hotelu. W drodze powrotnej postój w miejscowej wytwórni win i degustacja win lubuskich. Powrót do Zielonej Góry na kolację i nocleg.

24.05 (środa)Zielona Góra - Mużakowski Park Krajobrazowy - Kromlau (Niemcy) - Zielona Góra

Wyjazd na tereny Mużakowskiego Parku Krajobrazowego, największego w Polsce parku w stylu angielskim, położonego na polsko-niemieckim pograniczu, nad Nysą Łużycką. Park rozciąga się na urozmaiconych geograficznie terenach będących częścią tzw. Łuku Mużakowa, gdzie Nysa Łużycka rozcina przełomem potężną morenę czołową. Park Mużakowski wpisany został w 2004 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejście piesze przez wybrane fragmenty Parku, a następnie przejazd na niemiecką stronę do pobliskiego miasteczka Kromlau, gdzie zwiedzimy przepiękne ogrody kwitnących rododendronów i azalii, które co roku ściągają tysiące zwiedzających z całych Niemiec. W drodze powrotnej do Zielonej Góry zwiedzanie barokowego, poaugustiańskiego zespołu klasztornego w Żaganiu. Kolacja i nocleg w Zielonej Górze.

25.05 (czwartek)Zielona Góra - Park Narodowy Ujście Warty - Gorzów Wielkopolski

Rano przejazd przez Krosno Odrzańskie i Słubice do Słońska, w którym mieści się Ośrodek Muzealno – Edukacyjny Parku Narodowego „Ujście Warty” z wieloma interaktywnymi wystawami dotyczącymi atrakcji przyrodniczych Parku. Park Narodowy „Ujście Warty” utworzony został 1 lipca 2001 roku, obejmuje rozlewiska przy ujściu Warty do Odry, stworzone głównie przez rzekę Postomię. Park założony został dla ochrony unikatowych terenów podmokłych, rozległych łąk i pastwisk, które są ostoją ptaków wodnych i błotnych. Na terenie Parku stwierdzono obecność 245 gatunków ptaków, a wśród nich gatunków ginących do których zalicza się m.in. wodniczki, derkacze, rycyki, żurawie, bączki i czarne rybitwy. Tereny parku są miejscem lęgowym dla ponad 174 gatunków ptaków oraz miejscem postoju dla ptaków w przelotach m.in. gęsi gęgawy i gęsi tundrowej. W programie pobytu w Parku Narodowym przejście z przewodnikiem ścieżką przyrodniczą i „polowanie” na ptaki. Przejazd do Gorzowa Wielkopolskiego na kolację i nocleg.

26.05 (piątek) Gorzów Wielkopolski - Gdańsk

Rano zwiedzanie Gorzowa Wielkopolskiego: katedra Wniebowzięcia NMP z końca XIII wieku – najważniejszy zabytek miasta, Stary Rynek, Studnia Czarownic, mury miejskie, bulwary nad Wartą, realistyczny pomnik plażowicza tzw. „Janusz Gorzowski”. Wczesnym popołudniem wyjazd w stronę Gdańska. Wieczorem przyjazd do Gdańska i zakończenie imprezy.

Mapa

(1) Zielona Góra   (2) Żagań   (3) Park Mużakowski   (4) Kromlau   (5) Pojezierze Łagowskie   (6) PN Ujście Warty

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki.
Program do wydruku