+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

POLSKA
Warszawa
3-6.11.2023

Cena 1 950 PLN
Cena 1 950 PLN
Ogólny opis wycieczki

Autokar z Gdańska. Trzy noclegi w hotelu blisko centrum Warszawy. Śniadania i obiadokolacje.
Zwiedzanie centrum Warszawy z przewodnikiem: Stare i Nowe Miasto, Trakt Królewski, place Warszawy: Krasińskich, Teatralny, Piłsudskiego, Bankowy, Małachowskiego. Spacer po jesiennych Łazienkach Królewskich, letniej rezydencji Stanisława Augusta Poniatowskiego z XVII-wiecznym Pawilonem Łaźni (od którego pochodzi nazwa całego zespołu pałacowo-parkowego), Pałacem na Wodzie oraz monumentalnym pomnikiem Fryderyka Chopina. Następnie zwiedzanie wnętrz Belwederu, klasycystycznego pałacu, przebudowanego w XVIII wieku według projektu Jakuba Fontany. Belweder po odzyskaniu niepodległości stał się siedzibą prezydentów RP, a po przewrocie majowym w 1926 roku zamieszkał w nim Józef Piłsudski. To jemu właśnie poświęcona jest udostępniona do zwiedzania we wnętrzach pałacu wystawa. Spacer po wybranej warszawskiej nekropolii. Odwiedziny w galerii sztuki lub Muzeum Narodowym, gdzie cyklicznie odbywają się ciekawe wystawy czasowe. Dla chętnych udział w dwóch zaproponowanych przez organizatora spektaklach teatralnych.

Początek i koniec wycieczki

Dworzec PKS w Gdańsku

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka o godzinie 8.00 w piątek 3. listopada 2023 roku na stanowisku nr 10 dworca PKS Gdańsku

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem na całej trasie
  • trzy noclegi w hotelu, w pokojach dwuosobowych
  • śniadania i obiadokolacje
  • przewodnictwo
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • wstępów do obiektów
  • na ten cel należy przeznaczyć ok. 70 PLN
  • biletów na spektakle teatralne
Wycieczka dzień po dniu

3.11 (piątek)Gdańsk - Warszawa

Zbiórka uczestników wyjazdu na stanowisku nr 10 dworca PKS Gdańsku o godz. 8.00. Przejazd do Warszawy. Zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich. Ekspozycje Muzeum Polin opisują wkład Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Przedstawiają ich historię od przybycia na ziemie polskie w X wieku do współczesności. Gmach Muzeum wzniesiony w latach 2009-2013 wg projektu fińskich architektów otrzymał nagrody w kilku prestiżowych konkursach architektonicznych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja. Wieczorem dla chętnych wyjście na spektakl teatralny. Nocleg w hotelu.

4.11 (sobota)Warszawa

Po śniadaniu spacer po mieście z przewodnikiem: Stare Miasto – Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela, jedno z najważniejszych miejsc związanych z historią i kulturą Polski, Rynek Starego Miasta, Barbakan i mury miejskie; Krakowskie Przedmieście – Pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Namiestnikowski (siedziba prezydenta), Uniwersytet Warszawski, Kościół św. Krzyża, w którym wmurowane są urny z sercami Fryderyka Chopina i Władysława Reymonta; Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski. Zwiedzanie Muzeum Pieniądza, ekspozycji zorganizowanej przez Narodowy Bank Polski, która w atrakcyjny sposób, z zastosowaniem nowoczesnych technik multimedialnych przedstawia ewolucję i historię pieniądza na przestrzeni wieków. Przejazd przez dzielnice Warszawy, spojrzenie na nowe osiedla, budowle i rozwiązania infrastrukturalne stolicy. Kolacja i nocleg w hotelu.

5.11 (niedziela)Warszawa - Żelazowa Wola - Warszawa

Po śniadaniu przejazd do Żelazowej Woli. Zwiedzanie Muzeum Fryderyka Chopina mieszczącego się w dworku, w którym urodził się kompozytor. Spacer po parku położonym malowniczo nad rzeką Utratą. Powrót do Warszawy i przejście na Cmentarz Żydowski na Powązkach. Nekropolia założona została na początku XIX wieku, zawiera ok. 200 tys. nagrobków, często wybitnych postaci życia społecznego, gospodarczego, naukowego i kulturalnego Warszawy. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku dokonano gruntownej renowacji cmentarza. Przejazd na prawy brzeg Wisły i zwiedzanie Pragi, dzielnicy, która zachowała swój historyczny charakter: ulica Targowa z rzędem kamienic z końca XIX i początków XX wieku, Plac Wileński, cerkiew prawosławna Marii Magdaleny, katedra diecezji warszawsko-praskiej p.w. św. Floriana, Bazar Różyckiego, dawne tereny przemysłowe Pragi i stara zajezdnia tramwajowa. Obiadokolacja, a następnie, dla chętnych, wyjście na spektakl teatralny. Nocleg w Warszawie.

6.11 (poniedziałek)Warszawa - Gdańsk

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Belwederu, zwiedzanie rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej. Zwiedzanie obejmuje wystawę poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, salę historii Orderu Virtuti Militari, kaplicę Belwederską oraz gabinet marszałka Piłsudskiego. Następnie spacer po Parku Łazienkowskim. W godzinach południowych wyjazd z Warszawy. Wieczorem przyjazd do Gdańska i zakończenie wycieczki.

Mapa

(1) Stare Miasto    (2) Nowe Miasto   (3) Trakt Królewski   (4) Plac Krasińskich   (5) Plac Bankowy   (6) Plac Teatralny   (7) Plac Piłsudskiego   (8) Plac Małachowskiego   (9) Łazienki Królewskie   (10) Belweder

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki.
Program do wydruku