+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

POLSKA
Puszcza Białowieska
28.09-2.10.2020

Cena 1 350 PLN
Cena 1 350 PLN
Ogólny opis wycieczki

Autokar z Gdańska. Dwa noclegi w Białowieży i dwa noclegi w miejscowości Bubel Łukowiska. Śniadania i obiadokolacje. Pobyt w sercu Puszczy Białowieskiej, najstarszej w Europie i jedynej w Polsce prawdziwie dzikiej puszczy. Zwiedzanie rezerwatu żubrów i Muzeum Puszczy Białowieskiej. Spacer szlakiem starych dębów i przejście do tzw. miejsca mocy. W Białowieży zwiedzanie cerkwi pw. św. Mikołaja Cudotwórcy, dawnej stacji kolejowej, unikatowej drewnianej zabudowy. W pobliskiej Hajnówce zwiedzanie dwupoziomowej cerkwi pw. św. Trójcy. Przejazd do Janowa Podlaskiego, miejscowości znanej z najstarszej w Polsce stadniny koni, w której hodowane są konie czystej krwi arabskiej. Pobyt na terenach Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu. W Kostomłotach zwiedzanie jedynego w Polsce neounickiego kościoła pw. św. Nikity, w Kodniu sanktuarium maryjnego z obrazem Matki Boskiej Kodeńskiej, a w Jabłecznej monasteru pw. św. Onufrego i Matki Boskiej Jabłeczyńskiej. W drodze powrotnej zwiedzanie Białej Podlaskiej, a tam m. in. zespołu pałacowo-parkowego wzniesionego przez ród Radziwiłłów.

Początek i koniec wycieczki:

Dworzec PKS w Gdańsku

Godzina i miejsce zbiórki:

Poniedziałek 18. maja o godz. 8.00 na dworcu PKS w Gdańsku (stanowisko nr 10)

Cena 1 350 zł zawiera:

  • przejazd autokarem na całej trasie
  • dwa noclegi w Białowieży i dwa noclegi w miejscowości Bubel Łukowiska
  • śniadania i obiadokolacje
  • przewodnictwo
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • wstępów do zwiedzanych obiektów
  • Na ten cal należy przeznaczyć ok. 60 PLN
Wycieczka dzień po dniu

28. września (poniedziałek)Gdańsk - Białowieża

Zbiórka uczestników wyjazdu przy dworcu PKS w Gdańsku (stanowisko 10) o godz. 8.00. Przejazd przez Olsztynek, Szczytno, Myszyniec, Łomżę, Białystok, Hajnówkę do Białowieży. Po przyjeździe kolacja w hotelu i wieczorny spacer po puszczy. Nocleg w hotelu w Białowieży.

29. września (wtorek)Puszcza Białowieska

Całodzienne zwiedzanie Puszczy Białowieskiej, najstarszej w Europie i jedynej w Polsce prawdziwie dzikiej puszczy wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rezerwatu żubrów i Muzeum Puszczy Białowieskiej. Nowoczesna ekspozycja multimedialna Muzeum stwarza możliwość zapoznania się z bogactwem fauny i flory występującej w puszczy, a także tradycyjnymi zajęciami mieszkańców, czyli bartnictwem i budownictwem. Spacer szlakiem starych dębów i przejście do tzw. miejsca mocy. We wsi Białowieża, która jest starą białoruską wsią z drewnianymi domami, a obecnie centrum turystycznym i ważnym ośrodkiem naukowym, zwiedzanie XIX-wiecznej cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy zbudowanej na planie krzyża greckiego. Czas wolny na kawę na terenie zabytkowej stacji kolejowej. Kolacja w hotelu, a wieczorem piknik w wybranym miejscu puszczy. Nocleg w Białowieży.

30. września (środa)Białowieża - Hajnówka - Przełom Bugu - Bubel Łukowiska

Poranny spacer po puszczy. Przejazd do Hajnówki, miasta powiatowego w województwie podlaskim, zwiedzanie nowoczesnej, dwupoziomowej cerkwi św. Trójcy, w której co roku odbywają się festiwale muzyki cerkiewnej. Przejazd przez wieś Kleszczele, w której zachowała się pounicka cerkiew z XIX wieku do Grabarki, stolicy polskiego prawosławia. Miejsce to jest celem prawosławnych pielgrzymek z Polski i zagranicy, stąd nazwa, która przylgnęła do Grabarki -„prawosławna Częstochowa”. Zwiedzanie sanktuarium i Góry Krzyży. Następnie przejazd do miejscowości Serpelice i stamtąd rejs po Bugu umożliwiający poznanie walorów przyrodniczych i geograficznych tej rzeki. Przypłynięcie do miejscowości Mielnik i spacer po tej nadbużańskiej wsi. Przejazd do miejscowości Bubel Łukowiska na kolację i nocleg w hotelu.

1. października (czwartek)Bubel Łukowiska - Janów Podlaski - Neple - Kodeń - Bubel Łukowiska

Po śniadaniu przejazd do Janowa Podlaskiego, wsi słynącej z najbardziej znanej i najstarszej (działającej od 1817 roku) polskiej stadniny koni, w której hodowane są konie półkrwi angloarabskiej i krwi arabskiej oraz corocznych aukcji przyciągających licznych hodowców i wystawców z kraju i zagranicy. Następnie przejazd do Pratulina, nadbużańskiej wsi, która jest symbolem męczeńskiej śmierci podlaskich unitów. W miejscowości Neple spacer na miejsce widokowe, z którego podziwiać można przełom Bugu. W Kostomłotach zwiedzanie jedynego w Polsce, neounickiego kościoła pod wezwaniem św. Nikity, a w pobliskim Kodniu sanktuarium maryjnego z cudownym obrazem Madonny Podlasia. Przejazd do Jabłecznej, zwiedzanie monastyru św. Onufrego z cennymi ikonami św. Onufrego i MB Jabłeczyńskiej. Powrót do miejscowości Bubel Łukowiska na kolację i nocleg.

2. października (piątek)Bubel Łukowiska - Biała Podlaska - Gdańsk

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Białej Podlaskiej. Spacer po mieście: rynek otoczony piętrowymi XIX-wiecznymi kamienicami, ławeczka Józefa Kraszewskiego – pisarza związanego z regionem bialskim, austeria radziwiłłowska czyli oryginalny kresowy zajazd z dawną stajnią i wozownią, kościół farny św. Anny ufundowany w końcu XVI wieku przez Michała Radziwiłła Sierotkę i okazała dwuwieżowa bazylika Narodzenia NMP będącą połączeniem stylów renesansowego i barokowego z elementami architektury cerkiewnej (dawniej kościół był siedzibą unickiego zakonu bazylianów). Zwiedzanie odbudowanego zespołu pałacowo-parkowego Radziwiłłów. Na szczególną uwagę zasługują umocnienia bastionowe zbudowane na planie pięcioramiennej gwiazdy z fosą i wałem. We muzealnej części pałacu znajduje się, największa w Polsce, kolekcja ikon rosyjskich. Wieczorem powrót do Gdańska i zakończenie wycieczki.

Mapa

(A) Białowieża   (B) Hajnówka   (C) Bubel Łukowiska   (D) Janów Podlaski   (E) Jabłeczna   (F) Biała Podlaska

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki. Równocześnie zapraszamy do wysyłania nam zdjęć z wyjazdu do Puszczy Białowieskiej - z przyjemnością umieścimy je tutaj po zakończeniu wycieczki
Program do wydruku