+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

NIEMCY
Hamburg
4-7.12.2023

Cena 2 800 PLN
Cena 2 800 PLN
Ogólny opis wycieczki

Przelot samolotem z Gdańska do Hamburga. Trzy noclegi w hotelu w Hamburgu. Śniadania i obiadokolacje.
Główną atrakcją wycieczki jest wizyta na jarmarku bożonarodzeniowym. Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych sięga XIV wieku, a pierwsze z nich odbywały się właśnie w Niemczech w formie jednodniowego targu, w trakcie którego można się było zaopatrzyć we wszystkie potrzebne na święta produkty. Z czasem jarmarki stawały się coraz dłuższe i atrakcyjniejsze. Współcześnie przyciągają mieszkańców miast i turystów tradycyjnymi przysmakami, takimi jak bożonarodzeniowa strudla, pierniki, pączki, czy podawane w różnych formach grzane wino. Ponadto w programie wycieczki zwiedzanie Starego i Nowego Miasta: ruiny kościoła św. Mikołaja, Plac Ratuszowy, ratusz, giełda, kościół św. Michała, jezioro Alster, kompleks starych spichlerzy wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie imponującego gmachu Filharmonii (Elbphilharmonie), nowoczesnego i awangardowego obiektu, będącego od pięciu lat chlubą Hamburga. Dla chętnych udział w koncercie muzycznym w filharmonii hamburskiej.

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku w poniedziałek 4. grudnia 2023 roku o godz. 9.30.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem Wizzair na trasie Gdańsk - Hamburg - Gdańsk
 • trzy noclegi w hotelu 3*
 • śniadania i obiadokolacje
 • przejazdy autokarem
 • przewodnictwo w języku polskim
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie kosztów leczenia (suma ubezpieczenia 400 000 zł)
 • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • na ten cel należy przygotować ok. 40 EUR.
 • biletu do Filharmonii Hamburskiej
 • na ten cel należy przygotować 60 EUR.
Wycieczka dzień po dniu

4.12 (poniedziałek)Gdańsk - Hamburg

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 9.30. Odlot do Hamburga o godz. 11.30. Przylot do Hamburga o godz. 12.50. Przejazd do centrum miasta, w rejon ratusza, reprezentującego splendor i doskonałość hamburskiego parlamentu. Na placu ratuszowym (Rathausmarkt), znajdują się liczne stragany z różnorodnymi towarami przeznaczonymi dla turystów, a nieopodal eleganckie ulice z drogimi sklepami. Na tyłach ratusza stoi budynek giełdy hamburskiej, założonej już w XVI wieku, choć obecny okazały gmach giełdy rozbudowany został na początku XX wieku. Późnym popołudniem przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

5.12 (wtorek)Hamburg

Po śniadaniu przejazd do Blankenese, dawnej dzielnicy rybackiej, a obecnie eleganckiej, położonej na wzgórzach dzielnicy willowej. Postój przy Łabie (Elbie) w miejscu, w którym wita się statki wpływające do portu. Spojrzenie na port i stare spichlerze, które obecnie, po gruntownej renowacji wpisane zostały na listę UNESCO. Przejazd do Filharmonii Hamburskiej i zwiedzanie z przewodnikiem całego obiektu. Zbudowana w latach 2007-2017 na miejscu starego spichlerza, Filharmonia jest dzisiaj chlubą miasta, zarówno ze względu na swoją awangardową architekturę jak i na poziom muzyczny prezentowanego repertuaru. Po południu wizyta na jarmarku bożonarodzeniowym. Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych sięga XIV wieku, pierwsze z nich odbywały się właśnie w Niemczech w formie jednodniowego targu, w trakcie którego można się było zaopatrzyć we wszystkie potrzebne na święta produkty. Z czasem jarmarki stawały się coraz dłuższe i atrakcyjniejsze. Współcześnie przyciągają turystów i mieszkańców miast tradycyjnymi przysmakami takimi jak: bożonarodzeniowa strudla, pierniki, pączki, czy podawane w różnych formach grzane wino. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

6.12 (środa)Hamburg

Po śniadaniu zwiedzanie Starego i Nowego Miasta rozdzielonych kanałem Alsterfleet: ruiny wieży kościoła św. Mikołaja – pamiątka bombardowania miasta w czasie II wojny światowej, kościół św. Katarzyny oraz wniesiony na niewielkim wzgórzu barokowy kościół św. Michała, spod którego roztacza się widok na miasto. Przejazd przez główne dzielnice miasta, w tym willową dzielnicę Pöseldorf i dzielnicę klubów i lokali rozrywkowych St. Pauli. Po południu powrót do hotelu na obiad. Dla chętnych wyjście na koncert do Filharmonii. Koncert w wielkiej sali Filharmonii Hamburskiej to Oratorium na Boże Narodzenie Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu orkiestry i chóru pod batutą Masaakiego Suzukiego. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

7.12 (czwartek)Hamburg - Gdańsk

Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Odlot o godzinie 11.25. Przylot do Gdańska o godzinie 12.40 i zakończenie imprezy.

Mapa

(1) Jarmark Bożonarodzeniowy    (2) Filharmonia   (3) jezioro Alster   (4) dzielnica spichlerzy   (5) kościół św. Michała   (6) kościół św. Mikołaja

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki.
Program do wydruku