+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

NIEMCY I AUSTRIA
Bawaria i Tyrol
29.04-3.05.2020

Cena 4 100 PLN
Cena 4 100 PLN
Ogólny opis wycieczki

Przelot samolotem Lufthansy z Gdańska do Monachium. Noclegi w Monachium, Innsbrucku i okolicach Jeziora Chiemsee. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem na całej trasie. W Monachium zwiedzanie rejonu Marienplatz, kościołów Teatynów i św. Jana Nepomucena oraz Starej Pinakoteki z kolekcją malarstwa z okresu XIV-XVIII wieku. W Alpach Bawarskich zwiedzanie XIX-wiecznych budowli ufundowanych przez króla Ludwika II Bawarskiego, w tym zamku Neuschwanstein oraz ośrodka narciarskiego Garmisch Partenkirchen. Przejazd nad największe jezioro w Bawarii – Chiemsee, zwiedzanie pałacu Herrenchiemsee oraz Altötting, miasta nazywanego sercem Bawarii ze względu na znajdujące się tam sanktuarium maryjne. Przejazd malowniczą, alpejską trasą do austriackiego Tyrolu i zwiedzanie jego stolicy, Innsbrucku. Starówka z pałacem cesarskim, kościołem dworskim, bazyliką św. Jakuba, kolumną św. Anny i tarasem widokowym, z którego rozpościera się widok na słynną skocznię narciarską. W godzinach popołudniowych Salzburg – miasto barokowych kościołów i pałaców, w którym urodził się Wolfgang Amadeusz Mozart.

Początek i koniec wycieczki:

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki:

Środa 29. kwietnia 2020 r. o godz. 11.10 na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Cena 4 100 zł zawiera:

  • przelot samolotami Lufthansy na trasie Gdańsk - Monachium - Gdańsk
  • dwa noclegi w hotelu w Monachium, jeden nocleg w Innsbrucku i jeden nocleg w Chiemgau
  • śniadania i obiadokolacje
  • przejazdy autokarem
  • przewodnictwo w języku polskim
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł)
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
  • Na ten cel należy przygotować łącznie ok. 50 euro
Wycieczka dzień po dniu

29. kwietnia (środa)Gdańsk - Monachium

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 11.10. Odlot do Monachium o godz. 13.10. Przylot o godz. 14.40. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja w hotelu, a następnie wyjazd do centrum miasta. Wieczorny spacer po Marienplatz, głównym placu Monachium, ulubionym miejscu spotkań jego mieszkańców. Na środku placu znajduje się Kolumna Maryjna, od której mierzone są monachijskie odległości. Ulice wokół Marienplatz są zamknięte dla ruchu kołowego, a pobliska Neuhauser Strasse to największy monachijski deptak o malowniczej XIX-wiecznej zabudowie z kawiarniami i eleganckimi sklepami. Powrót do hotelu na nocleg.

30. kwietnia (czwartek)Monachium - Innsbruck

Po śniadaniu wyjazd w Alpy Bawarskie. Zwiedzanie XIX-wiecznych budowli ufundowanych przez króla Ludwika II Bawarskiego. Na trasie Zamek Neuschwanstein położony nad przełomem rzeki Pöllat. Mury zamku i jego wnętrza to mieszanka różnych stylów: bizantyńskiego, mauretańskiego, romańskiego, gotyckiego i baroku. Budowla ozdobiona girlandami balkonów i wieżyczek przypomina zamek z bajki. Następny zamek to Linderhof, neobarokowy pałac inspirowany architekturą francuską. Wokół zamku rozciągają się ogrody w stylu włoskim i francuskim oraz park angielski, w którym ukryta jest sztuczna grota. Przejazd do Garmisch Partenkirchen, popularnego kurortu górskiego i ośrodka narciarskiego położonego w górskim paśmie Wettersteingebirge. Na skoczni narciarskiej położonej w miejscowości od 1953 r. w każdy Nowy Rok odbywają się zawody w Turnieju Czterech Skoczni. Nad Ga-Pa góruje najwyższy szczyt Niemiec Zugspitze (2 968 m n.p.m.). Przejazd do Innsbrucku na kolację i nocleg.

1. maja (piątek)Innsbruck - Alpy Tyrolskie - Salzburg - Bergen

Rano zwiedzanie Innsbrucku z lokalnym przewodnikiem. Innsbruck, stolica austriackiego Tyrolu, miasto położone nad rzeką Inn, otoczone ze wszystkich stron szczytami górskimi dochodzącymi do wysokości 2 600 m n.p.m. Spacer główną ulicą Marii Teresy zabudowaną ciągiem XVI- i XVII-wiecznych kamieniczek. Zwiedzanie XVI-wiecznego kościoła Dworskiego z barokowym wyposażeniem wnętrza i znajdującym się tam grobowcem cesarza Maksymiliana I, a także kościoła farnego św. Jakuba, gdzie na szczególną uwagę zasługuje obraz Matki Boskiej, dzieło Cranacha Starszego. W północnej części ulicy Marii Teresy dominuje kolumna św. Anny, a południowy wylot ulicy zamyka Brama Triumfalna wybudowana w 1765 roku dla uczczenia zaślubin późniejszego cesarza Leopolda II z infantką Marią Ludwiką. Na Starym Mieście podziwiać można liczne domy podcieniowe, ale główną atrakcją jest Goldenes Dachl (Złoty Daszek), pozłacany dach z miedzi umieszczony na zamkowym wykuszu. Przejazd na platformę widokową, z której roztacza się widok na miasto i w rejon słynnej skoczni narciarskiej. Wyjazd z Innsbrucku w kierunku Salzburga. Przejazd przez tyrolskie miejscowości Worgl, St. Johann, Lofer. Tyrol to kraina sportów górskich tak letnich jak i zimowych, ale również region interesujących obyczajów, charakterystycznej sztuki zdobniczej, której przejawy spotkać można w miasteczkach i wsiach, a także na przydrożnych krzyżach i drogowskazach. Po przyjeździe do Salzburga spacer po mieście, które znane jest z licznych barokowych kościołów i pałaców biskupich. Miasto było przez wieki siedzibą książąt kościoła, którzy sprawowali tu urzędy kościelne i świeckie. W Salzburgu urodził się w 1756 roku Wolfgang Amadeusz Mozart. W mieście od ponad stu lat odbywają się doroczne festiwale salzburskie i działa tutaj Międzynarodowa Fundacja „Mozarteum”. Po zwiedzeniu Salzburga przejazd na kolację i nocleg do miejscowości Bergen w okręgu Chiemgau (po stronie niemieckiej).

2. maja (sobota)Bergen - Jezioro Chiemsee - Monachium

Rano wyjazd nad Jezioro Chiemsee, największe jezioro w Bawarii, na powierzchni którego leżą trzy wyspy. Na jednej z nich Ludwik II Bawarski ufundował Pałac Herrenchiemsee. Jest to kompleks parkowo-pałacowy będący miejscową kopią Wersalu. We wnętrzu znajdują się bogato wyposażone sale a najciekawsze z nich to Wielka Galeria Lustrzana i Sala Parad. Po zwiedzeniu Herrenchiemsee przejazd do Altötting, które nazywane jest sercem Bawarii. Tutaj znajduje się sanktuarium maryjne będące celem pielgrzymek nie tylko z Bawarii, ale i z całych Niemiec. Kultem otaczana jest kapliczka z cudowną figurą Czarnej MB. Wieczorem przyjazd do Monachium na kolację i nocleg.

3. maja (niedziela)Monachium - Gdańsk

Po śniadaniu zwiedzanie Monachium z lokalnym przewodnikiem. Przejazd przez miasto i panoramiczne spojrzenie na stare i nowe dzielnice Monachium z okien autokaru. Spacer po Starym Mieście, na którym znajdują się między innymi: neogotycki Nowy Ratusz, XV-wieczna katedra NMP z charakterystycznymi dwoma wieżami, gmach Opery, wspaniała Rezydencja i liczne barokowe pałace panującej w Monachium przez wieki rodziny Wittelsbachów, kościół Teatynów z grobowcem członków tego rodu (w tym kościele w podziemiach znajduje się też grobowiec Teresy Kunegundy, córki Jana III Sobieskiego, żony arcyksięcia bawarskiego Maksymiliana Emanuela). Przejazd do Parku Olimpijskiego, gdzie zobaczyć można obiekty sportowe Olimpiady z 1972 roku, wjazd na Wieżę Olimpijską, z której roztacza się wspaniały widok na miasto, zwiedzanie Salonu BMW. W godzinach popołudniowych przejazd do „zamku nimf” czyli do Nymphenburga. To wspaniała barokowa rezydencja pałacowo-ogrodowa z przełomu XVII i XVIII wieku wzniesiona przez Maksymiliana Emanuela i jego rodziców. Po powrocie do centrum miasta zwiedzanie Starej Pinakoteki, jednej z największych galerii sztuki w Europie z kolekcją malarstwa obejmującego okres od XIV do XVIII wieku. Po zwiedzaniu czas wolny w centrum miasta. Transfer na lotnisko w Monachium i odlot do Gdańska o godz.19.25 przylot do Gdańska o godz. 20.55 i zakończenie imprezy.

Mapa

(A) port lotniczy Monachium   (B) zamek Neuschwanstein   (C) Garmisch-Partenkirchen   (D) Innsbruck   (E) Salzburg   (F) Bergen   (G) jezioro Chiemsee   (H) Altötting   (I) Monachium

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki. Równocześnie zapraszamy do wysyłania nam zdjęć z wyjazdu do Niemiec i Austrii - z przyjemnością umieścimy je tutaj po zakończeniu wycieczki
Program do wydruku