+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

ŁOTWA I ESTONIA
Ryga i Tallin
30.06-4.07.2020

Cena 3 300 PLN
Cena 3 300 PLN
Ogólny opis wycieczki

Samolot z Gdańska do Rygi. Trzy noclegi w hotelu w Rydze  i jeden nocleg w Tallinie. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. W Rydze, stolicy Łotwy zwiedzanie katedry NMP, zamku z XIV w., dzielnicy spichrzów, domów Reuterna i Dannensterna,  domu mieszczańskiego Trzej Bracia, Wielkiej i Małej Gildii, Państwowej Filharmonii i Opery, Pomnika Wolności. Przejście do dzielnicy secesyjnej z unikatową zabudową z przełomu XIX i XX w., spacer po bulwarach nad rzeką Dźwiną. Wyjazd do miejscowości Rundale, gdzie znajduje się zachowany oryginalny pałac otoczony wspaniałymi ogrodami, nazywany łotewskim Wersalem. W drodze do Tallina postoje w Parnawie i na słynnych łotewskich wydmach nad Zatoką Ryską. W Tallinie zwiedzanie Górnego Miasta: Parlament, katedra luterańska NMP, zamek i Plac Zamkowy, sobór prawosławny Aleksandra Newskiego, stare mury, baszty i ulice.  W Dolnym Mieście – Plac Ratuszowy, kamienice Wielkiej Gildii, kamienica Bractwa Czarnogłowych, kościół katolicki św. Piotra i Pawła, Brama Morska i kamienice kupieckie. Przed odlotem do Gdańska krótki pobyt w Jurmale – znanym łotewskim kąpielisku.

Początek i koniec wycieczki:

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki:

Wtorek 30. czerwca 2020 r. o godz. 12.15 na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Cena zawiera:

  • przelot samolotami linii AirBaltic na trasie Gdańsk - Ryga - Gdańsk
  • zakwaterowanie w hotelach (trzy noclegi w Rydze i jeden nocleg w Tallinnie)
  • śniadania i obiadokolacje
  • przejazd autokarem na całej trasie
  • przewodnictwo w języku polskim
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł)
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • wstępów do zwiedzanych obiektów i rejsu po Dźwinie
  • Na ten cel należy przygotować łącznie ok. 35 euro
Wycieczka dzień po dniu

30. czerwca (wtorek)Gdańsk - Ryga

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 12.15. Odlot do Rygi samolotem AirBaltic o godz. 14.20. Przylot do Rygi o godz. 16.30. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Wieczorny rejs statkiem po Dźwinie, spojrzenie na historyczną część miasta, jego nowe dzielnice, wyspy otaczające Rygę, wieżę telewizyjną i rejony rozbudowywane za rzeką tzw. Zadźwinie. Nocleg w Rydze.

1. lipca (środa)Ryga - Rundale - Ryga

Po śniadaniu zwiedzanie Rygi. Spacer po Starym Mieście: uliczki i place, katedra NMP, zamek Ryski z roku 1330 r. z placem zamkowym, domy mieszczańskie (m. in. Trzej Bracia), Brama Szwedzka, Wielka i Mała Gildia, Filharmonia Państwowa, Dom Metzendorffa, Plac Łotewskich Strzelców, Dom Bractwa Czarnogłowych, Dom Reuterna. Przejście do dzielnicy secesyjnej, Rynek Centralny z zabudową z lat 30-tych ubiegłego stulecia, Opera Narodowa, Pomnik Wolności zbudowany dla uczczenia niepodległości Łotwy z 1918 roku. Czas wolny w centrum miasta. Po południu przejazd do Rundale – pałacu nazywanego łotewskim Wersalem. Pałac zbudowany został w XVIII wieku w stylu barokowo-rokokowym według projektu Bartolomea Rastrellego jako letnia posiadłość barona von Birona. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. przeszedł na własność państwa, a po gruntownej renowacji w 1991 roku stał się rezydencją zagranicznych gości wizytujących Łotwę, w części wnętrz mieści się również muzeum. W programie pobytu w Rundale zwiedzanie wybranych komnat w części muzealnej oraz spacer po wspaniałych ogrodach w stylu francuskim. Wieczorem powrót do Rygi na kolację i nocleg.

2. lipca (czwartek)Ryga - Parnawa - Tallinn

Rano wyjazd na północ w kierunku Estonii. Postój na słynnych łotewskich wydmach nad Zatoką Ryską i w Parnawie (po przekroczeniu granicy łotewsko-estońskiej) – miasteczku o bogatej i burzliwej historii. Spacer po starówce i nadmorskich bulwarach. Przerwa na lunch i kawę. Następnie przejazd do Tallina, zwiedzanie Górnego Miasta: zamek i plac zamkowy, baszta Długi Hermann, Parlament Estonii, sobór Aleksandra Newskiego, katedra luterańska NMP, baszty Kieg in de Kok i Panieńska, ulice Długa Noga i Krótka Noga, mury obronne oddzielające Górne i Dolne Miasto, tarasy widokowe z widokiem na Dolne Miasto, port i zatokę. Kolacja i nocleg w Tallinnie.

3. lipca (piątek)Tallin - Ryga

Rano wycieczka po Dolnym Mieście Tallinna: ratusz i plac ratuszowy, kościół św. Mikołaja, kamienice Wielkiej Gildii oraz gildii Kanuta i Olafa, kamienica Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa (w XVI wieku była to najwyższa budowla w Europie), kamienice kupieckie „Trzy Siostry”, Brama Morska z tablicą upamiętniającą ucieczkę internowanego okrętu podwodnego „Orzeł”, bastion i pomnik ku czci ofiar promu „Estonia”, kościół katolicki pw. świętych Piotra i Pawła, klasztor dominikański, Brama i ulica Viru. Po czasie wolnym powrót autokarem do Rygi. Wieczorem przyjazd do hotelu. Kolacja i nocleg w Rydze.

4. lipca (sobota)Ryga - Jurmała - Gdańsk

Po śniadaniu przejazd do Jurmały, kompleksu plażowo-wypoczynkowego położonego 30 km za zachód od Rygi. Jurmała, nazywana Łotewską Riwierą oferuje turystom i wczasowiczom liczne atrakcje związane z letnim wypoczynkiem. Kurort założony w połowie XIX wieku, zabudowany licznymi sanatoriami i drewnianymi willami, eleganckimi i mniej eleganckimi poradzieckimi hotelami, przyciąga co roku tłumy mieszkańców Łotwy. Ciągnące się na odcinku 20 km plaże otoczone sosnowym lasem są głównym magnesem dla wczasowiczów. W programie wizyty w Jurmale, m. in., postój w Majori – głównej miejscowości riwiery. Przejazd na lotnisko. Wylot do Gdańska o godz. 13.10 Przylot do Gdańska o godz. 13.20 i zakończenie wycieczki

Mapa

(A) Ryga   (B) Rundale   (C) Parnawa   (D) Tallinn   (E) Jurmała

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki. Równocześnie zapraszamy do wysyłania nam zdjęć z wyjazdu do Rygi i Tallinna - z przyjemnością umieścimy je tutaj po zakończeniu wycieczki
Program do wydruku