+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

NORWEGIA
Lofoty
30.07-2.08.2022

Cena 4 200 PLN
Cena 4 200 PLN
Ogólny opis wycieczki

Samolot z Gdańska do Bodø, miasta położonego za kręgiem polarnym. Dwa noclegi w Bodø i jeden nocleg w Svolvær na Lofotach. Śniadania i obiadokolacje. Rejs promem na trasie Bodø – Moskenes (Lofoty). Czas trwania rejsu około 4 godzin. Transfery w Bodø i przejazdy na Lofotach autokarem lokalnej firmy.
Polodowcowe szczyty Lofotów zdają się wyrastać prosto z morza – zobaczymy je podczas rejsu pro-mem. Archipelag zbudowany jest z najstarszych na Ziemi skał, których wiek ocenia się na 3 miliardy lat. Łączna długość archipelagu to 112 km, powierzchnia 1227 km kwadratowych. Największe wyspy to Austvågøy, Vestvågøy i Moskenesøya. Lofoty zamieszkane są przez 25 tys. stałych mieszkańców. Główna osada i port archipelagu to Svolvær. Na wyspie Moskenesøya znajduje się miejscowość o nazwie Å (jeden z celów naszej wycieczki). Podstawą gospodarki Lofotów jest rybołówstwo i przetwórstwo ryb, od wieków dominuje tu połów dorszy. Ważnym źródłem utrzymania mieszkańców jest także turystyka. Charakterystyczne dla Lofotów są drewniane domy (rorbuer), często zbudowane na stromych skałach lub na palach wbitych w podłoże.

Początek i koniec wycieczki:

Lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki:

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

Wycieczka dzień po dniu
Mapa

(A) Bodø   (B) Moskenes   (C) Kabelvåg   (D) Svolvær   (E) Å

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki. Równocześnie zapraszamy do wysyłania nam zdjęć z wyjazdu na Lofoty - z przyjemnością umieścimy je tutaj po zakończeniu wycieczki
Program do wydruku