+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

KUBA
Perła Karaibów
23.03-2.04.2023

Cena 12 900 PLN
Cena 12 900 PLN
Ogólny opis wycieczki

Samolot do Hawany. Siedem noclegów na trasie objazdu i trzy noclegi w nadmorskiej miejscowości Varadero. Śniadania i obiadokolacje. Przejazd lokalnym autobusem na całej trasie.
W programie zwiedzanie najciekawszych miejsc i zabytków Hawany – gmach Kapitolu, Opery, Muzeum Narodowego, deptak Obispo – przy nim miejsca związane z Hemingwayem. Przejażdżka amerykańskimi kabrioletami. Przejazd do Parku Narodowego Las Terrazas, na terenie którego znajduje się dawna plantacja kawy Buena Vista. Zwiedzanie Jaskini Indianina, rejs podziemną rzeką, plantacja tytoniu. Nocleg na półwyspie Zapata, rejs po kanałach, farma krokodyli, spacer po zrekonstruowanej indiańskiej wiosce. Krótki pobyt nad Zatoką Świń znaną z incydentu zbrojnego pomiędzy Kubą a USA w 1961 roku. Zwiedzanie Trinidadu, miasteczka, w którym można spotkać ślady kultury afrykańskich niewolników, m.in. świątynię Santerii (religia pochodzenia afrykańskiego). W Manaca Iznaga hacjenda dawnych plantatorów trzciny cukrowej, a w Santa Clara poza miejscami związanymi z Che Guevarą, Teatro Caridad. Na za-kończenie wycieczki odpoczynek i plażowanie w Varadero, jednym z największych kurortów na Karaibach (hotel all inclusive).

Początek i koniec wycieczki:

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki:

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

Wycieczka dzień po dniu
Mapa

(A) Hawana   (B) Viñales   (C) Playa Larga   (D) Trinidad   (E) Santa Clara   (F) Varadero   (G) Jose Marti Int’l Airport

Zdjęcia
Program do wydruku