Samolot do Tokio. Dziesięć noclegów na trasie wycieczki. Śniadania i obiadokolacje (naprzemiennie w stylu japońskim i europejskim). Przejazdy autokarem i koleją. Przewodnictwo w języku polskim.
Trasa wycieczki: Tokio – dzielnica Asakusa ze świątynia Sensō-ji, Wieża Skytree, Pałac Cesarski, dzielnica Ginza z domami towarowymi, galeriami, teatrami i lokalami rozrywkowymi, dzielnica Shibuja z ikonicznym skrzyżowaniem. W Tokio uczestnictwo w sado – ceremonii parzenia herbaty. Park Narodowy Hakone z widokiem na górę Fuji i rejs po jeziorze Ashi. W tym dniu nocleg w ryokanie (hotelu w stylu japońskim) i możliwość rytualnej kąpieli w onsenie (japońskiej łaźni). Hiroszima – Kopuła Bomby Atomowej, Park Pokoju i Muzeum Bomby Atomowej. Wyspa Miyajima – pływająca brama i chram Itsukushima. Himeji – Zamek Samurajów. Kioto – sanktuarium Fushimi Inari, znane z tysiąca bram tori, fabryka sake z możliwością degustacji, świątynie Ryoanji i Kiyomizu-dera, Giion – dzielnica gejsz, Zamek Nijo, Pałac Cesarski Gosho. Arashiyama – spacer po lesie bambusowym i Tenryuji – świątynia niebiańskiego smoka z zapierającym dech ogrodem zen. Nara, park danieli, kompleks świątynny Todaiji z pawilonem wielkiego buddy, shintoistyczny chram Kasuga Taisha.
Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie.
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku-Rębiechowie 7. listopada (czwartek) o godz. 4.30.
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 4.30. odlot do Amsterdamu o godz. 6.30. Przylot do Amsterdamu o godz. 8.30. Przerwa w podróży na lotnisku w Amsterdamie ok. 6 godz. Odlot do Tokio o godz. 14.25.
Przylot do Tokio na lotnisko Narita o godz. 11.45. odprawa paszportowa, spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu. zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek po podróży. Popołudniowe i wieczorne zwiedzanie Tokio: Shinjuku, dawniej jedyna dzielnica drapaczy chmur w Tokio. Widok na miasto z wysokości 202 metrów z 45. piętra ratusza miejskiego. Spacer po alei Omoide Yokocho, pełnej małych barów, restauracji i kawiarni, dzielnica Kabukichō, rozrywkowa i ekstrawagancka dzielnica Tokio. Obiadokolacja i nocleg w Tokio.
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Tokio: Skytree – panorama Tokio z najwyższej wieży na świecie (i drugiej co do wysokości budowli), Asakusa – świątynia Sensō-ji, do której prowadzi Brama Kaminarimon, przejście uliczką Nakamise, pełną sklepików i straganów – możliwość zrobienia zakupów. Sado – ceremonia parzenia herbaty i teamLab – muzeum iluzji. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Tokio.
Śniadanie w hotelu, a następnie dalszy ciąg zwiedzania stolicy Japonii: Pałac Cesarski – okolice pałacu wraz z mostem Nijubashi, Ginza – najbardziej ekskluzywna dzielnica Tokio, Kabukiza – teatr kabuki z zewnątrz, Tsukiji – stary targ rybny (możliwość zjedzenia sushi), Omotesandō i Takeshita – aleje, gdzie powstaje moda dla najmłodszych Japonek, dzielnica Shibuya z najbardziej zatłoczonym skrzyżowaniem i z pomnikiem psa Hachiko. Obiadokolacja. Nocleg w Tokio.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Całodzienna wyprawa do parku narodowego Hakone, z którego przy dobrej pogodzie roztacza się wspaniały widok na wulkan Fuji. Przejazd z Tokio do rejonu wulkanicznych wąwozów Ōwakudani (z Tokio ok. 100 km – 2,5 godziny). Następnie kolejką linową do portu Togendai i stamtąd rejs po jeziorze Ashi. Ze statku przy dobrej pogodzie widok na Fuji. Postój w Sekisho – punkcie kontrolnym zbudowanym przez szoguna w okresie Edo. Po południu przyjazd do ryokanu, hotelu w stylu japońskim z noclegiem na tatami (matach). Możliwość skorzystania z kąpieli w onsenie (japońskiej łaźni). Kolacja w stylu kaiseri ryori (menu degustacyjne). Nocleg w ryokanie.
Poranny relaks w onsenie dla chętnych. Po śniadaniu wymeldowanie (główny bagaż wysyłamy kurierem, zabieramy bagaż podręczny na dwa dni). Spacer z przewodnikiem po miasteczku Hakone Yumoto, a następnie przejazd do stacji Odawara i stamtąd odjazd pociągiem o godz. 12.07. przesiadka na stacji Nagoya. W pociągu możliwość zjedzenia lunchu. Przyjazd do stacji Hiroszima o godz. 15.42. Zameldowanie w hotelu i odpoczynek. Obiadokolacja w typowej dla regionu restauracji, serwującej Okonamiyaki (charakterystyczna japońska potrawa – placki składające się z wielu różnych składników, pieczone na rozgrzanej blasze. Nocleg w Hiroszimie.
Po śniadaniu przejazd do Miyajima (ok. godziny). Zwiedzanie świętej wyspy Miyajima, ze słynną pływającą bramą tori oraz zbudowanym nad wodą chramem Itsukushima, w czasie wolnym możliwość degustacji lokalnych przysmaków (ostrygi). Powrót do Hiroszimy i spacer po parku pokoju z widokiem na Kopułę Bomby Atomowej, jedyny pozostały po eksplozji w 1945 r. budynek w mieście. Zwiedzanie Muzeum Bomby Atomowej. Obiadokolacja. Nocleg w Hiroszimie.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. O godz. 8.56 przejazd shinkansenem do miasta Himeji (240 km, ok. godziny). Po przyjeździe o godz. 9.52 zwiedzanie zamku Himeji, jednego z najbardziej okazałych zamków w Japonii, nazywanego również zamkiem białej czapli. Zamek należy do dwunastu oryginalnych, nie zniszczonych przez wojny i kataklizmy zamków w Japonii. Budowę zamku rozpoczęto w XIV wieku, dzisiejszy kształt otrzymał na początku wieku XVII. Po zwiedzeniu zamku przejazd shinkansenem do Kioto. Wyjazd o godz. 14.11, przyjazd do Kioto o godz. 15.02. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek. Wyjście na starówkę Higashiyama aż do Świątyni Kiyomizedera, przejście uroczymi uliczkami Ninenzaka i Sannenzaka. Spacer przez Giion, dzielnicę gejsz. Obiadokolacja. Nocleg w Kioto.
Po śniadaniu przejazd do Arashimaya (ok. 45 minut). Spacer po lesie bambusowym. Tenryuji – świątynia niebiańskiego smoka z zapierającym dech ogrodem zen. W świątyni przerwa na lunch z menu według kuchni mnichów buddyjskich. Następnie przejazd do Kinkakuji – świątyni nazywanej złotym pawilonem i do Ryoanji – świątyni z suchym kamiennym ogrodem. Obiadokolacja. Nocleg w Kioto.
Po śniadaniu przekazanie głównego bagażu do kuriera, który dostarczy go do hotelu przy lotnisku następnego dnia. Zwiedzanie sanktuarium Fushimi Inari, znanego z tysiąca bram tori. Przejazd do fabryki sake z możliwością degustacji tego trunku. Przejazd do Nara (ok. 45 minut). Spacer po parku wśród przechadzających się tam danieli. Zwiedzanie kompleksu świątynnego Todaiji z pawilonem wielkiego buddy oraz shintoistycznego chramu Kasuga Taisha zbudowanego w VIII wieku. Powrót do Kioto. Obiadokolacja. Nocleg w Kioto.
Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu (bagaż podręczny zostaje w hotelu). Zwiedzanie zamku Nijojo, znanego ze „słowiczych podłóg”. Pałac Cesarski Gosho w Kioto (z zewnątrz). Pobyt na targu Nishiki z możliwością zjedzenia lunchu. O godz. 14.16 odjazd shinkansenem z Kioto do Tokio (490 km – 2 godziny). Przyjazd do Tokio o godz. 16.27. Na stacji w Tokio zapoznanie się z systemem jaki wspiera 120 mln Japończyków w podróżach koleją. Obiadokolacja w Tokio i wieczorem przejazd do hotelu położonego w okolicy lotniska Narita (80 km – 90 min). Nocleg w rejonie Narita.
Po śniadaniu o godz. 10.00 wykwaterowanie z hotelu i przejazd autokarem na lotnisko Narita. Przyjazd na lotnisko ok. godz. 11.00. Odprawa i odlot do Amsterdamu o godz. 13.55. Przylot do Amsterdamu o godz. 19.35. Odlot do Gdańska o godz. 20.40. Przylot do Gdańska o godz. 22.20 i zakończenie wycieczki.
(A) lotnisko Narita (B) Tokio (C) Hakone (D) Hiroszima (E) wyspa Miyajima (F) Himeji (G) Kioto (H) Nara