+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

IZRAEL
trzy religie
18-25.10.2023

Cena 8 500 PLN
Cena 8 500 PLN
Ogólny opis wycieczki

Przelot samolotem z Warszawy do Tel Awiwu. Pięć noclegów w Jerozolimie, jeden w Tyberiadzie i jeden w Tel Awiwie. Śniadania i obiadokolacje.
Zwiedzanie Jerozolimy: Stare Miasto, Bazylika Bożego Grobu, via Dolorosa, kościół św. Anny, Ściana Płaczu, która jest pozostałością Świątyni Jerozolimskiej, jedynej świątyni judaizmu stojącej niegdyś w Jerozolimie, zburzonej przez Rzymian w 70 roku naszej ery. Wejście na Wzgórze Świątynne z Kopułą na Skale i meczetem Al-Aksa (trzecie najświętsze miejsce islamu po Mekce i Medynie), Bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik, Góra Oliwna, dzielnice zachodniej części miasta, Kneset, Park Pamięci i Muzeum Yad Vashem z Ogrodem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Wyjazd do Betlejem i zwiedzanie Bazyliki Bożego Narodzenia, wycieczka nad Morze Martwe. Przejazd przez Pustynię Judzką, do Jerycha – najstarszego miasta świata i dalej doliną Jordanu do Tyberiady. Zwiedzanie znanych miejsc wokół jeziora Genezaret, między innymi Kafarnaum, kościoła Ośmiu Błogosławieństw oraz Tabhgi, gdzie znajduje się kościół Prymatu i kościół Rozmnożenia Pokarmów. Przejazd do Nazaretu, Hajfy, Cezarei Nadmorskiej i Tel Awiwu.

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Chopina w Warszawie-Okęciu

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie-Okęciu w środę 18. października 2023 roku o godzinie 3.30

Cena zawiera:

 • przelot samolotem z Warszawy do Tel Awiwu i z Tel Awiwu do Warszawy
 • pięć noclegów w Jerozolimie, jeden nocleg w Tyberiadzie i jeden w Tel Awiwie
 • śniadania i obiadokolacje
 • transfery i przejazdy autokarem po Izraelu
 • obsługę pilota i przewodnika
 • ubezpieczenie kosztów leczenia (suma ubezpieczenia 400 000 zł)
 • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • dodatkowych posiłków
 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • przejazdów autokarowych w Jerozolimie i wjazdu na Górę Tabor
 • na ten cel należy przygotować ok. 100 USD
 • napiwków
 • na ten cel należy przygotować ok. 40 USD
Wycieczka dzień po dniu

18.10 (środa)Warszawa - Tel Awiw - Jerozolima

Dla chętnych transfer autokarowy do Warszawy. Zbiórka na lotnisku Okęcie o godz. 3.30. Wylot do Tel Awiwu o godz. 5.55. Przylot na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie o godz. 10.50. Transfer autokarowy do Jerozolimy. Po południu spacer po jerozolimskim Starym Mieście. Kolacja i nocleg w Jerozolimie.

19.10 (czwartek)Jerozolima

Rano zwiedzanie Bazyliki Bożego Grobu i Via Dolorosa. Następnie przejście do Bramy św. Szczepana, zwiedzanie kościoła św. Anny, sadzawki Betesda, kościoła Biczowania, kościoła Skazania Pana Jezusa. Przejście pod Ścianę Płaczu, która jest pozostałością Trzeciej Świątyni Jerozolimskiej, zburzonej przez Rzymian w 70 r. n.e. Wejście na Plac Świątynny z Kopułą Skały i meczetem Al-Aksa (z zewnątrz). Spacer po dzielnicy żydowskiej na Starym Mieście. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

20.10 (piątek)Jerozolima

Po śniadaniu wyjazd na Górę Oliwną, zwiedzanie Kaplicy Wniebowstąpienia (obecnie meczet), oraz kościoła Pater Noster. Zejście do kościoła Dominus Flevit, skąd roztacza się wspaniały widok na Jerozolimę. Przejście obok rosyjskiej cerkwi Marii Magdaleny a następnie zwiedzanie Ogrodu Getsemani i Bazyliki Wszystkich Narodów. Po południu przejazd do Bazyliki Zaśnięcia NMP, Wieczernika i kościoła Gallicantu. Spojrzenie na Dolinę Gehenny i Dolinę Cedronu oraz najstarszą część Jerozolimy – dzielnicę Ofel. Przejście przez Bramę Syjonu, spacer po dzielnicy ormiańskiej. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

21.10 (sobota)Jerozolima - Betlejem - Morze Martwe - Jerozolima

Rano wyjazd do Betlejem i zwiedzanie Bazyliki Narodzenia oraz franciszkańskiego atrium i kościoła św. Katarzyny. Następnie przejazd na Pole Pasterzy i zwiedzanie kościoła oraz zachowanych tam dawnych grot pasterskich. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd w głąb Pustyni Judzkiej, a po południu nad Morze Martwe (możliwość kąpieli). W drodze powrotnej postój w Jerycho – najstarszym mieście świata. Wjazd kolejką linową na Górę Kuszenia. Powrót do Jerozolimy. Po kolacji dla chętnych spacer na popularny deptak jerozolimski, ulicę Ben Jehuda. Nocleg w Jerozolimie.

22.10 (niedziela)Jerozolima

Przejazd do dzielnicy Żydów ortodoksyjnych Mea Shearim i przez dzielnice zachodniej, nowoczesnej części Jerozolimy. Postój przy Knesecie – gmachu izraelskiego parlamentu i charakterystycznym pomniku przedstawiającego menorę, jeden z najbardziej charakterystycznych symboli religii i kultury żydowskiej. Zwiedzanie Parku Pamięci i Muzeum Yad Vashem. Po południu droga krzyżowa na Via Dolorosa. Wieczorem, podczas rozpoczęcie szabatu kolejny przystanek przy Ścianie Płaczu, a na zakończenie pobytu w Jerozolimie spacer po uliczkach Starego Miasta i wizyta w Bazylice Bożego Grobu. Kolacja i nocleg w Jerozolimie.

23.10 (poniedziałek)Jerozolima - Dolina Jordanu - Nazaret - Kana Galilejska - Jezioro Genezaret - Tyberiada

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Doliny Jordanu. Przejazd przez tereny Samarii do Galilei. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania NMP w Nazarecie. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej i zwiedzanie franciszkańskiego kościoła cudu przemiany wody w wino. Wjazd na Górę Błogosławieństw, skąd roztacza się wspaniały widok na Jezioro Genezaret. Przyjazd do Tyberiady na kolację i nocleg.

24.10 (wtorek)Tyberiada - Góra Tabor - Hajfa - Cezarea Nadmorska - Tel Awiw

Po śniadaniu przejazd do Kafarnaum, zwiedzanie starożytnej synagogi i Domu św. Piotra. W sąsiedniej miejscowości Tabga zwiedzanie kościoła Prymatu i kościoła Rozmnożenia Pokarmów. Przejazd wzdłuż Jeziora Genezaret i postój nad Jordanem, w miejscu gdzie rzeka wypływa z jeziora. Wjazd na Górę Tabor i zwiedzanie Bazyliki Przemienienia. Następnie przejazd do Hajfy, głównego portu Izraela. Widok na miasto i port z wysokiego brzegu, spod kościoła karmelitów Stella Maris. W drodze do Tel Awiwu postój przy akwedukcie w Cezarei Nadmorskiej. Miasto było w starożytności ważnym ośrodkiem administracyjnym i portem, a dzisiaj jest ekskluzywną miejscowością wypoczynkową nad Morzem Śródziemnym. W Tel Awiwie zwiedzanie nowoczesnej promenady nadmorskiej, centrum miasta z zespołem wysokościowców i jego starszej zabudowy z lat dwudziestych i trzydziestych XX w. Zakupy na bazarze w dzielnicy jemeńskiej. Przejazd do Jaffy, dzisiaj dzielnicy Tel Awiwu, w starożytności ważnego portu. Kolacja i nocleg w Tel Awiwie.

25.10 (środa)Tel Awiw - Warszawa

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie. Odlot do Warszawy o 11.40. Przylot do Warszawy o godz.14.50 i zakończenie wycieczki. Dla chętnych transfer autokarowy do Gdańska.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Mapa

(1) Tel Awiw    (2) Jerozolima   (3) Betlejem   (4) Jerycho   (5) Tyberiada   (6) Nazaret   (7) Hafja   (8) Cezarea

Program do wydruku