+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

IRLANDIA
Dublin i Belfast
7-11.07.2024

Cena 5 700 PLN
Cena 5 700 PLN
Ogólny opis wycieczki

Samolot z Gdańska do Dublina i powrót z Belfastu do Gdańska. Jeden nocleg w Dublinie, jeden nocleg w Galway i dwa noclegi w Belfaście. Przejazdy lokalnym autokarem. Śniadania i obiadokolacje.
Po przylocie zwiedzanie Dublina: katedra św. Patryka z XII wieku, ratusz, najstarszy uniwersytet Irlandii – Trinity College, gmachy Banku Irlandii, Biblioteki Narodowej Parlamentu, Sądu, Zamek Dubliński. Spacer po głównej ulicy Dublina – Grafton Street. Przejazd w kierunku Galway, po drodze zwiedzanie staroceltyckiego klasztoru Clonmacnoise, w dawnych wiekach miasta królewskiego i nekropolii królów Irlandii. Postój na Klifach Moher – wysokich na 200 metrów, wapienno piaskowych skał na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. W Belfaście przechadzka wśród imponujących budowli z epoki wiktoriańskiej: banków, kościołów i gmachów publicznych. Spacer po urokliwych zaułkach miasta, gdzie mieszczą się najsłynniejsze irlandzkie puby – okazja do degustacji piwa w Crown Liquor Saloon, wiktoriańskim pubie z wielobarwną, wykładaną ceramicznymi płytkami fasadą. Przejazd na północ, do położonej nad oceanem miejscowości Causeway gdzie szczególną atrakcję stanowi 37 tysięcy, powulkanicznych bazaltowych kolumn, wychodzących z klifu w morze. Miejsce to nazywane Groblą Olbrzyma wpisane jest na listę UNESCO.

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka w niedzielę 7. lipca o godzinie 8.00. na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Cena zawiera:

 • przelot samolotem Gdańsk - Dublin i Belfast - Gdańsk
 • noclegi w hotelach w Dublinie, Galway i Belfaście
 • śniadania i obiadokolacje
 • przejazdy autokarem na trasie wycieczki
 • przewodnictwo w języku polskim
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie kosztów leczenia (suma ubezpieczenia 400 000 zł)
 • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • wstępów do zwiedzanych obiektów. Na ten cel należy przygotować:
 • - 90 EUR (w republice Irlandii)
 • - ok. 50 funtów brytyjskich (w Irlandii Północnej)
Wycieczka dzień po dniu

7.07 (niedziela)Gdańsk - Dublin

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 8.00. Odlot do Dublina godz. 9.55. Przylot o godz. 11.40. Po przylocie przejazd do centrum i panoramiczny objazd miasta: gmach Banku Irlandii, Zamek Dubliński, gmachy Biblioteki Narodowej, Sądu, Parlamentu, Ratusza. Zwiedzanie katedry św. Patryka, głównego i największego kościoła w Irlandii, zbudowanego dla upamiętnienia misjonarskiej działalności św. Patryka, który prowadził swoją misję na terenach obecnego miasta w V wieku i na tym miejscu w XIII wieku powstała katedra w stylu wczesnego gotyku angielskiego. Wewnątrz katedry pochowane są najwybitniejsze osobistości Irlandii m.in. pisarz Jonathan Swift oraz pierwszy prezydent Irlandii Douglas Hyde. Spojrzenie na gmachy Uniwersytetu – Trinity College, założonego przez angielską królową Elżbietę I w 1591 roku. Wizyta w muzeum Browaru Guinnessa, połączona z degustacją piwa, będącego specjalnością Irlandii. Spacer po głównej, pełnej sklepów, kawiarni i restauracji ulicy Dublina – Grafton Street. Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Dublinie.

8.07 (poniedziałek)Dublin - Klify Moher - Galway

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Galway. Po drodze zwiedzanie staroceltyckiego klasztoru Clonmacoise, w dawnych czasach ważnego ośrodka życia politycznego, gospodarczego i religijnego. Zespół klasztorny traktowany był niegdyś jak królewskie miasto i jednocześnie nekropolia królów Irlandii. Tutaj pochowany był w 1198 roku ostatni król Irlandii Rory O’Connor. Na terenie klasztoru znajduje się unikatowa wystawa eksponująca różne rodzaje tutejszych, bogato rzeźbionych krzyży. Klasztor odwiedził papież Jan Paweł II w trakcie swej pielgrzymki do Irlandii. Następnie przejazd na zachodnie wybrzeże i postój na klifach Moher. Klify Moher to ciąg stromych i skalistych cypli z widocznymi warstwami wapienia i piaskowca, ukształtowanych przez niszczącą siłę fal wrzynających się w głąb lądu. W najwyższym miejscu klify osiągają wysokość 200 m nad poziomem Oceanu Atlantyckiego. Przyjazd do Galway i zwiedzanie miasta. Uniwersyteckie miasto Galway położone jest nad rzeką Corrib, w miejscu gdzie rzeka wpada do Zatoki Galway. Najbardziej atrakcyjne miejsca i obiekty w mieście to Eyre Square – park gdzie organizowane są festiwale i koncerty, dawne rezydencje bogatych kupców wokół placu, Zamek Lynch – najwspanialsza średniowieczna rezydencja miejska Irlandii (obecnie Irish Bank), katedra p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja i Łuk Hiszpański z XVI wieku służący kiedyś do ochrony galeonów podczas wyładunku rumu i wina. Kolacja i nocleg w Galway.

9.07 (wtorek)Galway - Monasterboice - Belfast

Po śniadaniu wyjazd z Galway w kierunku Belfastu. Po drodze postój przy neolitycznym grobowcu Newgrange, tajemniczym, kolistym kurhanie o średnicy 107 m i wysokości w centralnym punkcie 9 m, z otaczającym go murem, zbudowanym ze lśniąco-białego kwarcytu. Z miejscem tym związanych jest wiele legend i mitów żywych w kulturze i historii Irlandii. Następnie przejazd do opactwa Monasterboice, wczesnochrześcijańskiego ośrodka religijnego, założonego jeszcze w V wieku. Na tym terenie zachował się wielki krzyż celtycki tzw. Krzyż Muiredacha, uznawany na najpiękniejszy w całej Irlandii, z bogatą ornamentyką celtycką i scenami biblijnymi. Wieczorem przyjazd do Belfastu. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu. Spacer po mieście. Nocleg w Belfaście.

10.07 (środa)Belfast - Giant Causeway - Belfast

Po śniadaniu zwiedzanie centrum miasta: Donegall Square z Ratuszem pośrodku, czworoboczną przysadzistą budowlą wzniesioną z białego kamienia portlandzkiego w początkach XX wieku. Przy głównym wejściu do ratusza stoi statua królowej Wiktorii, a liczne pomniki wybitnych osobistości można zobaczyć w neoklasycystycznym holu wejściowym. Budowla przykryta jest wspaniałą kopułą o średnicy 52 m. Na głównym podeście zwraca uwagę malowidło ścienne poświęcone czterem filarom przemysłu Belfastu: powroźnictwu, tkactwu, przędzalnictwu i szkutnictwu. Po wyjściu z ratusza spacer wąskimi uliczkami, należącymi do dawnej dzielnicy handlowej i dalej wzdłuż reprezentacyjnych budynków z okresu potęgi przemysłowej Belfastu, położonych między protestancką katedrą św. Anny i rzeką Lagan. Przejście po handlowej Royal Avenue i sąsiednich ulicach ze sklepami znanych sieci handlowych i starymi domami towarowymi z czasów wiktoriańskich. Przejazd do dzielnicy Golden Mile gdzie znajduje się Crown Liquor Saloon zwany pałacem dżinu. Z zewnątrz budynek wyłożony jest wielokolorowymi płytkami ceramicznymi, a wnętrze zdobi bogata sztukateria. Ten obiekt uznawany jest za najbardziej popularny pub w Belfaście. Po południu przejazd do Giant Causeway, formacji skalnej położonej ok. 100 km na północ od Belfastu. Formację tę uznawaną za cud przyrody i odwiedzaną przez turystów od kilkuset lat, stanowi ok. 37 tysięcy bazaltowych kolumn wychodzących z klifu w morze. Giant Causeway wpisana jest na listę UNESCO. Wieczorem powrót do Belfastu na kolację i nocleg.

11.07 (czwartek)Belfast - Gdańsk

Przed południem wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Muzeum Titanica, obiektu, który swoje podwoje otworzył w 2012 roku, w stulecie katastrofy liniowca. Bryła muzeum składa się z czterech dziobów statku o wysokości ponad 27 metrów. Fasadę tworzy 3 tysiące aluminiowych tarcz, a wnętrze zawiera dziewięć interaktywnych galerii, w których przedstawione są dzieje statku od budowy do zatonięcia, a w zrekonstruowanych pomieszczeniach można zobaczyć i poczuć jak wyglądało życie i praca na Titanicu. Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko. Odlot samolotu z Belfastu o godz. 16.20. Przylot do Gdańska o godz. 19.50 i zakończenie imprezy.

Mapa

(A) Dublin   (B) klasztor Clonmacnoise   (C) Galway   (D) klify Moher   (E) Belfast   (F) Causeway  

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki.