+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

HISZPANIA
Majorka
16-23.04.2023

Cena 5 200 PLN
Cena 5 200 PLN
Ogólny opis wycieczki

Przelot samolotem z Warszawy do Palma de Mallorca. Siedem nocy w hotelu położonym niedaleko Palmy. Śniadania i obiadokolacje.
Majorka to największa wyspa w archipelagu Balearów. Odpoczynek nad Morzem Balearskim. W ramach pobytu BT Wojażer zaproponuje trzy wycieczki do najciekawszych miejsc na wyspie. Trasa pierwszej wycieczki prowadzi do stolicy wyspy Palma de Mallorca, największego miasta Balearów, nazywanego małą Barceloną, nad którym góruje gotycka katedra La Seu. Zwiedzanie Pałacu Almudaina, ogrodów królewskich S’Hort del Rei, łaźni arabskich, spacer po krętych uliczkach. Podczas drugiej wycieczki zwiedzanie Valldemossy, miasteczka, w którym przez kilka tygodni mieszkał Fryderyk Chopin, przejazd przez góry Serra de Tramuntana, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, do słynącego z sadów cytrusowych Sóller. Na zakończenie przejazd na przylądek Formentor. Trzecia wycieczka wiedzie na wschód wyspy przez miasteczko Artà, które zachowało swój pierwotny, średniowieczny charakter. Atrakcję stanowi także doskonale zachowana wioska z czasów I tysiąclecia przed Chrystusem. Następnie zwiedzanie jaskini Artà, w której najwyższe stalagmity osiągają 22 metry.

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Chopina Warszawa-Okęcie

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie 16. kwietnia 2023 r. (niedziela) o godzinie 18.00.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem Ryanair Warszawa Okęcie - Palma de Mallorca - Warszawa Okęcie
 • siedem noclegów w hotelu***
 • śniadania i obiadokolacje
 • transfer autokarowy (lotnisko - hotel - lotnisko)
 • przewodnictwo w języku polskim
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie kosztów leczenia (400 000 zł)
 • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • trzech wycieczek organizowanych przez lokalnego operatora we współpracy z BT Wojażer
 • Na ten cel należy przeznaczyć kwotę ok. 180 euro.
 • transportu Gdańsk - Warszawa Okęcie - Gdańsk
Wycieczka dzień po dniu

16.04 (niedziela) Warszawa-Okęcie - Pallma de Mallorca

Dla chętnych transfer autokarowy do Warszawy. Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie o godzinie 18. 00. Odlot do Pallma de Mallorca o godzinie 20.05. Przylot o godzinie 23.15. Przejazd do hotelu na nocleg.

17.04 (poniedziałek) czas wolny do dyspozycji uczestników

Odpoczynek po podróży. Aklimatyzacja, pobyt na plaży i spacery po najbliższej okolicy. Kolacja i nocleg w hotelu.

18.04 (wtorek)Palma de Mallorca - Valldemossa

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Palmy de Mallorca z lokalnym przewodnikiem. Wizyta w dominującej w krajobrazie miasta gotyckiej katedrze La Seu. Katedra imponuje swoja wielkością i niezwykłą architekturą. Licząca 44 metry wysokości nawa główna stawia ten kościół wśród największych na świecie. We wnętrzu znajduje się m.in. baldachim projektu Antonio Gaudiego, rozety, z których największa ma 11 metrów średnicy. La Seu jest miejscem spoczynku królów Majorki. Następnie spacer po ogrodach S’Hort del Rei inspirowanych ogrodami andaluzyjskimi, Pałac Almudaina, pierwotnie, w czasach dominacji muzułmańskiej pełnił funkcję alkazaru (ufortyfikowanego pałacu), obecnie jest letnią rezydencją hiszpańskiej rodziny królewskiej. Pochodzące z X wieku Arabskie Łaźnie wzorowane na łaźniach rzymskich były miejscem spotkań, rozrywki i wypoczynku. Po południu zabytkowa dzielnica Santa Catalina z zabytkowymi charakterystycznymi wiatrakami i murami obronnymi dawnej stolicy. Spacer krętymi uliczkami miasta wśród secesyjnych kamienic, do złudzenia przypominających kamienice w Barcelonie. Po południu przejazd do Valldemossy, miasteczka w którym przez sześć tygodni, na przełomie lat 1838/1839 w dawnym klasztorze Kartuzów mieszkał Fryderyk Chopin. Na Majorce artysta skomponował 24 preludia – najbardziej charakterystyczne dla jego twórczości. Mieści się tu kolekcja eksponatów związanych z artystą. Spacer uliczkami miasta do kapliczki, wybudowanej w miejscu urodzenia św. Cataliny Thomas (św. Katarzyny z Palmy – patronki Valldemossy). Wieczorem powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

19.04 (środa) czas wolny do dyspozycji uczestników

Pobyt na plaży i spacery po najbliższej okolicy. Kolacja i nocleg w hotelu.

20.04 (czwartek) Sóler - Port de Solle - przylądek Formentor - Alciuda

Po śniadaniu przejazd przez góry Sierra de Traumantana wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, do słynącego z sadów cytrusowych Soler, nad którym góruje najwyższy szczyt Majorki Puig Mayor (1445 m n.p.m.), a następnie przejazd zabytkowym tramwajem do Port de Soller skąd roztacza się widok na dzikie i skaliste wybrzeże. Po południu przejazd przez Alcuidę położoną pomiędzy dwoma zatokami, otoczoną średniowiecznymi murami z piękną starówką i charakterystycznymi uliczkami udekorowanymi kwiatami w donicach. Na zakończenie postój na punkcie widokowym Es Colomer na Przylądku Formentor, najbardziej malowniczym punkcie widokowym na Majorce z XIX-wieczną latarnia morską. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

21.04 (piątek) czas wolny do dyspozycji uczestników

Odpoczynek na plaży, spacery, możliwość wyjazdu autobusem miejskim do centrum Palmy. Kolacja i nocleg w hotelu.

22.04 (sobota) Artà - Jaskinie Artà

Rano przejazd na wschód wyspy przez Manacor, miasto słynące z produkcji sztucznych pereł. Następnie spacer po Porto Cristo, urokliwym portowym miasteczku z piękną plażą. Po południu przejazd do miasteczka Artà, które zachowało swój pierwotny średniowieczny charakter i przez wieki opierało się modyfikacjom. Wąskie, brukowane ulice, kamienne domy kryte dachówką i łupkami. Nad miastem króluje monumentalna Cytadela z ogromnym kościołem San Salvador, który przez wieki pełnił funkcję obronną. Pierwsze wzmianki o tym miejscu pochodzą z cza-sów mauretańskich, kiedy znajdowała się tam twierdza z meczetem, który po podboju wyspy przez Katalończyków został przekształcony w kościół chrześcijański. Wokół miasta zachowały się liczne stanowiska archeologiczne z pochodzącymi z epoki brązu fragmentami megalitycznych budowli. Ponadto, Artà uznawana jest za największe centrum produkcji wyrobów plecionych z liści palmowych. Następnie przejazd do jaskini Artà, w której znajdują się unikatowe stalagmity i stalaktyty. Wizytówką jaskini jest Królowa Kolumn (Reina de las columnas). Jest to najwyższy ze stalagmitów, który ma 22 metry wysokości i za około pięć tysięcy lat powinien połączyć się ze sklepieniem. Jednym z pierwszych gości odkrytych w XIX wieku jaskiń był Juliusz Verne. Według legendy ta wizyta stała się inspiracją do napisania powieści „Podróż do wnętrza Ziemi”. Przy wyjściu rozpościera się przepiękny widok na morze i góry. Po południu powrót na obiadokolacje i nocleg.

23.04 (niedziela) Pallma de Mallorca - Warszawa-Okęcie

Po śniadaniu czas wolny do dyspozycji uczestników. Około godziny 14.00 transfer na lotnisko, odlot do Warszawy-Okęcie o godzinie 16.30. Przylot o godzinie 19.40. Dla chętnych transfer autokarowy do Gdańska.

Mapa

(1) Pallma de Mallorca  (2) Valldemosa   (3) przylądek Formentor   (4) Sóller   (5) Artà

Program do wydruku