+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

HISZPANIA
Barcelona-Bilbao
3 – 10.09.2023

Cena 5 800 PLN
Cena 5 800 PLN
Ogólny opis wycieczki

Przelot samolotem z Gdańska do Barcelony. Cztery noclegi w hotelu w okolicach Barcelony i trzy noclegi na trasie (Saragossa, Bilbao). Śniadania i obiadokolacje. W Barcelonie zwiedzanie Parku Güell i kościoła Sagrada Familia, spacer po deptaku La Rambla i dzielnicy gotyckiej. Na trasie wycieczki zwiedzanie Saragossy, stolicy Aragonii, gdzie na szczególną uwagę zasługuje mauretański pałac Aljaferia, największa barokowa bazylika w Hiszpanii Nuestra Señora del Pilar, a także renesansowa giełda La Lonja. Przejazd do Pampeluny, stolicy Nawarry, niewielkiej miejscowości słynącej z corocznej lipcowej fiesty, której główną atrakcją jest gonitwa byków. Spacer po krętych uliczkach starówki, której centralnym punktem jest Plaza de Castillo, oraz zwiedzanie XV-wiecznej katedry. Zwiedzanie miast położonych nad Zatoką Biskajską: San Sebastian, które dzięki malowniczemu położeniu nazywane jest „perłą północy” oraz Bilbao, gdzie na szczególną uwagę zasługuje niezwykła futurystyczna budowla – Muzeum Guggenheima, prezentujące sztukę współczesną. Dwa ostatnie noclegi na wybrzeżu Costa Brava: odpoczynek na plaży, w małym nadmorskim miasteczku.

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki

zbiórka na lotnisku w Gdańsku w niedzielę 3. września o godz. 15.30

Cena zawiera:

  • przelot samolotem na trasie Gdańsk - Barcelona - Gdańsk
  • siedem noclegów w hotelach * * *
  • śniadania i obiadokolacje
  • przejazd lokalnym autokarem na całej trasie
  • przewodnictwo w języku polskim
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie kosztów leczenia (suma ubezpieczenia 400 000 zł)
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • wstępów do zwiedzanych obiektów
  • Na ten cel należy przeznaczyć ok. 90 EUR
Wycieczka dzień po dniu

3.09 (niedziela)Gdańsk - Barcelona

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 15.30. Odlot do Barcelony o godz. 17.45. Przylot na lotnisko el Prat o godz. 20.50. Transfer do hotelu w miejscowości Calella, na wybrzeżu Costa Maresme, w pobliżu Barcelony.

4.09 (poniedziałek)Calella - Barcelona - Calella

Wyjazd na całodniową wycieczkę do Barcelony i zwiedzanie miasta: obiekty według projektów architekta Antonio Gaudiego: Sagrada Familia i Park Güell. Gotycka dzielnica z katedrą, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba. Spacer po centralnym deptaku Barcelony Las Ramblas. Przejazd autokarem przez miasto, między innymi w pobliżu słynnego stadionu – Camp Nou. Powrót do Calella na kolację i nocleg.

5.09. (wtorek)Calella - Montserrat - Saragossa

Po śniadaniu wjazd na świętą górę Montserrat (1 250 m n.p.m.) do znanego sanktuarium, nazywanego katalońską Częstochową. Szczególnym kultem otaczana jest tam La Moreneta, cudowna figura Czarnej Madonny przechowywana w XVI-wiecznej bazylice, przyklejonej do masywu skalnego o niezwykłych kształtach. Przejazd do Saragossy na kolację i nocleg.

6.09 (środa) Saragossa - Marques de Riscal - Irun

Rano zwiedzanie Saragossy, stolicy Aragonii: bazylika katedralna Nuestra Senora del Pilar (Matki Boskiej na kolumnie), największej świątyni barokowej w Hiszpanii, starej katedry La Seo, której budowę rozpoczęto w XII wieku oraz mauretańskiego Pałacu Aljaferia, występującego w „Księdze tysiąca i jednej nocy”. Następnie przejazd do winnicy Marques de Riscal, jednej z najstarszych winnic w prowincji Rioja. Produkuje się tam wina z winogron pochodzących z 1500 ha winnic. Szczególną atrakcją jest położony na terenie winnic kompleks turystyczno-gastronomiczny z budynkiem hotelowym zaprojektowanym przez awangardowego architekta kalifornijskiego Franka Ghery’ego. Przejazd na kolację i nocleg do miejscowości Irun.

7.09 (czwartek) Irun - San Sebastian - Bilbao - Pampeluna

Po śniadaniu przejazd do San Sebastian, ulubionego kurortu hiszpańskiej i europejskiej arystokracji od końca XIX wieku. Zwiedzanie historycznej starówki; ratusz miejski, Plac Konstytucji, kościół Santa Maria, Palazzio Miramar, wjazd na punkt wi-dokowy Monte Igeldo, skąd roztacza się urzekająca panorama miasta. Spacer wśród obiektów związanych z corocznym festiwalem filmowym odbywających się w San Sebastian. Następnie przejazd do Bilbao – stolicy Kraju Basków. Zwiedzanie starówki i nowych dzielnic Bilbao. Wizyta w Muzeum Guggenheima – muzeum sztuki nowoczesnej zlokalizowanym w obiekcie o niezwykłej, futurystycznej architekturze według projektu Franka Ghery’ego. Otwarcie Muzeum, będącym obecnie największą atrakcją Bilbao nastąpiło w roku 1997. Przejazd do Glexo, gdzie znajduje się słynny Puente Colgante, jeden z kilku zachowanych mostów suwnicowych z XIX wieku (wpisany na listę UNESCO). Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Pampeluny.

8.09 (piątek)Pampeluna - Calella

Rano zwiedzanie Pampeluny, dawnej stoli-cy Królestwa Nawarry. Zabytkowa dzielnica na brzegach Rio Arga z katedrą z XIV wieku i Palaccio de Navarra Spacer trasą słynnej gonitwy byków, będącej częścią święta San Femin obchodzonego co roku w lipcu. Czas wolny przy Plaza de Castillo. W drodze do Calella postój w miejscowości Lleida (kast. Lerida), położonej nad brzegiem rzeki Segre. Spacer po zabytkowym mieście nad którym dominuje katedra z wysoką na 76 metrów dzwonnicą, a na uwagę zasługują także budowle w stylu katalońskiej secesji. Po południu przyjazd do Calella na kolację i nocleg.

9.09.2023 (sobota)Calella

Całodzienny odpoczynek nam morzem, na wybrzeżu Costa Brava.

10.09.2023 (niedziela) Calella - Barcelona - Gdańsk

W południe wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Barcelony. czas wolny w cent-rum Barcelony. Wieczorem transfer na lotnisko. Odlot do Gdańska o godz. 21.30. Przylot do Gdańska o godz. 0.40 następnego dnia i zakończenie imprezy.

Mapa

(A) Barcelona    (B) Saragossa   (C) Pampeluna   (D) San Sebastian   (E) Bilbao

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki.
Program do wydruku