Grupowy przejazd pociągiem na trasie Gdańsk-Warszawa-Gdańsk. Samolot z Warszawy do Nicei. Dwa noclegi w Nicei i trzy w sercu Prowansji. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy autokarem. Zwiedzanie z polskim przewodnikiem.
Awinion z Pałacem Papieskim i mostem Świętego Benedykta znanym z wiersza Baczyńskiego i piosenki Demarczyk „Na moście w Avignon”, na trasie przejazdu rzymski akwedukt, ikoniczny Pont du Gard. Miasteczka Masywu Luberon i zwiedzanie położonego wśród pól lawendy średniowiecznego opactwa Sénanque, degustacja wina w prowansalskiej winnicy. Zwiedzanie miejscowości związanych historycznie z kulturą i architekturą czasów imperium rzymskiego: Arles, Baux-de-Provence i Saint-Rémy-de-Provence. Przez malownicze tereny pól rozkwitającej lawendy i jeden z największych w Europie Kanion Verdon – powrót do Nicei i zwiedzanie miasta.
Lotnisko im. Chopina w Warszawie-Okęciu.
Zbiórka uczestników w środę 4. czerwca o godzinie 14.20 na lotnisku Okęcie w Warszawie.
Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku Okęcie w Warszawie o 14.20. Odlot do Nicei o 16. 20 Przylot o 18.55. Transfer autokarem do hotelu w Nicei. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Awinionu i zwiedzanie miasta, dawnej stolicy papieży: historyczne centrum miasta, katedra, gotycki Pałac Biskupi wybudowany w XIV wieku, mury obronne z ośmioma bramami i kilkudziesięcioma wieżami oraz kamienny most świętego Benedykta na rzece Rodan. Most znany jest w Polsce z wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Na moście w Avignon” i piosenki po tym samym tytułem zaśpiewanej przez Ewę Demarczyk. Awinion było siedzibą siedmiu kolejnych papieży w XIV wieku (tzw. niewola awiniońska). Przejazd do słynnego Pont-du-Gard – akweduktu z czasów rzymskich, będącego niegdyś częścią 50-kilometrowego systemu doprowadzającego wodę do miasta Nimes. Przyjazd na kolację i nocleg do hotelu w sercu Prowansji.
Przed południem przejazd przez malownicze wioski i miasteczka Masywu Luberon w tym Bonnieux i Gordes. Miejscowości te położone na wzgórzach charakteryzują się gęstą kamienną zabudową i wąskimi uliczkami z których podziwiać można otaczające je górskie krajobrazy. Najwyższe wzniesienia Masywu Luberon dochodzą do wysokości 1200 m n.p.m. Wizyta w położonym wśród wzgórz i pól lawendy cysterskim opactwie Senanque. Opactwo powstało w XII wieku, a jego największy rozkwit nastąpił w wiekach XIII i XIV. Po wielu dziejowych burzach dzisiaj znowu jest siedzibą zakonu cystersów. Przejazd do miejsca nazywanego prowansalskim Kolorado, ze względu na rodzaj występujących tam ochrowych skał. Ochra to popularny pigment pozyskiwany ze skał będących mieszanką piasku, gliny i tlenku żelaza. Używany jest w przemyśle kosmetycznym oraz do produkcji farb i barwników. Spacer po wytyczonych ścieżkach wśród żółtych, złocistych i brązowych skał. Po południu wizyta w prowansalskiej winnicy i degustacja wina. Wieczorem powrót na kolację i nocleg do hotelu.
Rano wyjazd do Arles, miasta nazywanego małym Rzymem, dzięki nagromadzeniu budowli z tamtych czasów. W Arles żył i tworzył Vincent van Gogh. Zwiedzanie historycznego centrum: Plac Konstantyna, Forum, mury obronne i rzymski teatr. Następnie przejazd do Baux-de-Provence miejscowości położonej na skałach z kamiennymi domami, ruinami potężnego zamku i wystawą machin oblężniczych. Z góry miasteczka rozciągają się niezwykłe widoki na górzystą okolicę. Specjalną atrakcją są pobliskie kamieniołomy z pokazem „efektów światła”. Po południu przyjazd do Saint-Remy-de-Provence, miasteczka w którym urodził się w XVI wieku Nostradamus, a w końcu XIX wieku w pobliskiej klinice psychiatrycznej leczył swoją chorobę Vincent Van Gogh. W pełnym prowansalskiego uroku miasteczku zobaczyć można XIV-wieczny kościół św. Marcina i pozostałości budowli z czasów rzymskich. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Kanionu Verdon, drugiego największego kanionu w Europie, którego wysokość w niektórych miejscach dochodzi do 700 metrów. Postój przy Pont du Galetas. Wczesnym popołudniem przejazd do Nicei – zwiedzanie miasta położonego na Lazurowym Wybrzeżu, ośrodka turystycznego, kąpieliska morskiego, uzdrowiska, ośrodka sportu i rozrywki. Przejazd Promenadą Anglików, główną arterią miasta z eklektycznymi budowlami z XIX wieku. Kolacja i nocleg w Nicei, w hotelu w pobliżu lotniska.
Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy o 9.20. Przylot do Warszawy o 11.40. Zakończenie wycieczki.
(1) Pertuis (2) opactwo Sénanque (3) Awinion (4) Akwedukt Pont-du-Gard (5) Saint-Rémy-de-Provence (6) Arles (7) kanion Verdon (8) Nicea