+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

FRANCJA
Paryż i Szampania
26-30.08.2023

Cena 4 800 PLN
Cena 4 800 PLN
Ogólny opis wycieczki

Przelot samolotem z Gdańska do Beauvais. Cztery noclegi w Paryżu. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie Paryża z lokalnym przewodnikiem, między innymi Île de la Cité, jednej z dwóch wysp tworzących ścisłe centrum Paryża – z katedrą Notre Dame i Sainte-Chapelle – kaplicą dawnej siedziby królewskiej. Wyspę łączy z lądem osiem mostów, w tym najstarszy w Paryżu Pont Neuf. Dzielnica Łacińska, termy rzymskie, Sorbona, Panteon, Ogród Luksemburski, pola Elizejskie, wieża Eiffla, dzielnica Montmartre, Bastylia i dzielnica Le Marais, cmentarz Père-Lachaise. Zwiedzanie dwóch słynnych galerii malarstwa, Luwru i muzeum d’Orsay. Całodzienny wyjazd do Reims, stolicy Szampanii położonej nad rzeką Vesle. Zwiedzanie gotyckiej katedry, której elewację zdobi siedem tysięcy rzeźb i posągów. Wewnątrz na uwagę zasługują XX-wieczne witraże Marca Chagalla. Ponadto romańska Bazylika św. Remigiusza, pałac arcybiskupi, pochodzący jeszcze z czasów rzymskich łuk triumfalny, zabytkowe Place de Paris z pomnikiem Joanny d’Arc i Place Royale z pomnikiem Ludwika XVI. Na trasie degustacja szampana.

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku w sobotę 26. sierpnia 2023 o godzinie 4.50.

Cena zawiera:

  • przelot samolotem linii Ryanair Gdańsk - Beauvais - Gdańsk
  • zakwaterowanie w hotelu w pobliżu centrum Paryża
  • śniadania i obiadokolacje
  • przejazdy autokarem na trasie wycieczki (w mieście możliwe również przejazdy metrem)
  • przewodnictwo w języku polskim
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie kosztów leczenia (suma ubezpieczenia 400 000 zł)
  • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • wstępów do zwiedzanych obiektów
  • na ten cel należy przygotować ok. 90 EUR.
Wycieczka dzień po dniu

26.08 (sobota)Gdańsk - Beauvais - Paryż

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 4.50. Odlot do Beauvais o godz. 6.50. Przylot o godz. 9.05. Transfer autokarowy do Paryża. Zakwaterowanie w hotelu, w pobliżu centrum miasta. Popołudniowy spacer wokół Placu Bastylii, przy którym mieści się nowoczesny gmach opery (Opéra Bastille), przejście po ulicach dzielnicy Le Marais, która przed wiekami stanowiła centrum Paryża. Kolacja i nocleg w Paryżu.

27.08 (niedziela)Paryż

Po śniadaniu zwiedzanie historycznego centrum Paryża: Wyspa Cite (Île de la Cité) na Sekwanie ze skwerem Vert-Galant, Pałac Sprawiedliwości, katedra Notre Dame. Przejście na Wyspę św. Ludwika (Île Saint-Louis), gdzie znajduje się między innymi Biblioteka Polska i Hotel Lambert – w XIX wieku ośrodek polskiej emigracji. Pobyt w Dzielnicy Łacińskiej, na terenie której zlokalizowana jest Sorbona, jeden z najstarszych europejskich uniwersytetów a także Panteon, klasycystyczna budowla, miejsce spoczynku wielu sławnych obywateli Francji (Wolter, J.J. Rousseau, Victor Hugo, Emil Zola, Maria Curie Skłodowska). Spacer po Ogrodzie Luksemburskim: Pałac Luksemburski obecnie siedziba Senatu, pomnik Chopina, prototyp Statui Wolności. Przejazd na Père-Lachaise, największy paryski cmentarz, gdzie znajdują się także groby wielu Polaków (w tym Fryderyka Chopina). Spacer Polami Elizejskimi do Łuku Triumfalnego. Kolacja i nocleg w Paryżu.

28.08 (poniedziałek)Paryż - Reims - Paryż

Wyjazd na całodniową wycieczkę do Reims, stolicy Szampanii położonej nad rzeką Vesle 150 km od Paryża. Zwiedzanie katedry, której fasadę zdobi siedem tysięcy rzeźb i posągów. Wewnątrz, znajdują się XX-wieczne witraże Marca Chagala, usytuowane we wschodniej kaplicy oraz tapiserie z motywami ilustrującymi biblijne sceny z „Pieśni nad pieśniami”. Spacer po historycznym centrum, w którym na uwagę zasługują romańska bazylika św. Remigiusza, pałac arcybiskupi, pochodzący z czasów rzymskich łuk triumfalny, zabytkowy Place de Paris z pomnikiem Joanny d’Arc i Place Royale z pomnikiem Ludwika XVI. Postój w wybranej winnicy (maison), w której produkuje się i degustuje markowe szampany. Specjalny status win szampańskich jest efektem wielowiekowej ewolucji występujących tutaj winogron, ukształtowania terenu, niepowtarzalnego klimatu i wyjątkowości gleb Szampanii. Wieczorem powrót do Paryża na kolację i nocleg.

29.08 (wtorek)Paryż - Wersal

Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum d’Orsay, z kolekcją obrazów z przełomu XIX i XX wieku. Największe zainteresowanie wzbudzają dzieła impresjonistów i postimpresjonistów (Cézanne, Degas, Gauguin, Pissarro, Renoir, Monet, Van Gogh). Przejazd do Wersalu – królewskiego pałacu na przedmieściach Paryża, który od XVII wieku stał się oficjalną rezydencją królów Francji. Zwiedzanie wybranych sal pałacu, będącego perłą klasycznego baroku. Spacer po Ogrodach Wersalskich zaprojektowanych na powierzchni prawie 800 hektarów, jako dopełnienie pałacowej architektury. Po powrocie do centrum miasta przejazd pod Wieżę Eiffla, wzniesioną dla uświetnienia Paryskiej Wystawy Światowej w roku 1889 według projektu Gustawa Eiffla. Przejście do Pałacu Inwalidów, gdzie od 1861 roku znajduje się Mauzoleum Napoleona. Kolacja i nocleg w Paryżu. Wieczorem dla chętnych wyjście do Opery Garnier na wybrany spektakl operowy lub muzyczny.

30.08 (środa)Paryż - Beauvais - Gdańsk

Rano zwiedzanie Luwru, jednego z największych muzeów świata, w którym prezentowane są zbiory liczące ok. 35 tys. dzieł sztuki od czasów najdawniejszych po połowę XIX wieku. W ramach zwiedzania muzeum wybór najciekawszych eksponatów i dzieł. Na zakończenie pobytu w Paryżu spacer po Montmartre, dawnej i współczesnej dzielnicy artystów. Wczesnym popołudniem wyjazd z Paryża na lotnisko w Beauvais. Odlot do Gdańska o godzinie 18.00. Przylot do Gdańska o godz. 20.05 i zakończenie imprezy.

Mapa

(A) lotnisko Beauvais    (B) Paryż   (C) Reims

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki.
Program do wydruku