+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

DANIA
Kopenhaga
28.06-1.07.2022

Cena 3 200 PLN
Cena 3 200 PLN
Ogólny opis wycieczki

Samolot z Gdańska do Kopenhagi. Trzy noclegi ze śniadaniami w Kopenhadze.
Zwiedzanie Kopenhagi z lokalnym przewodnikiem, m. in. Pałac Christianborg – historyczna kolebka miasta, a obecnie siedziba rządu, parlamentu, Sądu Najwyższego oraz instytucji królewskich, zamek Rosenborg z XVII w. letnia rezydencja królów duńskich, z bogatymi zbiorami sprzętów i przedmiotów należących do duńskich władców, deptak Storget, jeden z najdłuższych pasaży handlowych na świecie, Kanał Nyhavn z licznymi kawiarniami i restauracjami oraz starymi drewnianymi szkunerami zacumowanymi przy nabrzeżu, pomnik Małej Syrenki, symbol Kopenhagi, przejażdżka tramwajem wodnym, wizyta w słynnej dzielnicy hipisów Christianii, degustacja piwa w jednym ze słynnych browarów kopenhaskich. Ponadto, w okolicach Kopenhagi zwiedzanie Odense (muzeum H. Ch. Andersena), Roskilde (Muzeum Łodzi Wikingów) i Helsingør (zamek Kronborg, w którym Szekspir umieścił akcję Hamleta).

Początek i koniec wycieczki

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie

Godzina i miejsce zbiórki

Zbiórka we wtorek 28. czerwca o godzinie 4.30 na lotnisku w Gdańsku

Cena zawiera:

 • przelot samolotami na trasie Gdańsk - Kopenhaga - Gdańsk
 • trzy noclegi w hotelu w Kopenhadze
 • śniadania
 • przejazdy autokarem
 • przewodnictwo w języku polskim
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 400 000 zł)
 • ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 25 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • obiadokolacji
 • wstępów do zwiedzanych obiektów
 • Na ten cel należy zabrać 500 DKK
Wycieczka dzień po dniu

28. czerwca (wtorek)Gdańsk - Kopenhaga

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godzinie 4.30. Odlot z Gdańska o godzinie 6.30. Przylot do Kopenhagi o godzinie 7.30. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta autokarem: Cytadela, katedra NMP, kościół Marynarki Wojennej, Park Churchilla, Kościół Marmurowy – narodowy pomnik Danii, znany też jako kościół Fryderyka, jeden z najciekawszych obiektów sakralnych w Kopenhadze, którego potężna kopuła wzorowana jest na kopule bazyliki św. Piotra w Rzymie. Zamek Rosenborg z XVII w. – letnia rezydencja królów duńskich. Spacer do Małej Syrenki, po drodze Ratusz z 1903 r. ze słynnym zegarem, zaliczany do pereł kopenhaskiej architektury, deptak Storget, według niektórych najdłuższy pasaż handlowy na świecie, a następnie do kolorowego portu Nyhavn, stamtąd przejażdżka tramwajem wodnym wśród kamieniczek kopenhaskiej starówki. Na trasie przerwa na obiad. Po południu pałac Christiansborg – historyczna kolebka miasta, gdzie obecnie swoją siedzibę ma rząd, parlament, Sąd Najwyższy oraz instytucje królewskie. Plac Amalienborg otoczony pałacowymi zabudowaniami w stylu rokoko, w których mieszkają członkowie duńskiej rodziny królewskiej. Plac Królewski (Kongens Nytorv), przy którym znajdują się ważne budowle Kopenhagi takie jak: hotel d’Angleterre – najelegantszy w mieście, Teatr Królewski, pałac Charlotttenborg z XVII w. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

29. czerwca (środa)Kopenhaga

Po śniadaniu wyjazd do Roskilde, dawnej stolicy Danii, zwiedzanie Muzeum Łodzi Wikingów, poświęcone podróżom morskim Wikingów. Na szczególną uwagę zasługują zrekonstruowane XI-wieczne łodzie wydobyte z dna morza w latach 60-tych XX w. Następnie zwiedzanie pierwszej w Skandynawii gotyckiej katedry (Roskilde Domkirche), która stała się inspiracją dla gotyckiego budownictwa sakralnego w północnej Europie, a do dzisiaj jest miejscem pochówku władców Danii. Spacer po imponujących ogrodach Zamku Frederiksborg, historycznej rezydencji królewskiej. Po południu przejazd do portowego miasta Helsingør. Spacer wśród średniowiecznych zabudowań i renesansowych rezydencji. Zwiedzanie zamku Kronborg, w którym Szekspir umieścił akcję Hamleta. Stare miasto z XVIII-wieczną szachulcową zabudową, kościół mariacki. Wieczorem, dla chętnych, wizyta w słynnej dzielnicy hipisów Christianii.

30. czerwca (czwartek)Kopenhaga - Odense - Kopenhaga

Po śniadaniu przejazd do Odense, jednego z najstarszych, trzeciego co do wielkości miasta Danii położonego na wyspie Fionii u ujścia zatoki Odense Fjord. Odense to miejsce urodzenia Hansa Christiana Andersena. Zwiedzanie muzeum pisarza, które mieści się domu, w którym przyszedł na świat. Spacer po parku Andersena. Wizyta w XIII-wiecznej katedrze św. Kanuta, w której również zostali pochowani władcy Danii. Wewnątrz, XVI-wieczny cenny złocony ołtarz wykonany z drewna, wykonany przez Clausa Berga (prawdopodobnie ucznia Wita Stwosza). Spacer po rynku i urokliwych uliczkach miasta. Po południu powrót do Kopenhagi. Wieczorem degustacja piwa w jednym ze słynnych browarów kopenhaskich w ogrodach Tivoli. Nocleg w hotelu w Kopenhadze.

1. lipca (piątek)Kopenhaga - Gdańsk

Po śniadaniu transfer na lotnisko o godzinie 10.30. Wylot do Gdańska o godzinie 13.05. Przylot o godzinie 14.10 i zakończenie imprezy.

Mapa

(A) port lotniczy Kopenhaga Kastrup   (B) Kopenhaga   (C) Odense

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki
Program do wydruku