+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

CYPR
wyspa Afrodyty
7-14.04.2022

Cena 3 200 PLN
Cena 3 200 PLN
Ogólny opis wycieczki

Przelot samolotem z Gdańska do Pafos. Siedem noclegów w nadmorskim hotelu w pobliżu Pafos. Śniadania i obiadokolacje w hotelu.
Odpoczynek nad brzegiem Morza Śródziemnego. Na terenie hotelu znajdują się baseny kąpielowe. W ramach pobytu BT Wojażer zaproponuje chętnym trzy wycieczki do najciekawszych miejsc na wyspie. Trasa pierwszej wycieczki prowadzi do starożytnego miasta Kourion, wzdłuż najpiękniejszego fragmentu wybrzeża Cypru. Po drodze Petra tu Romiu (Skała Afrodyty), gdzie na brzeg miała wyjść narodzona z morskiej piany Afrodyta. Uczestnicy drugiej wycieczki pojadą do Larnaki, gdzie atrakcją są ruiny antycznego miasta Kition, kościół św. Łazarza, meczet Hala Sultan i nadmorska promenada. Trzecia wycieczka prowadzi w góry Trodos, w południowo zachodniej części Cypru. Wśród gór położone są klasztory i kościoły, spośród których aż dziewięć wpisanych zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trodos słyną z uprawianej tutaj winorośli i najbardziej znanego cypryjskiego wina o nazwie commandaria.

Początek i koniec wycieczki:

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie.

Godzina i miejsce zbiórki:

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku w czwartek 7. kwietnia o godzinie 16.45.

Cena 3 200 zł zawiera:

  • przelot samolotem na trasie Gdańsk - Pafos - Gdańsk
  • transfery do i z hotelu
  • noclegi w hotelu*** w Pafos
  • śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota BT Wojażer
  • ubezpieczenie kosztów leczenia (400 000 zł). Ubezpieczenie obejmuje zachorowanie na COVID-19 oraz koszty ewentualnej kwarantanny na Cyprze
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • dodatkowych napoi do posiłków
  • opłat za wycieczki wymienione w programie (opłaty uwzględniają wynajęcie lokalnego autokaru turystycznego, przewodników i wstępy do obiektów). Na ten cel należy przeznaczyć łącznie ok. 160 euro
Wycieczka dzień po dniu

7.04 (czwartek)Gdańsk - Pafos

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 16.45. Odlot do Pafos o godz. 18.45. Przylot godz. 23.20. Transfer do nadmorskiego hotelu w Pafos. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

8.04 (piątek) Czas wolny do dyspozycji uczestników

Odpoczynek po podróży. Aklimatyzacja, pobyt na plaży i spacery po najbliższej okolicy.

9.04 (sobota)Pafos - Kourion

Po śniadaniu zwiedzanie Pafos: Domy Dionizosa, gdzie zachowały się wspaniałe mozaiki ze scenami mitologicznymi oraz kościół Ayia Solomoni wyrzeźbiony w pod-ziemnej wapiennej skale z XII-wiecznymi freskami poświęconymi Apostołowi Paw-łowi, autokarowa runda wokół malowniczego portu. Następnie przejazd do Kourion, starożytnego miasta o charakterze greckorzymskim z pięknym teatrem położonym na wyspie, z łaźniami, stadionem, świątynią Apollina oraz bizantyjską bazyliką. Po południu postój przy Petra tou Romiou (skale Rzymianina), gdzie z lazurowego morza wyłaniają się trzy skalne wapienne wyspy nazywane Skałami Afrodyty (według greckiej mitologii to w tym miejscu wyszła z morskiej piany bogini miłości Afrodyta). To tutaj, osoby nie mające szczęścia w miłości lub samotne w oczekiwaniu na wsparcie bogini mają możliwość zawieszenia na drzewie skrawka materiału lub chusteczki. Wieczorem powrót do Pafos. Kolacja i nocleg.

10.04 (niedziela) Pafos - Larnaka - Pafos

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do Larnaki i w okolice. Zwiedzanie bizantyjskiego kościoła św. Łazarza (Agios Lazaros) z 900 roku, a także bizantyjskiego kościoła Angeloktisti z VI wieku z mozaikami przestawiającymi sceny z życia NMP. Przejazd na tereny starożytnej części Larnaki – Kition, a następnie do zespołu muzułmańskich budowli Hala Sultan i nad słone jezioro znajdujące się w zachodniej części miasta. Przejazd promenadą Finikoudes wzdłuż imponującej miejskiej plaży. Spacer aleją palmową, czas wolny, zakupy. Wieczorem powrót do hotelu w Pafos. Kolacja i nocleg.

11.04 (poniedziałek)Czas wolny do dyspozycji uczestników

Odpoczynek na plaży, spacery, możliwość wyjazdu autobusem miejskim do centrum Pafos.

12.04 (wtorek)Pafos - Troodos - Kykkos - Pafos

Całodzienna wycieczka w Góry Troodos, zielone serce Cypru. Wjazd na Górę Olimp, najwyższy punkt na Cyprze 1951 m n.p.m., z którego roztacza się imponujący widok na otaczające go górskie łańcuchy. Następnie przejazd do Monastyru w Kykkos. Monastyr zbudowany został w XI w., dedykowany jest Matce Bożej. Autorstwo najcenniejszej ikony Monastyru przypisywane jest ewangeliście Łukaszowi. Przerwa na lunch w pobliskiej restauracji. W południe przejazd do pięknej górskiej wioski Omodhos, gdzie zachowały się przykłady autentycznej cypryjskiej architektury wiejskiej. W drodze powrotnej postój w Monastyrze Św. Krzyża, o którym tradycja mówi, że ufundowany został przez św. Helenę w IV w. Powrót do hotelu na kolację i nocleg..

13.04 (środa)Czas wolny do dyspozycji uczestników

Odpoczynek na plaży, spacery, możliwość wyjazdu autobusem miejskim do centrum Pafos.

14.04 (czwartek)Pafos - Gdańsk

Po śniadaniu czas na spacer. Transfer z hotelu na lotnisko około 13.00. Odlot do Gdańska o godz. 15.35. Przylot o godz. 18.15 i zakończenie imprezy.

Mapa

(A) Larnaka  (B) Kourion   (C) skała Afrodyty   (D) Pafos   (E) monaster Kykkos   (F) góra Olimp

Zdjęcia
Program do wydruku