+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl
+ 48 58 320 44 02 biuro@wojazer.pl

NIEMCY
Berlin i Poczdam
25-28.08.2022

Cena 2 700 PLN
Cena 2 700 PLN
Ogólny opis wycieczki

Autokar z Gdańska do Berlina. Trzy noclegi w pobliżu centrum Berlina. Śniadania i obiadokolacje.
Zwiedzanie najważniejszych miejsc i obiektów w Berlinie: Aleja Unten der Linden, Plac Paryski z Bramą Brandenburską, Friedrichstraße, Pałac Łez, dawne przejście graniczne między Berlinem Wschodnim i Zachodnim, Pałac Friedrichstadt, Muzeum Muru Berlińskiego, Katedra Berlińska, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, Czerwony Ratusz, berlińska starówka, kościół św. Jadwigi, Plac Bebla, Uniwersytet Humboldta, ulica Kurfürstendamm, centralny park Berlina, Tiergarten, Stadion Olimpijski zbudowany na olimpiadę 1936 roku. Rejs statkiem po Szprewie, po drodze najważniejsze obiekty centrum Berlina. Przejazd do Poczdamu, na trasie wieża radiowo-telewizyjna, Centrum Kongresowe i Targowe, Wansee – kurort dawnego Berlina Zachodniego, most szpiegów Glienicke, starówka Poczdamu i zamek miejski. Rejs statkiem po Haweli. Zwiedzanie Nowego Ogrodu z Pałacem Cecilienhof, gdzie odbywała się Konferencja Poczdamska w 1945 roku oraz zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci. Dla chętnych, udział w wybranym spektaklu muzycznym w Berlinie.

Początek i koniec wycieczki:

Dworzec PKS w Gdańsku

Godzina i miejsce zbiórki:

Zbiórka uczestników na stanowisku nr 10 dworca PKS w Gdańsku w czwartek 25. sierpnia 2022 r. o godz. 7.00

Cena zawiera:

  • przejazdy autokarem na całej trasie wycieczki
  • zakwaterowanie w hotelu w pobliżu centrum Berlina
  • śniadania w hotelu i obiadokolacje w restauracjach na mieście
  • opiekę pilota i przewodnictwo
  • ubezpieczenie kosztów leczenia (400 000 zł). Ubezpieczenie obejmuje zachorowanie na COVID-19 oraz koszty ewentualnej kwarantanny w Niemczech
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (25 000 zł)

Cena nie zawiera:

  • wstępów do zwiedzanych obiektów. Na ten cel należy przygotować ok. 50 EUR
  • biletów na spektakl muzyczny
Wycieczka dzień po dniu

25.08 (czwartek)Gdańsk - Berlin

Zbiórka uczestników na stanowisku nr 10 dworca PKS w Gdańsku o godz. 7.00. Przejazd do Berlina drogą nr 6 przez przejście graniczne w Kołbaskowie. Po przyjeździe do Berlina zwiedzanie miasta. W pierwszej części wycieczki „Berlin polityczny”: trójkąt trzech sektorów na Placu Poczdamskim i Lipskim, modernistyczna architektura Sony Center na dawnym pasie śmierci muru berlińskiego, pomnik pomordowanych Żydów Europy, była dzielnica rządowa przy Wilhelmstrasse i bunkier Hitlera, reprezentacyjny Plac Paryski z Bramą Brandenburską, Plac Republiki i Reichstag – niemiecki parlament, Urząd Kanclerski i inne gmachy dzielnicy rządowej. Kolacja w centrum miasta. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Berlinie.

26.08 (piątek)Berlin

Po śniadaniu przejazd aleją Unter den Linden. Na trasie: Friedrichstraße, Pałac Łez czyli słynne przejście graniczne między Berlinem Wschodnim i Zachodnim, Pałac Fierdrichstadt – siedziba największej rewii w Europie. Rejs statkiem po Szprewie (ok. 1 godz.), oglądanie najważniejszych obiektów centrum Berlina. Zwiedzanie muzeum Muru Berlińskiego z wieżą widokową. Przejazd przez historyczną część Berlina: Lustgarten z katedrą na Wyspie Muzeów, Plac Aleksandra z wieżą telewizyjną, Czerwony Ratusz, słynna Fontanna Neptuna, dzielnica Mikołaja, stajnie królewskie, Plac Bebla – miejsce demonstracji i parad w czasach nazistowskich i enerdowskich, najważniejsza katolicka świątynia w protestanckich Prusach, gmach opery, Uniwersytet Humboldta, dzielnica francuska z placem Gendarmenmarkt. Przejazd do serca Berlina Zachodniego: słynny Dworzec Zoo, Breitscheidplatz z ruinami kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma, Kurfürstendamm, czyli najważniejsza ulica handlowa Berlina, Kolumna Zwycięstwa upamiętniająca niemieckie wojny zjednoczeniowe w XIX wieku, centralny park Berlina Tiergarten z przecinającą go Aleją 17 czerwca, Stadion Olimpijski zbudowany na olimpiadę 1936 roku. Kolacja na trasie wy-cieczki. Nocleg w hotelu w Berlinie.

27.08 (sobota)Berlin - Poczdam - Sanssouci - Berlin

Rano wyjazd do Poczdamu. Na trasie: wieża radiowo-telewizyjna, centrum targowo-kongresowe, pierwsza europejska autostrada AVUS, Wannsee, popularny kurort Berlina Zachodniego, miejsce historycznej konferencji nazistowskiej, która zadecydowała o zagładzie Żydów, most szpiegów Glinicke – miejsce wymiany szpiegów w czasach zimnej wojny. W Poczdamie zwiedzanie Pałacu Cecilienhof, gdzie odbyła się Konferencja Poczdamska w 1945 roku a następnie rejs statkiem po rzece Haweli do centrum Poczdamu. Spacer po mieście: zamek miejski, kościół św. Mikołaja, dzielnica holenderska, stylowe kamieniczki na starówce. Zwiedzanie zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci, wspaniałej rezydencji króla pruskiego Fryderyka II Wielkiego. Budowę pałacu rozpoczęto w roku 1763 po zakończeniu zwycięskiej wojny siedmioletniej. Nowa budowla, w modnym wówczas stylu rokokowym, miała świadczyć o potędze królestwa pruskiego. Park wokół pałacu zajmuje powierzchnię prawie 300 ha i składa się z kilku różnorodnych ogrodów. Najbardziej imponujące są ogrody tarasowe, ale zachwycają również ogrody barokowe z licznymi rzeźbami i tzw. ogród kuchenny. W drodze powrotnej do Berlina przejazd przez dzielnicę rosyjską Alexandrowka. Na trasie wycieczki kolacja. Wieczorem, dla chętnych, możliwość wzięcia udziału w spektaklu muzycznym. Nocleg w hotelu w Berlinie.

28.08 (niedziela)Berlin - Gdańsk

Po śniadaniu przejazd do East Side Gallery położonej niedaleko Dworca Wschodniego w Berlinie. Podziwianie galerii-pomnika dla wolności (stworzonego przez artystów z całego świata) umieszczonego na fragmencie muru berlińskiego o długości 1316 metrów. Ten monumentalny mural zawiera 106 obrazów i stanowi największą na świecie galerię obrazów na świeżym powietrzu. W ramach ostatniego punktu programu spojrzenie na berlińską dzielnicę Friedrichshain – Kreuzberg uchodzącą obecnie za centrum tzw. kultury niezależnej. Około południa wyjazd z Berlina. Przyjazd do Gdańska wieczorem, zakończenie wycieczki.

Mapa

wybrane miejsca, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki:

(A) galeria East Side   (B) Alexanderplatz   (C) Potsdamer Platz   (D) Kurfürstendamm   (E) Wannsee   (F) Poczdam   (G) pałac Sanssouci

Zdjęcia
poniżej kilka zdjęć z miejsc, które Wojażer odwiedzi podczas wycieczki
Program do wydruku