Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Austria - Wiedeń
termin: 18 - 21.10.2019 r.
cena: 2 900 zł

18.10
piątek

Gdańsk - Wiedeń
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 11.45. Odlot z Gdańska o godz. 13.45. Przylot do Wiednia o godz. 15.15. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Popołudniowe zwiedzanie Wiednia. Przejazd reprezentacyjną ulicą Ringstrasse, przy której znajdują się najważniejsze budowle miasta: uniwersytet, ratusz, parlament, opera, muzea i wiele innych ważnych obiektów Wiednia w tym park miejski i ogrody. Wieczorny spacer po wiedeńskiej starówce z wejściem do katedry św. Szczepana. Kolacja w restauracji i nocleg w hotelu.
19.10
sobota

Wiedeń
Po śniadaniu przejazd do cesarskiej rezydencji Hofburg, zwiedzanie wybranych apartamentów cesarskich, muzeum Sisi, wystawy sreber i zastaw stołowych. Przejście przez najelegantsze ulice miasta: Kohlmarkt i Graben ze słynną Kolumną Zarazy, spojrzenie na Dom Mozarta i siedzibę zakonu krzyżackiego. Następnie przejazd do cesarskiej, letniej rezydencji Schonbrunn uznawanej za architektoniczną perłę stylu rococo. Zwiedzanie wybranych komnat, spacer po ogrodach pałacowych, podczas którego zobaczyć można m.in. Ruiny Rzymskie i Gloriettę czyli pawilon widokowo-śniadaniowy Marii Teresy. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą z tureckimi wojskami Kara Mustafy w 1683 r. Ze wzgórza roztacza się wspaniały widok na miasto. W drodze powrotnej postój na kolację przy muzyce i winie na zboczach Kahlenbergu, w dzielnicy winnic Grinzing. Przejazd do hotelu na nocleg.

20.10
niedziela

Dolina Wachau
Po śniadaniu wyjazd do Doliny Wachau ok. 80 km na zachód od Wiednia. Dolina Wachau to przełomowy odcinek Dunaju między miastami Melk i Krems, słynący z licznych zabytków architektury świeckiej i sakralnej, średniowiecznych miasteczek oraz upraw winorośli i moreli. Przyjazd do miasteczka Krems położonego przy ujściu rzeki Krems do Dunaju. Spacer po starówce - na uwagę zasługują tutaj liczne kościoły i klasztory gotyckie, zachowane gotyckie, renesansowe i barokowe kamienice mieszczańskie, średniowieczne fortyfikacje z bramami i basztami oraz ratusz z XVI w. Miasto Krems i cała Dolina Wachau wpisane są na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Następnie przejazd do miasteczka Durrstein i spojrzenie na zamek obronny położony na skalistym wzgórzu, barokowy zespół klasztorny nad Dunajem i renesansowy ratusz. Spacer po uliczkach miasta nad brzegiem Dunaju. Przejazd w górę rzeki do Melk, gdzie znajduje się najwspanialszy w Austrii barokowy klasztor zawieszony nad stromym urwiskiem nad Dunajem. Wspomniany przez Umberto Eco w "Imieniu Róży" benedyktyński klasztor w Melku słynął przez wieki z wiedzy i erudycji mieszkających tam zakonników, a dzisiejsza szkoła klasztorna zalicza się do najbardziej prestiżowych instytucji akademickich w Austrii. Powrót do Wiednia na kolację. Wieczorem, dla chętnych, udział w spektaklu w Operze Wiedeńskiej. Nocleg w Wiedniu.

21.10
poniedziałek

Wiedeń - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do centrum na zwiedzanie Ratusza (jeżeli będzie dostępny dla turystów tego dnia). Wiedeński Ratusz, siedziba burmistrza miasta, zbudowany został w stylu neogotyckim w II połowie XIX wieku, posiada 7 dziedzińców i bogato wyposażone wnętrza. Następnie czas wolny na spacer (i kawę z torcikiem Sachera!). Przejazd pod kolorowy Dom Hundertwassera, a w godzinach popołudniowych do Belwederu, gdzie zobaczyć można obrazy znanego malarza austriackiej secesji Gustawa Klimta. Przejazd przez nowoczesną dzielnicę UNO CITY, a także wizyta na Praterze, gdzie o tej porze roku odbywa się popularny festiwal Oktoberfest. Przejazd na lotnisko. Odlot do Gdańska o godzinie 21.30. Przylot do Gdańska o 23.00 i zakończenie wycieczki.


Cena 2 900 PLN obejmuje:
- przelot samolotem linii WIZZAIR Gdańsk - Wiedeń - Gdańsk
- przejazdy lokalnym autokarem
- zakwaterowanie w hotelu w pobliżu centrum Wiednia.
- śniadania w hotelu i obiadokolacje w restauracji
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (200 000 złotych) i NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- biletów na spektakl w Operze Wiedeńskiej,
- wstępów do zwiedzanych obiektów. Na ten cel należy przygotować ok. 50 EUR
Uwaga. Kolejność zwiedzanych miejsc i obiektów może ulec zmianie.

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019