Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Austria - Wiedeń
termin: 18 - 21.10.2019 r.
cena: 2 900 zł

18.10
piątek

Gdańsk - Wiedeń
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 4.10. Odlot z Gdańska o godz. 6.10. Przylot do Wiednia o godz. 7.35. Odpoczynek po podróży w wybranym lokalu, możliwość małego zorganizowania małego śniadania. Spacer po starówce: stara dzielnica grecka i żydowska, dom Mozarta, siedziba zakonu krzyżackiego, katedra św. Szczepana. Około południa przerwa na kawę i ciastko. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Po południu dalszy ciąg spaceru: eleganckie ulice Kohlmarkt i Graben. Zwiedzanie cesarskiej rezydencji Hofburg oraz Muzeum Sissi - apartamenty cesarskie, wystawa sreber i zastaw stołowych. Spojrzenie na ogrody: różany i dworski. Przejście na dziedzińce Uniwersytetu i Ratusza Miejskiego. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą z tureckimi wojskami Kara Mustafy. Ze wzgórza roztacza się wspaniały widok na miasto. W drodze powrotnej postój na kolację przy muzyce i winie na zboczach Kahlenbergu, w dzielnicy winnic Grinzingu. Przejazd do hotelu na nocleg.
19.10
sobota

Wiedeń
Po śniadaniu przejazd do letniej rezydencji cesarskiej Schonbrunn, uznawanej za architektoniczną perłę stylu rococo. Zwiedzanie wybranych komnat, spacer po ogrodach pałacowych, podczas którego zobaczyć można m.in. Ruiny Rzymskie i Gloriettę, czyli pawilon widokowo-śniadaniowy Marii Teresy. Przejazd pod kolorowy Dom Hundertwassera, a następnie do Belwederu, gdzie zobaczyć można obrazy znanego malarza austriackiej secesji Gustawa Klimta. Przejazd przez nowoczesną dzielnicę UNO CITY, a także wizyta na Praterze, gdzie o tej porze roku odbywa się popularny festiwal Oktoberfest. Obiadokolacja w restauracji. Powrót do hotelu. Wieczorem, dla chętnych, udział w spektaklu "Cyrulik Sewilski" Giaocchino Rossiniego w Operze Wiedeńskiej. Nocleg w hotelu.

20.10
niedziela

Wiedeń - Dolina Wachau - Wachau
Po śniadaniu wyjazd do Doliny Wachau ok. 80 km na zachód od Wiednia. Dolina Wachau to przełomowy odcinek Dunaju między miastami Melk i Krems, słynący z licznych zabytków architektury świeckiej i sakralnej, średniowiecznych miasteczek oraz upraw winorośli i moreli. Przyjazd do miasteczka Krems położonego przy ujściu rzeki Krems do Dunaju. Spacer po starówce, tutaj na uwagę zasługują liczne kościoły i klasztory gotyckie, zachowane gotyckie, renesansowe i barokowe kamienice mieszczańskie, średniowieczne fortyfikacje z bramami i basztami oraz ratusz z XVI w. Miasto Krems i cała Dolina Wachau wpisane są na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Następnie przejazd do miasteczka Durrstein i spojrzenie na zamek obronny położony na skalistym wzgórzu, barokowy zespół klasztorny nad Dunajem i renesansowy ratusz. Spacer po uliczkach miasta nad brzegiem Dunaju. Przejazd w górę rzeki do Melk, gdzie znajduje się najwspanialszy w Austrii barokowy klasztor zawieszony nad stromym urwiskiem nad Dunajem. Wspomniany przez Umberto Eco w „Imieniu Róży” benedyktyński klasztor w Melku słynął przez wieki z wiedzy i erudycji mieszkających tam zakonników, a dzisiejsza szkoła klasztorna zalicza się do najbardziej prestiżowych instytucji akademickich w Austrii. Po powrocie do Wiednia kolacja restauracji i wieczorny spacer po mieście. Nocleg w hotelu.

21.10
poniedziałek

Wiedeń - Gdańsk
Rano transfer na lotnisko. Odlot do Gdańska o godz. 8.05. Przylot do Gdańska o godz. 9.40 i zakończenie wycieczki.

 


Cena 2 900 PLN obejmuje:
- przelot samolotem linii WIZZAIR Gdańsk - Wiedeń - Gdańsk
- przejazdy lokalnym autokarem
- zakwaterowanie w hotelu w pobliżu centrum Wiednia.
- śniadania w hotelu i obiadokolacje w restauracji
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (200 000 złotych) i NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- biletów na spektakl w Operze Wiedeńskiej,
- wstępów do zwiedzanych obiektów. Na ten cel należy przygotować ok. 60 EUR

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019