Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Walia
termin: 26 - 30.08.2019 r.
cena: 4 400 zł

26.08
poniedziałek

Gdańsk - Londyn - Bristol
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 4.30. Odlot do Londynu Luton liniami Wizzair o godz. 6.35. Przylot do Luton o godzinie 7.35. Przejazd autokarem do Bristolu. Zwiedzanie Bristolu, miasta zniszczonego podczas bombardowania w 1940 roku i odbudowanego po wojnie (choć według powszechnej opinii niezbyt udanie). Spacer po XVII-wiecznej ulicy Christmas Steps (liczne sklepiki i kawiarniami), wejście do katedry której budowę rozpoczęto w XII wieku, spojrzenie na budynek giełdy i tzw. Bristol Nails czyli cztery niewielkie słupki z brązu, które służyły miejscowym kupcom jako miara. Nocleg w hotelu w Bristolu.
27.08
wtorek

Bristol - Cardiff - Park Narodowy Brecon Beacons - Aberystwyth
Po śniadaniu przejazd do Cardiff, stolicy Walii. Zwiedzanie Zamku Cardiff, normańskiej budowli przebudowanej w XIX wieku w stylu zamków Ludwika Bawarskiego. Wejście do katedry Llandaff, w której wnętrzu na uwagę zasługuje betonowa rzeźba „Chrystus w majestacie”. Na skraju Cardiff znajduje się zamek Coch z oszałamiającym bogactwem złoceń, malarstwa, kafli, rzeźb i fresków, projekt Williama Burgesa. Przejazd do pobliskiego zamku Caerphilly otoczonego podwójną fosą. Ta romańska budowla z XIII wieku znajduje się obecnie w stanie ruiny, ale jest to największy zamek Walii i drugi po zamku w Windsorze w całej Wielkiej Brytanii. Następnie przejazd przez malownicze tereny Parku Narodowego Brecon Beacons położonego między Czarnymi Górami na wschodzie i Górami Kambryjskimi na zachodzie. Krajobrazy Parku Narodowego to trawiaste wyżyny, liczne wodospady w lesistych wąwozach, a także system jaskiń, już w czasach prehistorycznych zamieszkałych przez ludzi. W drodze do miejscowości Aberystwyth, położonej nad Zatoką Cardigan, postoje w punktach widokowych i w miasteczku Lampeter. Kolacja i nocleg w Aberystwyth.

28.08
środa

Abestwyth - Harlech - Park Narodowy Snowdonia - Beaumaris
Po śniadaniu przejazd do Harlech. Zwiedzanie XIII-wiecznego zamku-warowni, zbudowanego na klifie nadmorskim przez króla Edwarda I w czasie kampanii walijskiej - wojny, która położyła kres niezależności Walii. W drodze do Parku Narodowego Snowdonia postój w nadmorskim miasteczku Porthmadog położonym nad ujściem rzeki Afon Glaslyn. Przejazd przez tereny Parku Narodowego Snowdonia, najbardziej urozmaiconego krajobrazowo parku narodowego w Anglii i Walii. Wzniesienia o wysokości do 1000 m n.p.m. (najwyższy Snowdon wznosi się na 1085 m n.p.m.), jeziora, górskie rzeki, głębokie doliny, wąwozy, opuszczone kopalnie miedzi z pozostałością starej infrastruktury stanowią o uroku tych terenów. Postój w Betws-y-coed, gdzie zachowana została zabudowa wiktoriańska. Spacer po centrum, a także krotki postój na punkcie widokowym skąd roztacza się panorama parku krajobrazowego otaczającego miasteczko. Przejazd do miasteczka Bangor i dalej przez XIX wieczny most wiszący nad Cieśniną Menai. Od ukończenia budowy w 1826 r. był przez kilka lat najdłuższym mostem na świecie. Wjazd na wyspę Anglesey, największą wyspę Walii, przejazd do miasta Beaumaris, gdzie znajduje się otoczony fosą XII-wieczny zamek. Kolacja i nocleg w Beaumaris.

29.08
czwartek

Beaumaris - Conwy - Chester - Liverpool
Rano, po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Convy, gdzie znajduje się ufundowany w XIII wieku przez króla Edwarda I, w obrębie murów miasta, zamek obronny. Charakterystyczną cechą tego zamku jest 21 półkolistych wież. Przejazd do kurortu Llandudno, jednego z najlepiej zachowanych kurortów wiktoriańskich z eleganckimi hotelami położonymi nad półkolistą zatoką. Spacer po urokliwej plaży i po molo, następnie przejazd do Chester. Chester to dawne miasto rzymskie z zachowanymi elementami rzymskiej architektury. Zwracają uwagę mury miejskie o długości 3 km, dawne bramy wjazdowe przystosowane do współczesnych funkcji, rzymski amfiteatr, neogotycki ratusz i katedra z czerwonego piaskowca. Najważniejszą częścią średniowiecznej dzielnicy jest The Rows ze sklepami zbudowanymi ponad poziomem ulicy. Centrum stanowią budynki, które są mieszanką stylów z czasów Tudorów z epoki gregoriańskiej i wiktoriańskiej. Przejazd do miasta Liverpool. Kolacja i nocleg w Liverpoolu.

30.08
piątek

Liverpool - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie miasta, które okres świetności przeżywało w XIX wieku kiedy Liverpool był drugim największym portem Anglii i ważnym ośrodkiem przemysłowym. Na uwagę zasługują ulice z epoki wiktoriańskiej Dale Street, Water Street i Wiliam Brown Street, odnowiona dzielnica portowa ze sklepami, kawiarniami i pubami - Albert Dock oraz potężna katedra anglikańska z czerwonej cegły i mniejsza katedra katolicka. Na terenie portu zobaczyć można eleganckie obiekty z początków XX wieku - Royal Liver Building i Cunard Building. Wizyta w muzeum „Beatles Story” (pamiątki, interaktywne wystawy i nowoczesne prezentacje z życia i działalności muzycznej zespołu The Beatles). Wieczorem przejazd na lotnisko w Liverpoolu. Odlot do Gdańska o godz. 22.05. Przylot o godz. 1.20 następnego dnia i zakończenie wycieczki.


Cena 4 400 PLN obejmuje:
- przelot samolotem Wizzair na trasie Gdańsk - Londyn Luton
- przelot samolotem Wizzair na trasie Liverpool - Gdańsk
- przejazdy lokalnym autokarem na trasie wycieczki
- zakwaterowanie w hotelach na trasie wycieczki.
- śniadania i obiadokolacje
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (200 000 złotych) i NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów.
Na ten cel należy przygotować ok. 70 GPB (funtów brytyjskich)


Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019