Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Szwecja - Sztokholm - Uppsala - Sigtuna
termin: 26 - 29.07.2019 r.
cena: 3 200 zł

26.07
piątek

Gdańsk - Sztokholm
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 13.30. Odlot do Sztokholmu o godz. 15.30. Przylot na lotnisko Skavsta o godz. 16.40. Przejazd środkami komunikacji lokalnej do centrum stolicy Szwecji. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja w restauracji. Pierwszy spacer po centrum miasta, w tym po eleganckiej ulicy Drottninggatan. Nocleg w Sztokholmie.
27.07
sobota

Sztokholm
Po śniadaniu zwiedzanie Sztokholmu z miejscowym przewodnikiem: Zamek Królewski (Tre Kronor), XVI-wieczna rezydencja obronna z czasów Gustawa I Wazy, najstarszy kościół Storkyrka, spacer po uliczkach Starego Miasta (Gamla Stan). Przejazd przez dzielnice Norrmalm, Kungsholmen, Sodermalm. Po drodze wizyta w Ratuszu, budowli z lat dwudziestych XX wieku będącej symbolem Sztokholmu. Ratusz to miejsce, w którym od lat Rodzina Królewska wydaje doroczne przyjęcia na cześć laureatów Nagrody Nobla. Przejazd na wyspę Riddarholmen, zwiedzanie XII-wiecznego kościoła franciszkanów, który jest jednocześnie nekropolią królów szwedzkich. Zwiedzanie Muzeum Waza, gdzie prezentowany jest XVI-wieczny, wydobyty z dna morza, efektowanie odrestaurowany wrak okrętu wojennego. W godzinach popołudniowych muzeum zespołu ABBA. Po zwiedzeniu muzeum czas wolny na spacer i zakupy. Obiadokolacja w restauracji i nocleg w hotelu w Sztokholmie.

28.07
niedziela
Sztokholm - Drottningholm - Sigtuna - Uppsala - Sztokholm
Po śniadaniu wyjazd do Drottningholm, gdzie znajduje się XVII-wieczna rezydencja królewska ze wspaniałymi ogrodami w stylu francuskim. Zespół pałacowo-ogrodowy Drottningholm został wpisany na listę UNESCO w 1991 roku. Przejazd do Sigtuny, średniowiecznego miasta, które już w X-XI wieku stanowiło centrum religijne, polityczne, kulturalne i handlowe Szwecji. Spacer po urokliwych, spokojnych uliczkach miasteczka. Po przyjeździe do Uppsali zwiedzanie monumentalnej katedry zbudowanej w XV wieku, największej sakralnej budowli w całej Skandynawii. W katedrze znajdują się groby Gustawa Wazy, Jana III i jego żony Katarzyny Jagiellonki, rodziców polskiego króla Zygmunta III Wazy. Przejazd przez historyczną część miasta. Na trasie: Uniwersytet, założony w drugiej połowie XV wieku (najstarszy w Skandynawii) oraz zamek, którego budowę rozpoczął najsłynniejszy władca Szwecji, Gustaw Waza, Powrót do Sztokholmu. Kolacja w restauracji. Nocleg w Sztokholmie.
29.07
poniedziałek

Sztokholm - Gdańsk
Po śniadaniu czas wolny w centrum miasta. Około południa wykwaterowanie z hotelu. Około godz. 15.00 wyjazd autobusem lotniskowym na lotnisko Skavsta. Odlot do Gdańska o godz. 17.15. Przylot o godz.18.20, zakończenie wycieczki.


Cena 3 200 PLN obejmuje:
- przelot samolotem linii WIZZAIR Gdańsk - Sztokholm - Gdańsk
- przejazdy lokalnym busem
- zakwaterowanie w hotelu w centrum Sztokholmu
- śniadania w hotelu i obiadokolacje w restauracji
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (200 000 złotych) i NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów:
(Pałac Królewski w Sztokholmie, Muzeum Okrętu Waza, Ratusz, Zespół Pałacowo-Ogrodowy Drottningholm, Katedra w Uppsali, Muzeum zespołu ABBA) razem ok. 800 SEK (szwedzkich koron).
- ewentualnych biletów komunikacji miejskiej karnet 24-godzinny 125 SEK
- wieczornej wycieczki statkiem po Sztokholmie (fakultatywnie) - 220 SEK

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019