Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Republika Południowej Afryki
termin: 5 - 19.11.2019 r.
cena: 11 000 zł

5.11
wtorek

Gdańsk - Frankfurt -Johannesburg
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 12.15. Odlot do Frankfurtu o godz.14.15. Przylot do Frankfurtu godz. 15.55. Odlot do Johannesburga o godz. 22.00.
6.11
środa

Johannesburg - Pretoria
Przylot do Johannesburga o godz. 9.30. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Wymiana waluty na lotnisku. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Wspólny posiłek (lunch) w atrakcyjnym miejscu. Po południu zapoznanie się z topografią południowoafrykańskiej stolicy, spojrzenie na najważniejsze miejsca, zabytki i pomniki Pretorii. Kolacja i nocleg w Pretorii.

7.11
czwartek

Pretoria - Park Lwów
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Voortrekker Monument - muzeum, upamiętniającego heroiczną wędrówkę pierwszych osadników burskich przez bezdroża ówczesnej Afryki. Następnie postój przy Union Building, kompleksie budynków rządowych i siedzibie prezydenta kraju, a także na Church Square, placu, od którego rozpoczęto budowę miasta. Przejazd do Parku Lwów założonego w 1966 roku. Park podzielony jest na dwie części, pierwsza to roślinożercy z zebrami, żyrafami i większość gatunków antylop żyjących na tych terenach. Zwierzęta te poruszają się swobodnie po wydzielonym obszarze, a odwiedzający mogą robić fantastyczne zdjęcia. Druga część to park lwów zamieszkany przez trzy stada lwów pochodzących z Zimbabwe, Bostwany i Republiki Południowej Afryki. Kolacja i nocleg w hotelu w Pretorii.

8.11
piatek

Pretoria - Blyde River Canyon - Park Krugera
Po śniadaniu wyjazd z Pretorii na panoramiczną trasę w kierunku Parku Krugera (ok. 400 km). Po drodze przejazd przez Małe Góry Smocze. Postoje na licznych punktach widokowych. W Blyde River Canyon te miejsca to: Three Randavels, God’s Window, Bourke’s Luck Potholes oraz wodospady Lisbon i Berlin. Przyjazd do Graskop na kolację i nocleg.

9.11
sobota

Park Narodowy Krugera
Poranna kawa i herbata w hotelu. Śniadanie na terenie parku. Całodzienne safari w Parku Krugera z wykorzystaniem specjalnie do tego przystosowanych, odkrytych samochodów. Park Narodowy Krugera należy do najwspanialszych i najsłynniejszych parków na całym kontynencie afrykańskim. Obejmuje olbrzymi obszar na pograniczu RPA i Mozambiku. Park szczyci się tzw. wielką piątką ssaków afrykańskich, do której należą: słoń, nosorożec, lew, bawół i lampart. Kolacja i nocleg na terenie Parku Krugera.

10.11
niedziela

Park Narodowy Krugera
Po śniadaniu kolejne safari po parku (w tym dniu z wykorzystaniem autokaru). Próba dotarcia do wybranych, atrakcyjnych miejsc umożliwiających zobaczenie kolejnych grup zwierząt. Po południu odpoczynek nad basenem. W nocy, dla chętnych, safari nocne. Dodatkowy koszt 300 ZAR od osoby. Kolacja i nocleg na terenie Parku Krugera.

11.11
poniedziałek

Park Krugera - St. Lucia
Po śniadaniu wyjazd na trasę liczącą łącznie 450 km. W początkowym etapie przejazd przez tereny Parku Krugera i kolejna szansa na zobaczenie zwierząt żyjących w naturalnych warunkach. Przejazd do Królestwa Swazilandu, przerwa na kawę, ewentualnie posiłek w Lodge Nisela. Po przyjeździe do St. Lucia spacer po idyllicznej plaży i relaks po podróży. Kolacja w restauracji „Ocean Basket” serwującej wyśmienite potrawy z ryb i owoców morza. Nocleg w St. Lucia.

12.11
wtorek

St. Lucia
Rejs po Jeziorze St. Lucia, podczas którego zobaczyć można krokodyle i hipopotamy. Utworzony tutaj obszar chroniący pięć połączonych ze sobą ekosystemów został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powierzchnia rezerwatu - 1700 km2 - to trzeci, największy rezerwat dzikich zwierząt w kraju. Po powrocie z rejsu czas na plażowanie w St. Lucia. W rejonie plaż St. Lucia znajduje się rafa koralowa, miejsce do nurkowania i podziwiania flory i fauny oceanu. Kolacja i nocleg w St. Lucia.

13.11
środa

St. Lucia - Shakaland
Po śniadaniu czas wolny przeznaczony na zakupy na lokalnym rynku. Następnie przejazd do zuluskiej wioski - skansenu, Shakaland. Udział w żywiołowym pokazie zuluskich tańców oraz odwiedzanie domostw miejscowej ludności. Kolacja i nocleg na terenie wioski-skansenu.

14.11
czwartek

Shakaland - Durban
Przejazd przez prowincję Zululand i Wybrzeże Delfinów do Durbanu, największego portu Republiki Płd. Afryki. Panoramiczne zwiedzanie miasta: historyczne centrum, Złota Mila - promenada wzdłuż brzegu Oceanu Indyjskiego, port jachtowy. Zwiedzanie Shaka Sea World, największego na kontynencie afrykańskim akwarium-delfinarium ukazującego podwodny świat oceanu: rekiny, płaszczki, żółwie morskie, niezliczone ilości ryb tropikalnych. Kolacja i nocleg na Wybrzeżu Delfinów.

15.11
piątek

Wybrzeże Delfinów
Dzień przeznaczony na wypoczynek, plażowanie nad ciepłym Oceanem Indyjskim. Kolacja i nocleg na Wybrzeżu Delfinów.

16.11
sobota

Durban - Cape Town (Kapsztad)
Po śniadaniu transfer na lotnisko King Shaka-Airport i przelot do Cape Town (Kapsztad). Po przyjeździe, przy sprzyjającej pogodzie, wjazd kolejką linową na Górę Stołową (Table Mountain 1084 m n.p.m.), z której roztacza się imponujący widok na Cape Town. Panoramiczne zwiedzanie miasta i spojrzenie na najważniejsze budowle i pomniki miasta. Kolacja i nocleg w Cape Town.

17.11
niedziela

Cape Town - Przylądek Dobrej Nadziei - Simon Town - Cape Town
Po śniadaniu rejs statkiem na Wyspę Fok. Następnie wyjazd na Przylądek Dobrej Nadziei. W programie przejazd zachodnim wybrzeżem przylądka, panoramiczną trasą Chapman Peak - Hout Bay do Punktu Przylądkowego i na Przylądek Dobrej Nadziei, dawniej nazywanym Przylądkiem Burz. W drodze powrotnej wizyta w wiktoriańskim miasteczku Simons Town, spacer po plaży Boulders, zwiedzanie rezerwatu pingwinów. Kolacja w miejscowej restauracji. Powrót na nocleg w Cape Town.

18.11
poniedziałek

Cape Town - Frankfurt
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka do Krainy Win. Region winnic, z uwagi na ukształtowanie terenu oraz produkowane tu wyśmienite wina, jest jedną z atrakcji Zachodniej Prowincji Przylądkowej. Kraina Win to bezkresne pola winorośli, malownicze góry, połyskujący w słońcu ocean i miasteczka założone przez pierwszych europejskich osadników. Wizyta w winiarni w okolicy Paarl. Zapoznanie się z procesem produkcji win oraz degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Następnie postój w miasteczku Stellenbosh. Pożegnalny obiad. Transfer na lotnisko w Cape Town. Odlot do Frankfurtu o godz. 18.25.

19.11
wtorek

Frankfurt - Gdańsk
Przylot do Frankfurtu o godz. 5,25. Odpoczynek na lotnisku. Odlot do Gdańska o godz. 12.00. Przylot do Gdańska o godz. 13.30 i zakończenie imprezy.


Cena 11 000 PLN obejmuje:
- przelot samolotem Lufthansy na trasie: Gdańsk - Frankfurt - Johannesburg i Cape Town - Frankfurt - Gdańsk
- zakwaterowanie w hotelach 3* i afrykańskich domkach (dwa w Pretorii, jeden w okolicy Graskop, dwa w domkach w Parku Krugera, dwa w St. Lucia, jeden 1 w Shakaland, dwa na Wybrzeżu Delfinów w rejonie Durbanu, dwa w Cape Town).
- noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienkami
- bilety samolotowe na przelot wewnętrzny Durban - Cape Town
- śniadania i obiadokolacje lub obiady (w cenie posiłków woda mineralna i czasami lampka wina)
- przejazdy klimatyzowanymi autokarami
- przejazdy pojazdami na safari
- obsługę pilota na trasie
- przewodnictwo w języku polskim
- ubezpieczenie KL (200 000 złotych) i NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsów, przejazdów do rezerwatów fok i pingwinów, opłat w parkach narodowych, degustacji, opłat bagażowych i napiwków. Na ten cel należy przygotować na miejscu ok. 300 EUR

Uwagi
- Do otrzymania bezpłatnej wizy turystycznej do Republiki Południowej Afryki (ważnej do 30 dni) na lotnisku w Johannesburgu potrzebne są minimum 3 wolne strony w paszporcie (przy braku wolnych stron właściciel paszportu nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu lecącego do RPA). Ponadto paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA.
- Wiza na przejazd przez Królestwo Suazi jest bezpłatna, otrzymuje się ją na przejściach granicznych.
- BT Wojażer nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wprowadzenie opłat wizowych do odwiedzanych krajów.
- Limit bagażu na przelotach - 23 kg bagaż główny i 7 kg bagaż podręczny.

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


wersja do druku    strona główna | programy 2019