Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Polska - Podlasie i Mazury
termin: 27 - 31.05.2019 r.
cena: 1 150 zł

27.05
poniedziałek

Gdańsk - Suwałki
Zbiórka uczestników wyjazdu przy dworcu PKS w Gdańsku (stanowisko 10) o godz. 8.00. Przejazd trasą przez Ostródę, Olsztyn, Mrągowo, Ełk do Suwałk. Po przyjeździe spacer po suwalskiej starówce. będącej jednym z najlepiej zachowanych zespołów urbanistycznych z okresu Królestwa Kongresowego: Stary Rynek, ratusz, XIX-wieczne kamieniczki, kościół św. Aleksandra, park Arkadia i piękna eklektyczna Resursa Obywatelska z początków XX wieku. Kolacja i nocleg w hotelu - gościńcu w pobliżu Suwałk.
28.05
wtorek

Suwałki - Wigierski Park Narodowy - Sejny - Puńsk - Suwałki
Po śniadaniu wyjazd na tereny Wigierskiego Parku Narodowego, w którego granicach rozciąga się Jezioro Wigry i przez który przepływa rzeka Czarna Hańcza. Najbardziej znane miejscowości na terenie Parku to Stary Folwark i Gawrych-Ruda (stąd wypływają spływy kajakowe po Czarnej Hańczy). Symbolem Parku jest bóbr, a jego żeremia można spotkać na brzegach jezior i rzek. W miejscowości Wigry zwiedzanie zespołu klasztornego Kamedułów, nad którym dominuje barokowy kościół Niepokalanego Poczęcia NMP. Przyjazd do Sejn: zwiedzanie renesansowej Bazyliki Nawiedzenia NMP, spacer po rynku, przy którym zachowały się XIX-wieczne domy, wejście do dawnej synagogi, w której mieści się dzisiaj Ośrodek Pogranicza Sztuk, Kultur i Narodów. Następnie wizyta w Puńsku, wsi w której większość mieszkańców stanowią Litwini. Degustacja regionalnych potraw litewskich. Przejazd z Puńska do Suwałk i powrót do hotelu - gościńca na kolację i nocleg.

29.05
środa

Suwałki - Suwalski Park Krajobrazowy - Wiżajny - Gołdap - Olecko - Rajgród
Wyjazd na tereny Suwalskiego Parku Krajobrazowego, gdzie przyroda nagromadziła liczne i różnorodne formy polodowcowe. Spojrzenie na Górę Cisową, wzniesienie o wysokości 256 m n.p.m. zwaną Suwalską Fudżijamą ze względu na kształt upodabniający je do krateru wulkanu. Postój przy Jeziorze Hańcza, najgłębszym jeziorze w Polsce (108,5 m). Przejazd przez miejscowość Rutka-Tartak do miejscowości Wiżajny - spacer po Starym Rynku (kształt sprzed 200 lat). W pobliskich Stańczykach podziwianie dwóch stuletnich wiaduktów kolejowych, największych w Polsce tego typu obiektów. Następnie przejazd po obrzeżach Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej do Gołdapi, miasteczka położonego w pobliżu granicy z Obwodem Kaliningradzkim. W godzinach popołudniowych przejazd do Olecka, spacer po mieście, które zachowało średniowieczny układ urbanistyczny. Przejazd do miejscowości Kuwasy niedaleko Rajgrodu na kolację i nocleg w hotelu.

30.05
czwartek

Rajgród - Ełk - Węgorzewo - Giżycko - Rajgród
Po śniadaniu przejazd do Ełku. Spacer po mieście, w którym zachowała się częściowo XIX-wieczna zabudowa, pozostałości zamku krzyżackiego położone na wyspie i prowadzący na nią zabytkowy most. Następnie przejazd przez tereny Pojezierza Ełckiego, po obrzeżach Puszczy Boreckiej do Węgorzewa. Rejs statkiem po Jeziorach Mamry, Dargin i Kisajno do Giżycka. Zwiedzanie Giżycka, największego miasta w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Wejście do Twierdzy Boyen, zbudowanej w połowie XIX wieku, ważnego obiektu w pruskim systemie obronnym. Spacer po przystani wzdłuż brzegów Jeziora Niegocin do mostu obrotowego - jednego z kilku ostatnich w Polsce, które dotąd są czynne. Przejazd w kierunku Rajgrodu na kolację i nocleg w hotelu w Kuwasach.

31.05
piątek
Rajgród - Biebrzański Park Narodowy - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miejscowości Osowiec i stamtąd spacer po wybranej ścieżce przyrodniczej w Biebrzańskim Parku Narodowym. Biebrzański Park Narodowy jest największym parkiem narodowym w Polsce, a jednocześnie najlepiej zachowanym w Europie kompleksem torfowisk. W Parku stwierdzono występowanie prawie 300 gatunków ptaków, a w rozległej dolinie rzeki Biebrzy żyją bobry, jenoty, wydry, borsuki, lisy, sarny, jelenie, łosie i wiele innych gatunków zwierząt. Wczesnym popołudniem wyjazd do Gdańska. Wieczorem przyjazd do Gdańska i zakończenie wycieczki.

Cena 1 150 PLN obejmuje:
- przejazd autokarem na całej trasie
- 2 noclegi w rejonie Suwałk w Hotelu - Gościńcu i 2 noclegi w Zajeździe w miej-scowości Kuwasy niedaleko Rajgrodu
- śniadania i obiadokolacje
- przewodnictwo
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do obiektów. Na ten cel należy przeznaczyć ok. 60 PLN

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019