Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Hiszpania - Katalonia
termin: 3 - 7.04.2019 r.
cena: 3 100 zł

3.04
środa

Gdańsk - Barcelona
Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku w Gdańsku o godz. 16.30. Odlot do Barcelony o godz. 18.35. Przylot godz. 21.40. Transfer autokarem do miejscowości Loret de Mar na wybrzeżu Costa Brava niedaleko Barcelony. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
4.04
czwartek

Tossa de Mar
Rano rejs statkiem wzdłuż postrzępionego, skalistego wybrzeża Costa Brava do miejscowości Tossa de Mar, która powstała w miejscu dawnej rzymskiej osady. Szczególną atrakcją jest bardzo dobrze zachowana średniowieczna starówka (Vila Vella), XII-wieczne fortyfikacje, neogotycki kościół, stare rybackie chaty. Po południu przejazd do bodegi (winiarni) na degustację win, likierów, lokalnych wędlin i serów. Powrót do hotelu. Wieczorem, dla chętnych, udział w pokazie flamenco, degustacja sangrii (słodkiego wina z owocami). Kolacja i nocleg w hotelu.

5.04
piątek

Barcelona - Monserrat
Po śniadaniu przejazd do Barcelony i zwiedzanie miasta. W programie dzieła słynnego architekta Antoniego Gaudiego, w tym secesyjny kościół Sagrada Familia, symbol miasta i jedna z najsłynniejszych atrakcji Hiszpanii. Spacer po parku Guell wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który w założeniu miał być osiedlem bogatej burżuazji. W parku najbardziej niezwykłe są: Sala Stu Kolumn - przestronna hala targowa, której dach podpierają 84 słupy, a wnętrze zdobi dekoracja mozaikowa zrobiona ze szkła i ceramiki oraz taras widokowy, dookoła którego ciągnie się najdłuższa ławka świata pokryta mozaikami. Następnie przejazd przez miasto w stronę górującego nad portem wzgórza Montjuic. Otoczenie wzgórza to największe tereny rekreacyjne Barcelony z licznymi muzeami, galeriami i teatrami. Na południowym stoku usytuowane są budynki zaprojektowane na Wystawę Światową w 1929 roku i Igrzyska Olimpijskie w 1992 roku. Po południu przejazd do Monserrat, malowniczo położonego klasztoru benedyktynów, położonego na wysokości 725 m n.p.m., otoczonego kaplicami i pustelniami, drugiego najważniejszego po Santiago de Compostela miejsca pielgrzymkowego Hiszpanii. Szczególnym kultem obdarzona jest figura Czarnej Madonny tzw. Czarnulki. Wieczorem powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

6.04
sobota

Girona - Besalu
Rano wyjazd do Girony, miasta, którego najładniejszą część stanowią wysokie kamienice o pastelowych elewacjach, usytuowane wzdłuż nabrzeża rzeki Onyar. Zwiedzanie starego miasta, otoczonego murami z czasów rzymskich, katedry NMP z barokową fasadą charakterystyczną dla stylu katalońskiego i gotyckim wnętrzem. Budowla posiada jedną nawę, najszerszą jaką kiedykolwiek przykryto gotyckim sklepieniem. Następnie przejazd do Figueres targowego miasteczka, w którym urodził się Salvador Dali, zwiedzanie muzeum stworzonego przez artystę w teatrze miejskim (Teatre Museu Dali). Po południu spacer po urokliwym średniowiecznym miasteczku Besalu. Najbardziej charakterystycznymi budowlami są warowny most i odkryta w 1964 roku mykwa, rytualna żydowska łaźnia z XII wieku. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

7.04
niedziela
Barcelona - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Barcelony. Zwiedzanie dzielnicy gotyckiej, spacer po słynnym deptaku La Rambla, gdzie mieści się targ La Boguerria, znajdują się liczne restauracje, kawiarnie, winiarnie, sklepy z pamiątkami, można podziwiać występy ulicznych artystów, mimów. Po południu czas wolny. Przejazd na lotnisko w Barcelonie ok. godziny 20.00. Odlot do Gdańska o godzinie 22.15. Przylot do Gdańska o godzinie 1.25 następnego dnia i zakończenie imprezy.

Cena 3 100 PLN obejmuje:
- przelot samolotem na trasie Gdańsk - Barcelona - Gdańsk
- przejazd na całej trasie hiszpańskim autokarem
- rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava
- cztery noclegi na wybrzeżu Costa Brava
- cztery śniadania i cztery obiadokolacje
- przewodnictwo
- opieka pilota
- ubezpieczenie KL (200 000 złotych) i NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów. Na ten cel należy zabrać ok. 50 EUR
- udziału w pokazie flamenco 30 EUR

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019