Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Niemcy - Hamburg - Lubeka - Brema
termin: 24 - 28.04.2019 r.
cena: 3 300 zł

24.04
środa

Gdańsk - Hamburg
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 8.40. Odlot do Hamburga o godz. 10.40. Przylot o godz. 12.00. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Przejazd do centrum miasta, w rejon ratusza, reprezentującego splendor i doskonałość hamburskiego parlamentu. Na placu ratuszowym (Rathausmarkt), znajdują się liczne stragany z różnorodnymi towarami przeznaczonymi dla turystów, a nieopodal eleganckie ulice z drogimi sklepami. Na tyłach ratusza stoi budynek giełdy hamburskiej, założonej już w XVI wieku, choć obecny okazały gmach giełdy rozbudowany został na początku XX wieku. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.
25.04
czwartek

Hamburg
Po śniadaniu przejazd do portu i rejs statkiem po Łabie, po terenach historycznego portu. Spojrzenie na stare spichlerze, które obecnie, po gruntownej renowacji, wpisane zostały na listę UNESCO. Przejazd do Filharmonii Hamburskiej i zwiedzanie całego obiektu z przewodnikiem. Zbudowana w latach 2007-2017 na miejscu starego spichlerza Filharmonia jest dzisiaj chlubą miasta, zarówno ze względu na swoją awangardową architekturę jak i na poziom muzyczny prezentowanego repertuaru. Po południu zwiedzanie Starego i Nowego Miasta rozdzielonych kanałem Alsterfleet: ruiny wieży kościoła św. Mikołaja - pamiątka bombardowania miasta w czasie II wojny światowej, kościół św. Katarzyny oraz wniesiony na niewielkim wzgórzu barokowy kościół św. Michała, spod którego roztacza się widok na miasto. Przejazd przez główne dzielnice miasta, w tym willową dzielnicę Poselldorf i dzielnicę klubów i lokali rozrywkowych St. Pauli. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

26.04
piątek

Hamburg - Lubeka - Szwajcaria Holsztyńska - Hamburg
W drodze do Lubeki przejazd przez Blankenese, dawną dzielnicę rybacką, a obecnie elegancką, położoną na wzgórzach dzielnicę willową. Postój przy Łabie (Elbie) w miejscu, w którym wita się statki wpływające do portu. Przyjazd do Lubeki i zwiedzanie Starego Miasta: kościół NMP, ratusz, Dom Mannów, Brama Holsztyńska, ulica Grosse Petersgrube. Wejście do Fabryki Marcepanów, z których słynie Lubeka. Następnie wyjazd na tereny Szwajcarii Holsztyńskiej, znanej z licznych kurortów, do których przyjeżdża się na wakacje lub w weekendy. Szwajcaria Holsztyńska zawdzięcza swoją nazwę jeziorom, których liczba na tym terenie wynosi 140. Następnie przejazd do miasteczka Stade, z odrestaurowaną, malowniczą starówką. Spacer po starym porcie. Podziwianie zabytkowych domów i reprezentacyjnych rezydencji. Wieczorem powrót do Hamburga na kolację i nocleg.

27.04
sobota

Hamburg - Brema - Hamburg
Po śniadaniu przejazd do Bremy, miasta położonego nad rzeką Wezerą. Zwiedzanie miasta: rynek nad którym dominuje ratusz z ozdobną fasadą z początków XVII wieku, kościół NMP, katedra, pomnik Rolanda, bratanka Karola Wielkiego i pomnik Muzykantów z Bremy będącej ilustracją starej opowieści ludowej przypomnianej przez braci Grimm. Przejście do dzielnicy średniowiecznych domków rybackich Schnoorviertel i w okolice starego portu. Czas wolny na kameralnych uliczkach starej Bremy. Wieczorem powrót do Hamburga na kolację i nocleg.

28.04
niedziela
Hamburg - Gdańsk
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Hamburgu. Odlot do Gdańska o godz. 12.30 Przylot do Gdańska o godz. 13.50 i zakończenie wycieczki.

Cena 3 300 PLN obejmuje:
- przelot samolotem na trasie Gdańsk -Hamburg - Gdańsk
- 4 noclegi w hotelu 3* w Hamburgu.
- 4 śniadania i 4 obiadokolacje
- przejazdy autokarem
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (200 000 złotych) i NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i biletów na statek. Na ten cel należy przygotować łącznie ok. 50 euro.
- biletów na koncert muzyczny w Hamburgu

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2019