Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Regulamin Serwisu    Jak wyłączyć cookies? OK
Untitled Document

Włochy (Apulia i Bari): 25.09 - 2.10
Ukraina (Odessa): 20 - 23.06 Polska (Kraków i Kalwaria Zebrzydowska): 10 - 14.10
Łotwa i Estonia: 30.06 - 4.07 Kuba: 14 - 25.11
   

Maroko
23.02 - 1.03.2020
cena: 5 250 PLN
Liban
21 - 28.03.2020
cena: 5 300 PLN

Przelot samolotem z Warszawy do Marrakeszu. Noclegi w hotelach w Marrakeszu, Zagorze (Zakura), Arfud (Erfoud) i Ouarzazate (Warzazat). Śniadania i obiadokolacje. Lokalny bus na całej trasie. Przejazd przez góry Wysokiego Atlasu. Postój na przełęczy Tiszka 2260 m n.p.m., z której roztacza się niezapomniany widok na Saharę. Zwiedzanie kazby Ajt Bin Haddu (Aït-Ben-Haddou), osiedla-twierdzy zawieszonej na zboczach góry (wpisana na listę UNESCO). Po drodze do doliny rzeki Draa postój w wybranej oazie na posiłek. Na trasie z Zagory do Arfud pobyt na piaszczystych wydmach pustyni z możliwością odbycia przejażdżki na wielbłądach. Trasa z Arfud prowadzi do Wąwozu Todra, gdzie wąska droga i rzeka otoczone są monumentalnymi, pionowymi ścianami skalnymi i dalej do rejonu Dades znanego ze skalistych kanionów, starych kazb i malowniczych wsi. Ouarzazate i jego okolice to ulubione miejsce filmowców, gdzie kręcone były m. in filmy Asterix i Obelix, Gladiator i Aladyn. W okolicach Marrakeszu zwiedzanie słynnych wodospadów Ouzoud, a w samym mieście zabytków, suków i farbiarni tego najbardziej egzotycznego marokańskiego miasta. Samolot z Warszawy do Bejrutu. Noclegi w hotelach w Bejrucie, Byblos, Bekaa Kafra i Annaya. Śniadania i obiadokolacje. Przejazd lokalnym busem na całej trasie. W Bejrucie odrestaurowane budowle starego miasta, meczety, kościoły, wykopaliska z czasów rzymskich oraz Muzeum Narodowe, gdzie eksponowany jest m. in. Kolos z Byblos. Wizyta na polskim cmentarzu, gdzie znajduje się grób Hanki Ordonówny. Na północy Libanu lasy cedrowe i miejscowość Diman - siedziba maronickiego patriarchy. Przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte malowidłami z XII i XIII wieku. Wjazd na przełęcz, z której rozpościera się wspaniały widok na dolinę Bekaa i góry Antylibanu. W Dolinie Bekaa postój przy grocie Adonisa, a w Baalbek zwiedzanie starożytnego miasta Heliopolis z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. W Byblos zamek krzyżowców, teatr rzymski i kościół św. Jana Chrzciciela. W Harissie zwiedzanie narodowego sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu, a w Ghazir klasztoru św. Antoniego Padewskiego (po II wojnie światowej przebywali tutaj polscy uchodźcy). Rejs łodziami w jaskiniach Jeita Grotto. Pożegnalny wieczór w Bejrucie połączony z występem folklorystycznym.

Niemcy i Austria (Bawaria i Tyrol)
29.04 - 3.05.2020
cena: 4 100 PLN
Armenia
5 - 12.05.2019
cena: 4 600 PLNPrzelot samolotem Lufthansy z Gdańska do Monachium. Noclegi w Monachium, Innsbrucku i okolicach Jeziora Chiemsee. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem na całej trasie. W Monachium zwiedzanie rejonu Marienplatz, kościołów Teatynów i św. Jana Nepomucena oraz Starej Pinakoteki z kolekcją malarstwa z okresu XIV-XVIII wieku. W Alpach Bawarskich zwiedzanie XIX-wiecznych budowli ufundowanych przez króla Ludwika II Bawarskiego, w tym zamku Neuschwanstein oraz ośrodka narciarskiego Garmisch Partenkirchen. Przejazd nad największe jezioro w Bawarii - Chiemsee, zwiedzanie pałacu Herrenchiemsee oraz Altötting, miasta nazywanego sercem Bawarii ze względu na znajdujące się tam sanktuarium maryjne. Przejazd malowniczą, alpejską trasą do austriackiego Tyrolu i zwiedzanie jego stolicy, Innsbrucku. Starówka z pałacem cesarskim, kościołem dworskim, bazyliką św. Jakuba, kolumną św. Anny i tarasem widokowym, z którego rozpościera się widok na słynną skocznię narciarską. W godzinach popołudniowych Salzburg - miasto barokowych kościołów i pałaców, w którym urodził się Wolfgang Amadeusz Mozart. Samolot z Gdańska do Kutaisi (Gruzja). Noclegi w Tbilisi (Gruzja), Wanadzor, Erywaniu, Tatewie, Wagharszapat, Wardzia (Gruzja). Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy autokarem na całej trasie. W drodze do Armenii zwiedzanie centrum stolicy Gruzji - Tbilisi. W Armenii zwiedzanie bizantyjskich klasztorów i kościołów w Haghpat, Sanahin, Sewanawank, Geghard, Tatew, Chor Wirap. W stolicy kraju wejście słynną Erywańską Kaskadą na miejsce, z którego roztacza się imponujacy widok na miasto. Przejazd główną arterią miasta, ulicą Abowiana, spacer po ulicy Północnej od Placu Republiki do Placu Wolności, spojrzenie na najważniejsze obiekty miasta. Zwiedzanie Muzeum Zagłady Ormian. Wyjazd nad Jezioro Sewan, największe jezioro Armenii oraz do Eczmiadzynu, siedziby ormiańskiego katolikosa (obecna nazwa miasta to Wagharszapat). Wizyta w kurorcie Dilijan, centrum ormiańskiego rękodzielnictwa. Degustacja wina w dolinie Ararat. W drodze powrotnej do Kutaisi zwiedzanie skalnego klasztoru w Wardzia zawieszonego na górskim zboczu, na lewym brzegu rzeki Kury.

Polska - Puszcza Białowieska i szlak nadbużański
18 - 22.05.2020
cena: 1 350 PLNPolska - zamki Dolnego Śląska
1 - 5.06.2020
cena: 1 350 PLN

Autokar z Gdańska. Dwa noclegi w Białowieży i dwa noclegi w miejscowości Bubel Łukowiska. Śniadania i obiadokolacje. Pobyt w sercu Puszczy Białowieskiej, najstarszej w Europie i jedynej w Polsce prawdziwie dzikiej puszczy. Zwiedzanie rezerwatu żubrów i Muzeum Puszczy Białowieskiej. Spacer szlakiem starych dębów i przejście do tzw. miejsca mocy. W Białowieży zwiedzanie cerkwi pw. św. Mikołaja Cudotwórcy, dawnej stacji kolejowej, unikatowej drewnianej zabudowy. W pobliskiej Hajnówce zwiedzanie dwupoziomowej cerkwi pw. św. Trójcy. Przejazd do Janowa Podlaskiego, miejscowości znanej z najstarszej w Polsce stadniny koni, w której hodowane są konie czystej krwi arabskiej. Pobyt na terenach Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu. W Kostomłotach zwiedzanie jedynego w Polsce neounickiego kościoła pw. św. Nikity, w Kodniu sanktuarium maryjnego z obrazem Matki Boskiej Kodeńskiej, a w Jabłecznej monasteru pw. św. Onufrego i Matki Boskiej Jabłeczyńskiej. W drodze powrotnej zwiedzanie Białej Podlaskiej, a tam m. in. zespołu pałacowo-parkowego wzniesionego przez ród Radziwiłłów. Autokar z Gdańska. Cztery noclegi w Jeleniej Górze, w hotelu położonym na terenie dzielnicy Cieplice Zdrój obok Parku Zdrojowego i term cieplickich. Śniadania i obiadokolacje. W drodze do Jeleniej Góry zwiedzanie Oleśnicy, gdzie znajduje się imponujący renesansowy zamek z czasów panowania książąt oleśnickich. W Jeleniej Górze spacery po zabytkowym centrum miasta. Panorama Karkonoszy z punktu widokowego pod Zamkiem Chojnik (627 m n.p.m.). Wycieczka do Zamku Czocha zbudowanego w XIII wieku przez króla czeskiego Wacława II. Na trasie wycieczki Gryfów Śląski, Lubań, Bolesławiec słynący z ręcznie tworzonych naczyń (ceramika bolesławicka) i najdłuższego wiaduktu kolejowego w Polsce, a także Lwówek Śląski z najpiękniejszym na Śląsku renesansowym ratuszem. Zwiedzanie XIII-wiecznego zamku w Bolkowie, zamku Świny i wieży rycerskiej w Siedlęcinie. Przejazd do Jawora, gdzie znajduje się jeden z dwóch śląskich Kościołów Pokoju (umieszczony na liście UNESCO).

Ukraina - Odessa
20 - 23.06.2020
cena: 2 800 PLNŁotwa i Estonia (Ryga i Tallin)
30.06 - 4.07.2020
cena: 3 300 PLNSamolot z Gdańska do Odessy. Trzy noclegi w hotelu w Odessie. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. Odessa jest młodym miastem założonym przed 200 laty przez carycę Katarzynę II. Zachowało się tutaj wiele polskich śladów. Przebywali tu Julian Ursyn Niemcewicz, Józef Ignacy Kraszewski i Adam Mickiewicz, a przed wybuchem I wojny światowej mieszkało w Odessie prawie 30 tysięcy Polaków. Zwiedzanie najciekawszych obiektów miasta, do których zaliczają się gmach Teatru i Baletu, Filharmonia, Latarnia Morska, Stara Giełda, Schody Patiomkinowskie, Uniwersytet, pałace w tym tzw. „polskie”, zbudowane przez polskich arystokratów, kościoły, sobory i synagogi. W programie również całodzienny wyjazd do Twierdzy Akermańskiej położonej na wysokim brzegu Dniestru, największej średniowiecznej budowli obronnej na Ukrainie. W trakcie wycieczki degustacja lokalnych win w miejscowości Szabo oraz postój na plaży i możliwość kąpieli w Morzu Czarnym. Dla chętnych propozycja wzięcia udziału w spektaklu operowym lub baletowym w Operze Odeskiej.
Samolot z Gdańska do Rygi. Trzy noclegi w hotelu w Rydze i jeden nocleg w Tallinie. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. W Rydze, stolicy Łotwy zwiedzanie katedry NMP, zamku z XIV w., dzielnicy spichrzów, domów Reuterna i Dannensterna, domu mieszczańskiego Trzej Bracia, Wielkiej i Małej Gildii, Państwowej Filharmonii i Opery, Pomnika Wolności. Przejście do dzielnicy secesyjnej z unikatową zabudową z przełomu XIX i XX w., spacer po bulwarach nad rzeką Dźwiną. Wyjazd do miejscowości Rundale, gdzie znajduje się zachowany oryginalny pałac otoczony wspaniałymi ogrodami, nazywany łotewskim Wersalem. W drodze do Tallina postoje w Parnawie i na słynnych łotewskich wydmach nad Zatoką Ryską. W Tallinie zwiedzanie Górnego Miasta: Parlament, katedra luterańska NMP, zamek i Plac Zamkowy, sobór prawosławny Aleksandra Newskiego, stare mury, baszty i ulice. W Dolnym Mieście - Plac Ratuszowy, kamienice Wielkiej Gildii, kamienica Bractwa Czarnogłowych, kościół katolicki św. Piotra i Pawła, Brama Morska i kamienice kupieckie. Przed odlotem do Gdańska krótki pobyt w Jurmale - znanym łotewskim kąpielisku.

Norwegia - Lofoty
1 - 4.08.2020
cena: 4 200 PLN
Niemcy - Berlin
27 - 30.08.2020
cena: 2 400 PLNSamolot z Gdańska do Bodø, miasta położonego za kręgiem polarnym. Dwa noclegi w Bodø i jeden nocleg w Kabelvag na Lofotach. Śniadania i obiadokolacje. Rejs promem na trasie Bodø - Moskenes (ok. czterech godzin). Transfery w Bodø i przejazdy na Lofotach autokarem lokalnej firmy. Polodowcowe szczyty Lofotów zdają się wyrastać prosto z morza - co będzie można zobaczyć podczas rejsu promem. Archipelag zbudowany jest z naj-starszych na Ziemi skał, których wiek ocenia się na 3 miliardy lat. Łączna długość archipelagu to 112 km, powierzchnia 1227 km2. Największe wyspy to Austvågøy, Vestvågøy i Moskenesøya. Lofoty zamieszkane są przez 25 tys. stałych mieszkańców. Główna osada i port archipelagu to Svolvær. Na wyspie Moskenesoya znajduje się miejscowość o nazwie Å (jeden z celów naszej wycieczki). Podstawą gospodarki Lofotów jest rybołówstwo i przetwórstwo ryb, od wieków dominuje tu połów dorszy. Ważnym źródłem utrzymania mieszkańców jest także turystyka. Charakterystyczne dla Lofotów są drewniane domy (rorbuer), często zbudowane na stromych skałach lub na palach wbitych w podłoże.
Autokar z Gdańska do Berlina. Trzy noclegi w pobliżu centrum Berlina. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie najważniejszych miejsc i obiektów w Berlinie: Aleja Unten der Linden, Plac Paryski z Bramą Brandenburską, Friedrichstraße, Pałac Łez, dawne przejście graniczne między Berlinem Wschodnim i Zachodnim, Pałac Friedrichstadt, Muzeum Muru Berlińskiego, Katedra Berlińska, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, Czerwony Ratusz, berlińska starówka, kościół św. Jadwigi, Plac Bebla, Uniwersytet Humboldta, ulica Kurfürstendamm, centralny park Berlina, Tiergarten, Stadion Olimpijski zbudowany na olimpiadę 1936 roku. Rejs statkiem po Szprewie, po drodze najważniejsze obiekty centrum Berlina. Przejazd do Poczdamu, na trasie wieża radiowo-telewizyjna, Centrum Kongresowe i Targowe, Wansee - kurort dawnego Berlina Zachodniego, most szpiegów Glienicke, starówka Poczdamu i zamek miejski. Rejs statkiem po Haweli. Zwiedzanie Nowego Ogrodu z Pałacem Cecilienhof, gdzie odbywała się Konferencja Poczdamska w 1945 roku. Zwiedzanie zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci. Dla chętnych, udział w wybranym spektaklu muzycznym w Berlinie.

Polska - Kaszuby - szlakiem filmu Kamerdyner
6.09.2020
cena: 300 PLNFrancja - Bretania i Normandia
8 - 12.09.2020
cena 4 200 PLNAutokar z Gdańska. Przejazd przez tereny północnych Kaszub, gdzie znajdują się pałacowe i dworskie rezydencje w przeszłości należące do pruskich, junkierskich rodów takich jak: von Below (Sławutówko, Rzucewo), von Krockow (Krokowa), von Grass (Starzyński Dwór, Kłanino) oraz dawne majątki niemieckich ziemian: Hanemannów (Połęczyno) i Rodenackerów (Celbowo). W programie wycieczki znajduje się także Piaśnica, gdzie w 1939 roku popełniona została, pierwsza na masową skalę niemiecka zbrodnia na narodzie polskim. Film „Kamerdyner” został zrealizowany z epickim rozmachem w latach 2015-2017 i opowiada o zawikłanych, burzliwych, a czasami tragicznych losach ludności zamieszkującej te tereny na przestrzeni 45 lat od 1900 do 1945 r. Akcja tej opowieści rozgrywa się na północy Kaszub, pomiędzy Puckiem a Wejherowem, w niewielkiej miejscowości Kłanino. Fabuła filmu oparta jest na faktach. Zmieniono tylko nazwisko głównych bohaterów - rodzinę von Grass na von Krauss, a sceny wiejskie i pałacowe kręcono na Warmii. W trakcie wycieczki dłuższy postój na obiad w dawnej rezydencji von Grassów w pałacu w Kłaninie.
Samolot z Gdańska do Beauvais. Noclegi w hotelach w Rouen, Honfleur, Caen i Saint Malo. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. Normandia i Bretania to krainy położone w pn-zach części Francji - Normandia nad Kanałem La Manche, a Bretania na półwyspie Bretońskim. W Rouen imponująca gotycka katedra, stare miasto, dawna dzielnica żydowska. Fecamp - zwiedzanie destylarni oraz degustacja słynnego leczniczego likieru w założonym w VI w. klasztorze benedyktyńskim. Następnie Etretat, miejcowość znana ze wspaniałych klifów wzniesionych wysoko ponad poziom morza. Położone nieopodal Hawru Honfleur - to jedno z ulubionych miejsc malarzy impresjonistów, do dzisiaj ważne centrum artystyczne. W trakcie spaceru po miasteczku wizyta w destylarni calvadosu. Przejazd na plaże, na których lądowali alianci w trakcie operacji „Overlord” w czerwcu 1944 roku. Zwiedzanie wybranego muzeum wojennego. Wyjazd do Mont Saint Michel, gdzie na zjawiskowej skalnej wyspie wznosi się kościół pw. św. Michała Archanioła. Ostatni etap to bretońskie miasto Saint Malo. Spacer ulicami Starej Cytadeli wśród starannie odbudowanych po zniszczeniach wojennych budowli.

Polska - kraina Łemków
14 - 18.09.2020
cena:1 300 PLNWłochy - Apulia i Bari
25.09 - 2.10.2020
cena 3 800 PLNAutokar z Gdańska. Cztery noclegi w hotelu w Gorlicach. Śniadania i obiadokolacje. Po polskiej stronie Karpat Łemkowie zamieszkiwali teren od Wysokiego Działu w Bieszczadach po Dolinę Popradu w Beskidzie Sądeckim oraz tzw. Ruś Szlachtowską na pograniczu Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego. W pierwszym etapie wycieczki przejazd z Gorlic do Dukli i zwiedzanie kościołów Bernardynów i Marii Magdaleny, spacer wokół rynku i przejście pod ruiny synagogi. W Zyndranowej Muzeum Kultury Łemkowskiej, a w Krempnej zwiedzanie drewnianej cerkwi. Następnie przejazd do Krynicy: Muzeum Nikifora, najbardziej znanego malarza łemkowskiego i wejście lub wjazd na wieżę widokową na Słotwinach, z której roztacza się panorama na Jaworzynę Krynicką. Drewniane cerkwie łemkowskie w Powroźniku, Bereście, Owczarach i Kwiatoniu. Cmentarz łemkowski w Bartnem, zapoznanie się z lokalną sztuką kamieniarską. Podczas posiłku w chyży (drewnianej zagrodzie) prezentacja łemkowskiej krywulki, czyli najbardziej ozdobnej części stroju łemkowskiego. Na koniec przejazd do Nowego Sącza - spacer wokół rynku i wejście do klasztoru klarysek.
Samolot z Gdańska do Bari, stolicy prowincji Apulia. Siedem noclegów w hotelu w pobliżu plaż na Półwyspie Salentyńskim. Śniadania i obiadokolacje. Odpoczynek nad Morzem Jońskim. Apulia to prowincja w południowej części Włoch położona na „obcasie włoskiego buta”. Do Apulii przyjeżdża się dla malowniczych krajobrazów i czystych plaż, linia brzegowa prowincji liczy ok. 400 km. Można tutaj dostrzec wpływy innych kultur: saraceńskiej (zabudowa miast), normańskiej (katedry) i hiszpańskiej (architektura miasta Lecce). W ramach pobytu nad morzem BT Wojażer zaproponuje, dla chętnych, trzy wycieczki do najciekawszych miejsc prowincji Apulia: 1) do Bari - spacery po uliczkach Starego Miasta, wzdłuż nadmorskiej promenady i po handlowych ulicach nowoczesnej części miasta, 2) do Lecce, miasta znanego z barokowych budowli i do Otranto (w ramach tej wycieczki degustacja miejscowych win i serów), 3) do Alberobello miasta z bielonymi, cylindrycznymi budynkami, zwieńczonymi stożkowatymi dachami i do Matery, gdzie obejrzeć można wielopoziomowe domostwa wykute w skale. Oba te unikatowe miasta, wpisane są na listę UNESCO.

Polska - Kraków
10 - 14.10.2020
cena: 1 800 PLNKuba
14 - 25.11.2020
cena 11 500 PLNAutokar z Gdańska. Cztery noclegi w Krakowie w hotelu położonym w pobliżu rynku (spacer 5 minut). Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie Krakowa: Droga Królewska, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, kościoły św. Anny, Dominikanów, Franciszkanów, katedra na Wawelu, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, kościół oo. Paulinów na Skałce. Kazimierz, zwiedzanie dawnej dzielnicy żydowskiej z synagogą Remuh. Przejście na Cmentarz Salwatorski, gdzie znajdują się groby zasłużonych Polaków. Przejazd do Tyńca leżącego na prawym brzegu Wisły, gdzie rzeka przełamując się przez wapienne skały tworzy tzw. Bramę Tyniecką. Dzieje Tyńca związane są z założonym w XI w. opactwem Benedyktynów. Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony. Przejście trasą kalwaryjską, a następnie kościół św. Jana Chrzciciela w Lanckoronie i spacer po tarasowym rynku otoczonym drewnianymi XIX-wiecznymi domami podcieniowymi. Z Lanckorony roztacza się imponujący widok na Beskidy. W Krakowie, dla chętnych, wyjście na spektakl teatralny.

Samolot do Hawany. Siedem noclegów na trasie objazdu i trzy noclegi w nadmorskiej miejscowości Varadero. Śniadania i obiadokolacje. Przejazd lokalnym autobusem na całej trasie. W programie zwiedzanie najciekawszych miejsc i zabytków Hawany - gmach Kapitolu, Opery, Muze-um Narodowego, deptak Obispo - przy nim miejsca związane z Hemingwayem. Przejażdżka amerykańskimi kabrioletami. Przejazd do Parku Narodowego Las Terrazas, na terenie którego znajduje się dawna plantacja kawy Buena Vista. Zwiedzanie Jaskini Indianina, rejs podziemną rzeką, plantacja tytoniu. Nocleg na półwyspie Zapata, rejs po kanałach, farma krokodyli, spacer po zrekonstruowanej indiańskiej wiosce. Krótki pobyt nad Zatoką Świń znaną z incydentu zbrojnego pomiędzy Kubą a USA w 1961 roku. Zwiedzanie Trinidadu, miasteczka, w którym można spotkać ślady kultury afrykańskich niewolników, m.in. świątynię Santerii (religia pochodzenia afrykańskiego). W Manaca Iznaga hacjenda dawnych plantatorów trzciny cukrowej, a w Santa Clara poza miejscami związanymi z Che Guevarą, Teatro Caridad. Na zakończenie wycieczki odpoczynek i plażowanie w Varadero, jednym z największych kurortów na Karaibach (hotel all inclusive).