Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Regulamin Serwisu    Jak wyłączyć cookies? OK
Untitled Document

Polska - Warszawa: 7 - 10.10
   

Hiszpania - Katalonia
3 - 7.04.2019
cena: 3 100 PLNNiemcy: Hamburg - Lubeka - Brema
24 - 28.04.2019
cena: 3 300 PLNPrzelot samolotem z Gdańska do Barcelony. Cztery noclegi w hotelu w okolicach Barcelony. Śniadania i obiadokolacje w hotelu. Wycieczki po Katalonii lokalnym autokarem i z polskim przewodnikiem. W Barcelonie zwiedzanie Parku Guell i kościoła Sagrada Familia, spacer po słynnym deptaku La Rambla i dzielnicy gotyckiej. Wycieczka do klasztoru Benedyktynów w Monserrat położonego na masywie skalnym o wysokości 1235 m n.p.m. Przejazd do muzeum Salvadora Dalego w Figueres, a następnie do przepięknej Girony i średniowiecznego Besalu. Rejs statkiem do Tossa de Mar, wizyta w winiarni (bodedze), degustacja win, likierów, lokalnych wędlin i serów. Dla chętnych, wieczór z pokazem flamenco. Przelot samolotem z Gdańska do Hamburga. Cztery noclegi w hotelu w Hamburgu. Śniadania i obiadokolacje w hotelu. Na miejscu przejazdy lokalnym autokarem. W Hamburgu zwiedzanie Starego i Nowego Miasta: ruiny kościoła św. Mikołaja, Plac Ratuszowy, ratusz, giełda, kościół św. Michała, jezioro Alster, przejażdżka statkiem po terenach historycznego portu na Łabie i spojrzenie na kompleks starych spichlerzy wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie imponującego gmachu filharmonii, nowoczesnego i awangardowego obiektu będącego od dwóch lat chlubą Hamburga. Wycieczka do Lubeki, zwiedzanie zabytkowych dzielnic tego portowego miasta przez wieki związanego z Gdańskiem. Przejazd przez malownicze tereny pojezierza tzw. Szwajcarii Holsztyńskiej. W Bremie zwiedzanie rynku z dominującym nad nim renesansowym ratuszem, katedry, dzielnicy średniowiecznych domków rybackich Schnoorviertel i starego portu. Dla chętnych, udział w koncercie muzycznym w filharmonii hamburskiej.

Włochy - Toskania
13 - 20.05.2019
cena: 3 400 PLNPolska - Podlasie i Mazury
27 - 31.05.2019
cena: 1 150 PLNPrzelot samolotem z Gdańska do Pizy. Po przylocie krótkie zwiedzanie historycznej części Pizy ze słynną Krzywą Wieżą. Przejazd do miejscowości Montecatini Terme, położonej w sercu Toskanii. Siedem nocy w hotelu w Montecatini Terme. Śniadania i obiadokolacje. Montecatini Terme to znane od XVIII wieku uzdrowisko z występującymi tutaj wodami termalnymi o uznanych właściwościach leczniczych. W ramach pobytu możliwość skorzystania z kąpieli w termach, jak również z wizyt w pijalniach wód. BT Wojażer proponuje, dla chętnych, udział w wycieczkach do Florencji ze zwiedzaniem m.in. Galerii Uffizi i katedry Santa Maria del Fiore, na wybrzeże Morza Liguryjskiego do plażowej miejscowości Viareggio i najpiękniejszych miast Toskanii: Lukki, Pistoi, Prato, Voltery, San Gimiliano. Na trasie wycieczki autokarowej degustacja win toskańskich, lokalnych wędlin i serów. Autokar z Gdańska. Dwa noclegi w hotelu w rejonie Suwałk i dwa noclegi w Kuwasach w pobliżu Rajgrodu. Oba hotele położone są w pięknym otoczeniu przyrody. Śniadania i obiadokolacje w hotelach. Zwiedzanie Suwałk, przejazd przez tereny Wigierskiego Parku Narodowego do Sejn. W Sejnach zwiedzanie renesansowej Bazyliki Nawiedzenia NMP, spacer po rynku z zachowanymi XIX-wiecznymi domami, wejście do budynku dawnej synagogi, która mieści obecnie Ośrodek Pogranicza Sztuk, Kultur i Narodów. W Puńsku, w miasteczku w którym większość mieszkańców stanowią Litwini, degustacja regionalnych potraw litewskich. Przejazd przez tereny Suwalskiego Parku Krajobrazowego do miejscowości Wiżajny (polski biegun zimna) i do Stańczyków, gdzie zachowały się dwa największe w Polsce, stuletnie wiadukty kolejowe. Przejazd przez Puszczę Romincką do Gołdapi, a dalej do Olecka i Ełku. Rejs statkiem przez jeziora Mamry, Dargin i Kisajno do Giżycka. Wycieczka do wybranego rejonu Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Polska - Wrocław - Kotlina Kłodzka
10 - 14.06.2019
cena: 1 250 PLNUkraina - Lwów
16 - 19.06.2019
cena: 2 000 PLNAutokar z Gdańska. Jeden nocleg we Wrocławiu i trzy noclegi w Kudowie Zdroju. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie Wrocławia: Rynek otoczony zespołem historycznych kamieniczek, Plac Solny, Ostrów Tumski z gotycką katedrą św. Jana Chrzciciela, Uniwersytet Wrocławski z Aulą Leopoldina, Panorama Racławicka. Następnie przejazd w rejon Gór Stołowych, spacer do Błędnych Skał i Skał Radkowskich oraz do Wodospadu Pośnego. Przejazd nad Zalewem Radkowskim. Zwiedzanie bazyliki Nawiedzenia NMP w Wambierzycach, a także Polanicy, Dusznik i Kudowy. Przejazd do Zieleńca, ośrodka sportów zimowych, a na zakończenie wycieczki zwiedzanie Kłodzka i jego najciekawszych obiektów. Samolot z Gdańska do Lwowa. Trzy noclegi w hotelu w centrum Lwowa. Śniadania i obiadokolacje w hotelu. Transfery i przejazdy lokalnym autokarem, zwiedzanie z polskim przewodnikiem. W programie zwiedzania spacery starymi uliczkami Lwowa, Katedra Łacińska, Kaplica Boimów, Cerkiew Preobrażeńska, Cerkiew Garnizonowa, dawny kościół jezuitów, Katedra Ormiańska, dawna dzielnica żydowska, ratusz, Opera Lwowska, Wały Hetmańskie, biblioteka Ossolińskich, poczta główna, Uniwersytet Jana Kazimierza, Park Kościuszki, greckokatolicka cerkiew św. Jura, kościół św. Elżbiety, Cmentarz Łyczakowski z kwaterą Orląt Lwowskich, spacer po Parku Stryjskim. Wjazd na górę Wysokiego Zamku, na której wznosi się kopiec Unii Lubelskiej. Dla chętnych, udział w spektaklu w Operze Lwowskiej.

Białoruś - Mińsk - Nieśwież - Mir - Nowogródek
3 - 7.07.2019
cena: 2 800 PLNSzwecja - Sztokholm - Sigtuna - Uppsala
26 - 29.07.2019
cena: 3 200 PLNSamolot z Warszawy do Mińska. Cztery noclegi w hotelu w Mińsku. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. W Mińsku zwiedzanie Soboru św. Ducha, Katedry NMP, ceglanego kościoła pw. św. Szymona i św. Heleny (tzw. Czerwonego Kościoła), Cmentarza Kalwaryjskiego, spacer ulicą Niepodległości, która łączy Plac Paźździernikowy z Placem Zwycięstwa. Zwiedzanie nowych dzielnic i obiektów w stolicy Białorusi. Przejazd do miejscowości leżących w przeszłości w granicach Polski i związanych z naszą historią - Nieświeża i Miru, gdzie znajdują się wpisane na listę UNESCO zamki należące niegdyś do rodu Radziwiłłów, Nowogródka, miejsca urodzenia Adama Mickiewicza, Iwy - największego skupiska Tatarów na Białorusi, Lidy, dawniej miasta królewskiego oraz Mołodeczna, miasta magnackiego. Zwiedzanie miejscowości Krewo, w której w XIV wieku została podpisana unia polsko-litewska. Uwaga! Aktualnie w lotniczym ruchu granicznym Warszawa - Mińsk nie obowiązują wizy.
Samolot z Gdańska do Sztokholmu. Trzy noclegi w Sztokholmie. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. W Sztokholmie spacer po uliczkach dzielnicy Gamla Stan z polskim przewodnikiem, zwiedzanie Zamku Królewskiego Tre Kronor, wizyta w ratuszu, gdzie szwedzka rodzina królewska wydaje doroczne przyjęcia na cześć laureatów Nagrody Nobla, przejazd na wyspę Riddarholmen, gdzie znajduje się XII-wieczny kościół franciszkanów - od wieków nekropolia królów Szwecji. Zwiedzanie Muzeum Okrętu Vasa, a na przedmieściach Sztokholmu w Drottingholm, spacer po wspaniałych ogrodach wokół XVII-wieczne rezydencji królewskiej. Przejazd autokarem przez dzielnice stolicy Szwecji: Norrmalm, Kungsholmen, Sodermalm. Zwiedzanie okolic Sztokholmu - Sigtuna, średniowieczne centrum polityczne i kulturalne Szwecji oraz Uppsala, gdzie znajdują się największa katedra w Skandynawii i najstarszy uniwersytet (oba obiekty z XV wieku), a na wzgórzu imponujący zamek królewski.

Wielka Brytania - Walia
26 - 30.08.2019
cena: 4 400 PLN
Polska - kurorty Pomorza
7.09.2019
cena: 280 PLNSamolot z Gdańska do Bristolu. Cztery noclegi na trasie zwiedzania. Śniadania i obiadokolacje w hotelach, przejazdy lokalnym autokarem, zwiedzanie z polskim przewodnikiem. Na trasie historyczne miasta, zamki oraz parki narodowe. Zwiedzanie Bristolu, a następnego dnia katedry Llandaff i ruin zamku w Cardiff, a także zamków w Coch i Caerphilly. Przejazd przez Park Narodowy Brecon Beacons i miejscowości Aberdare, Merthyr Tydfil, Lampeter. Nocleg w Aberystwyth. Kolejnego dnia zwiedzanie zamku Harlech i wjazd do najsłynniejszego w Wielkiej Brytanii Parku Narodowego Snowdonia. Przejazd przez most Menai na nocleg na wyspie Anglesey w Beaumaris. W czwartym dniu wycieczki, zwiedzenie zamku Conwy, spacer po plaży i molo w Llandudno, zwiedzanie miasta Chester i wieczorem przyjazd do Liverpoolu. W ostatnim dniu zwiedzanie Liverpoolu, miasta, które okres świetności przeżywało w XIX wieku, a dzisiaj kojarzone jest z Beatlesami i klubem piłkarskim FC Liverpool. Największą atrakcją jest zlokalizowane w Dokach Alberta Muzeum Beatlesów. Wieczorem przelot z lotniska Johna Lennona w Liverpoolu do Gdańska.
Autokar z Gdańska. Przejazd przez nadmorskie miejscowości, które latem tętnią życiem, przyciągają wielu turystów pięknymi, szerokimi plażami, ścieżkami spacerowymi wśród wydm i lasów. W programie przejazd do Ustki, typowego nadmorskiego kurortu z niewielkim portem, stocznią kutrów rybackich i XIX-wieczną neogotycką latarnią morską, w godzinach południowych zwiedzanie Rowów, miasteczka leżącego nad otwartym morzem przy ujściu rzeki Łupawy na obrzeżu Słowińskiego Parku Narodowego. W ostatnim punkcie programu przejazd do Łeby, jednej z najładniejszych miejscowości nadmorskich położonej na Wybrzeżu Słowińskim między jeziorami Sarbsko i Łebsko. Symbolem miasta jest okazały pensjonat-zamek z przełomu XIX/XX wieku, usytuowany przy piaszczystej plaży, a atrakcją XIX- wieczne domy rybackie o charakterystycznej architekturze. Na trasie obiad w Łebie. Wieczorem powrót do Gdańska.

Polska - Chełm - Poleski PN - Lublin
9 - 13.09.2019
cena: 1 250 PLN
Francja - zamki nad Loarą
16 - 20.09.2019
cena 3 800 PLNAutokar z Gdańska. Dwa noclegi w Chełmie i dwa noclegi w Lublinie. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie mało znanych przygranicznych terenów na ścianie wschodniej od Włodawy do Hrubieszowa, a także Poleskiego Parku Narodowego, Chełma, Lublina, Lubartowa i Kozłówki. Z Chełma wyjazd na trasę do Włodawy, miasta położonego nad Bugiem, z zabytkowym zespołem kramów i jatek, kościołem i klasztorem oo. Paulinów oraz odbudowaną Wielką Synagogą. Następnie przejazd przez Orchówek, Sobibór (dawny obóz zagłady), Uhrusk, Hniszów, gdzie atrakcją jest wiekowy dąb „Bolko”, do Dorohuska. W kolejnym dniu trasa: przez Klesztów, Uchańkę (kopiec Kościuszki), Dubienkę, Horodło i Hrubieszów. Zwiedzanie Chełma. Wyjazd na trasę do Lubartowa, Poleskiego Parku Narodowego i do Kozłówki, gdzie w Muzeum Pałacowym Zamojskich znajdują się eksponaty z okresu secesji, a w osobnym budynku zbiory sztuki socrealistycznej. Ostatniego dnia wycieczki, przed południem zwiedzanie Lublina.
Samolot z Gdańska do Beauvais (Francja). Przejazd na całej trasie lokalnym autokarem. Cztery noclegi w hotelach. Śniadania i obiadokolacje. W programie zwiedzanie najciekawszych zamków nad Loarą. Zamek Blois, siedziba wielu królów Francji, zamek Chambord, najokazalsze dzieło architektury renesansu, zamek Amboise, siedziba królów francuskich podczas wojny stuletniej, XVI-wieczna rezydencja położona w miejscowości Rigny-Usse nazywana zamkiem Śpiącej Królewny (to tam francuski baśniopisarz Charles Perrault napisał bajkę o Śpiącej Królewnie), XV-wieczny zamek w Villandry z pięknymi ogrodami zaprojektowanymi w stylu renesansowym. W programie rejs po Loarze. Zwiedzanie malowniczych miast: Orleanu, stolicy Regionu Centralnego leżącego nad Loarą, szczególnie związanego z postacią Joanny d`Arc, która odparła atak wojsk angielskich podczas wojny stuletniej, Tours z gotycką katedrą, miejsca kultu św. Marcina. Na trasie wycieczki krótki postój na farmie ślimaków (degustacja) oraz wizyta w winnicy i degustacja lokalnych win.

Włochy - Bergamo - Jezioro Como - Mediolan
1 - 5.10.2019
cena: 3 400 PLNPolska - Warszawa
7 - 10.10.2019
cena 1 100 PLNSamolot z Gdańska do Bergamo. Cztery noclegi w hotelu w malowniczej okolicy nad Jeziorem Como. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. W Bergamo zwiedzanie historycznej części miasta tzw. Bergamo Alta z XVI-wiecznymi murami obronnymi, Piazza Vecchia, Piazza del Duomo, przy którym znajduje się katedra św. Aleksandra i kaplica Colleoni. W Mediolanie Zamek Sforzów, bazylika św. Wawrzyńca, Wieża Pirelli, refektarz kościoła Santa Maria della Grazie, w której znajduje się fresk Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci, gotycka katedra Narodzin NMP, romańska bazylika św. Ambrożego, opera mediolańska La Scala. Rejs statkiem po alpejskim Jeziorze Como, najgłębszym i trzecim co do wielkości jeziorze Włoch. Zwiedzanie nadbrzeżnych miejscowości, w których swoje letnie rezydencje wypoczynkowe mają znane gwiazdy filmu i piosenki m.in. Brad Pitt, Madonna, George Clooney. W okolicy Como zwiedzanie Sacro Monte di Ossuccio z kompleksem zabytkowych kaplic kalwaryjskich wpisanych na listę UNESCO. Dla chętnych, przewidziany jest udział w spektaklu w mediolańskiej La Scali.
Autokar z Gdańska. Trzy noclegi w hotelu blisko centrum Warszawy. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie stolicy z przewodnikiem: starówka z katedrą św. Jana, kościołem św. Anny i rynkiem. Spacer po Nowym Mieście, Trakcie Królewskim, Łazienkach. Zwiedzanie wnętrz Zamku Królewskiego i Belwederu. Place Warszawy: Krasińskich, Teatralny, Piłsudskiego, Bankowy, Małachowskiego. Przejazd do nowych dzielnic stolicy. Całodzienna wycieczka do jesiennej Puszczy Kampinoskiej. Kampinoski Park Narodowy wpisany został w styczniu 2000 roku na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO i nazywany jest „zielonymi płucami Warszawy”. Dla chętnych, udział w dwóch wybranych spektaklach teatralnych.

Austria - Wiedeń
18 - 21.10.2019
cena: 2 900 PLNRepublika Południowej Afryki
5 - 19.11.2019
cena 11 000 PLNSamolot z Gdańska do Wiednia. Trzy noclegi w hotelu w Wiedniu. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie najciekawszych miejsc i zabytków Wiednia z polskim przewodnikiem. W programie przejazd przez reprezentacyjną Ringstrasse, przy której znajdują się najważniejsze budowle miasta, spacer po starówce, katedra św. Szczepana, cesarska rezydencja Hofburg z wejściem do muzeum Sisi, dom Mozarta, zwiedzanie starych dzielnic greckiej i żydowskiej, a także nowoczesnej dzielnicy Uno City, w której ulokowane są instytucje Narodów Zjednoczonych. Zwiedzanie Belwederu oraz kolorowego domu Hundertwassera. Przejazd do cesarskiej, letniej rezydencji, Schonbrunn, na wzgórze Kahlenberg oraz do dzielnicy winnic Grinzing. Wycieczka do naddunajskiej Doliny Wachau słynącej z licznych zabytków, średniowiecznych miasteczek, winorośli i upraw moreli. Na trasie zwiedzanie Krems, miasta umieszczonego na liście światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, miasteczka Durnstein, które swoją nazwę zawdzięcza średniowiecznemu zamkowi położonemu na skalistym wzgórzu, a także barokowego opactwa Benedyktynów w Melk. Dla chętnych, udział w wybranym spektaklu artystycznym (prawdopodobnie w Operze Wiedeńskiej).
Samolot z Gdańska do Johannesburga z przesiadką na jednym z lotnisk europejskich. Noclegi w hotelach. Śniadania i obiadokolacje. Przewodnictwo na trasie w języku polskim. Zwiedzanie stolicy kraju Pretorii. Przejazd do Parku Narodowego Krugera i całodniowe safari na terenie Parku. PN Krugera należy do najwspanialszych parków na całym kontynencie afrykańskim. Obejmuje obszar pogranicza RPA i Mozambiku, szczyci się tzw. wielką piątką ssaków afrykańskich (słoń, nosorożec, lew, bawół, lampart). Przejazd przez tereny Królestwa Swazilandu do Santa Lucia, osady położonej nad Oceanem Indyjskim i tam rejs po jeziorze, podczas którego można zobaczyć hipopotamy i krokodyle. Jezioro i obszar wokół niego wpisany jest na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas pobytu w Santa Lucia degustacja owoców morza. W wiosce Shakaland udział w pokazie zuluskich tańców. Przejazd przez prowincję Zululand i Wybrzeże Delfinów do Durbanu. Zwiedzanie portu i miasta położonego na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Przelot samolotem do Kapsztadu. Zwiedzanie Kapsztadu, wjazd kolejką linową na Górę Stołową z której, podziwiać można panoramę miasta. Rejs statkiem na Wyspę Fok, a następnie przejazd autokarem na Przylądek Dobrej Nadziei. W drodze powrotnej wizyta w wiktoriańskim miasteczku Simons Town i spacer po plaży Boulders. Na zakończenie wycieczki degustacja win w regionie, gdzie produkowane są wyśmienite południowoafrykańskie wina. Przelot z Kapsztadu do Gdańska z międzylądowaniem na jednym z europejskich lotnisk.