Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Norwegia - zorza polarna
termin: 3 - 6.03.2018 r.
cena: 3 000 zł

3.03
sobota

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 17.00. Wylot do Tromsø godz. 18.55. Przylot doTromsø o godz. 21.45. Transfer do hotelu położonego w centrum miasta.
3 - 6.03
niedziela - wtorek

Pobyt w Tromsø połączony z wieczornymi wyjazdami za miasto na ośnieżone, otwarte tereny i obserwowanie niezwykłego zjawiska jakim jest Zorza Polarna. Ponadto proponujemy zwiedzanie najciekawszych obiektów i miejsc w Tromsø (opis poniżej).

6.03
wtorek

Po południu transfer na lotnisko. Wylot z Tromsø o godz. 22.15. Przylot do Gdańska o godz. 00.55 (następnego dnia tj. 7. marca)

Tromsø, miasto nazywane także Wrotami do Arktyki, położone jest 350 km za kołem podbiegunowym, na 69 stopniu szerokości geograficznej północnej. Klimat miasta jest zadziwiająco łagodny dzięki wpływom ciepłego prądu zatokowego Golfstrom. Noc polarna trwa od 27 listopada do 19 stycznia, a dzień polarny od 19 maja do 27 lipca. Miasto szczyci się posiadaniem najdalej na północ wysuniętego uniwersytetu, atrakcjami miasta są czynny Browar Mack powstały w 1877 roku, katedra protestancka, najstarsze norweskie kino z roku 1915 oraz Muzeum Polarnictwa, dokumentujące osiągnięcia największego norweskiego polarnika Roalda Amundsena. Liczba mieszkańców Tromso sięga 60 tysięcy.
Zorza Polarna to zjawisko świetlne obserwowane w górnej atmosferze w pobliżu biegunów magnetycznych naszej planety. Na Ziemi zorze występują głównie za kołami podbiegunowymi, na północy zorza określana jest łacińską nazwą Aurora borealis. Powstawanie zjawiska związane jest przepływem prądu w jonosferze na wysokości około 100 km ponad powierzchnią Ziemi, w obszarze przenikania pasów radiacyjnych. Słońce emituje strumienie naładowanych cząstek, nazywanych wiatrem słonecznym. W pobliżu Ziemi tory lotów tych cząstek są odchylane przez ziemskie pole magnetyczne. Świecenie zorzowe tworzy ponad 270 linii emisyjnych, głównie tlenu i azotu. Zjawisko zorzy powoduje u obserwatorów wrażenie czegoś niezwykłego i magicznego.

Cena 3 000 PLN obejmuje:
- przelot samolotami WIZZAIR na trasie Gdańsk - Tromsø - Gdańsk
- 3 noclegi w hotelu w pokojach dwuosobowych
- śniadania w hotelu
- zwiedzanie Tromsø z przewodnikiem
- transfery minibusem lotnisko - hotel - lotnisko
- ubezpieczenie KL i NNW
- opiekę pilota

Cena nie obejmuje:
- wieczornej imprezy organizowanej na miejscu "pogoń za zorzą" - ok. 700 NOK
- biletów komunikacji miejskiej w Tromsø
- wstępów do obiektów - ok. 100 NOK
- pozostałych posiłków (oprócz śniadań). Obiad w restauracji samoobsługowej ok. 150 NOK

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2018