Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Grecja - Zakynthos
termin: 31.05 - 7.06.2018 r.
cena: 3 300 zł

31.05
czwartek

Gdańsk - Zakynthos
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku 30. maja o godz. 23.55. Po przylocie transfer do Hotelu White Olive Premium w kurorcie Laganas. Obiekt usytuowany jest ok. 100 m od szerokiej, piaszczystej plaży, obok znajduje się przystanek autobusowy, z którego dojechać można lokalnym autobusem do miasta Zakynthos (ok. 30 minut). W pobliżu hotelu znajdują się liczne sklepy, bary, kawiarnie, kluby i dyskoteki. Posiłki w systemie all inclusive i noclegi w hotelu
1.06
piątek

Zakynthos - czas wolny do dyspozycji uczestników.
Aklimatyzacja, odpoczynek na plaży, kąpiele w morzu i basenie, spacery po okolicy.

2.06
sobota

wycieczka po północnej części wyspy
Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę po północnej części wyspy. Postój na farmie Therianos znanej z uprawy winorośli, degustacja lokalnego wina. Spojrzenie z punktu widokowego na sąsiednią wyspę Kefalonię, a następnie przejazd na plażę Xiaga, na której wybijają ciepłe źródła kolagenowe i siarkowe dając charakterrystyczny zapach. Przejazd do spokojnego, niewielkiego portu Agios Nikolaos, godzinny rejs do Błękitnych Grot, niezwykłych formacji skalnych, stanowiących zadziwiające dzieło natury. Następnie przejazd autokarem do Monastyru NMP, w której posługę pełnił patron wyspy, święty Dionizos. Na dalszym etapie wycieczki postój w małej miejscowości Anafonitria, znanej z produkcji ręcznie tkanych dywanów, miodu tymiankowego, pochodzącego z domowych pasiek, suszonych rodzynek oraz oliwy z oliwek. Przejazd do Porto Vrom, rejs do Zatoki Wraku. Postój na niedostępnej od strony lądu, jednej z najpiękniejszych greckich plaż, otoczonej wysokimi, białymi skałami wapiennymi. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

3.06
niedziela

czas wolny do dyspozycji uczestników
Odpoczynek na plaży, kąpiele w morzu i basenie, spacer po okolicy.

4.06
poniedziałek
wycieczka po południowej części wyspy
Wyjazd z hotelu o godz. 8.30, całodzienna wycieczka objazdowa po południowej części wyspy. Przejazd do stolicy wyspy, miasta Zakynthos, gdzie ze wzgórza Bohali roztacza się wspaniała panorama okolicy. Następnie spacer po uliczkach miasta i zwiedzanie kościoła św. Dionizosa, patrona wyspy. Przejazd na plażę Gerakas, która nazywana jest rajem żółwi Caretta oraz do Rescue Center, potocznie nazywanego Szpitalem dla Żółwi. Na dalszym etapie wycieczki postoje w ośrodku sportów wodnych w Agios Nikolaos, przy kamiennej wieży w Kiliomenos oraz w wiosce Agios Leon, w której funkcjonuje tłocznia oliwy. Na miejscu prezentacja procesu przetwarzania oliwek i produkcji oliwy. Przejazd do Kambi, najwyższego, naturalnie ukształtowanego, klifowego punktu wyspy. Na zakończenie postój w wiosce Exo Chora, gdzie znajduje się najstarsze w Grecji drzewo oliwne - liczące ponad 2500 lat. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.
5.06
wtorek

wycieczka na Kefalonię
Wyjazd z hotelu o godz. 8.00. Przejazd do portu Agios Nikolaos i 75-cio minutowy rejs do portu Pessada na Kefalonii. Kefalonia to jedna z najciekawszych Wysp Jońskich, a tutejsze widoki uchodzą za najpiękniejsze w całym basenie Morza Śródziemnego. Kefalonia to wyspa, która tonie w zieleni, a wpływy włoskie widać nie tylko w budownictwie, ale także w kuchni i lokalnym dialekcie. Po przypłynięciu do Pessady zwiedzanie kościoła pw. św. Gerasimosa - patrona wyspy. W dalszej części programu przejazd na północ i zejście do jaskini Drogarati znanej z doskonałej akustyki. O uroku jaskini decydują niezliczone stalaktyty i stalagmity, temperatura wewnątrz wynosi 18 st.C a wilgotność 90%.W godzinach popołudniowych rejs łódkami po podziemnym jeziorku Mellisani. Przejazd serpentynami na piękną, zachwycającą bielą piasku i błękitem wody plażę Myrtos. Okazja do kąpieli. Po krótkim odpoczynku przejazd malowniczą trasą z widokami na skaliste klify i piaszczyste zatoki do miasteczka Argostoli, stolicy wyspy. Spacer ukwieconymi uliczkami miasta, które jest jednocześnie lokalnym portem rybackim. Wieczorem powrót statkiem z portu Pesada do Agio Nikolaos i stamtąd przejazd autokarem do hotelu na kolację i nocleg.

6.06
środa

czas wolny do dyspozycji uczestników
Odpoczynek na plaży, kąpiele w morzu i basenie, spacery po okolicy.

7.06
czwartek

Zakynthos - Gdańsk
Wczesna pobudka. Transfer na lotnisko. Po przylocie do Gdańska - zakończenie imprezy.


Położenie u opis hotelu
Hotel położony jest niedaleko centrum jednego z najpopularniejszych kurortów na wyspie - Laganas. Ok. 500 m od hotelu znajdują się liczne sklepy, tawerny oraz bary, kluby i dyskoteki. Wieczorem centrum zamienia się w miejsce spotkań i zabawy całego kurortu. Znajduje się tam również przystanek autobusowy, skąd dojechać można do oddalonego o 6 km miasta Zakynthos. Obiekt usytuowany jest ok. 100 m od piaszczystej plaży (leżaki i parasole w cenie 3 EUR za leżak.
Do dyspozycji gości 2 baseny zewnętrzne, taras słoneczny, leżaki i parasole przy basenie - bezpłatnie

Pokoje:
wszystkie pokoje wyposażone w klimatyzację, TV-sat z polskimi programami, lodówki i łazienki z suszarkami do włosów. W każdym pokoju taras lub balkon.

Wyżywienie w systemie all inclusive serwowane w formie bufetu w restauracji głównej:
śniadania 7.30 - 9.30
lunche 12.30 - 14.30
obiadokolacje 19.30 - 21.30
Napoje alkoholowe i bezalkoholowe z karty "all inclusive" oraz przekąski (kanapki, hot dogi, lody itp.)

Cena 3 300 PLN obejmuje:
- przelot samolotem na Zakynthos
- opłaty lotniskowe
- transfery lotnisko - hotel - lotnisko
- noclegi w hotelu 4* w miejsowości Laganas
- śniadania i obiadokolacje, a podczas całodniowego pobytu w hotelu również lunche.
- opiekę pilota BT Wojażer
- ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NW, KL, bagaż i CP)

Cena nie obejmuje:
- lokalnego podatku turystycznego 3 EUR/dzień /pokój (opłata w recepcji przy zameldowaniu)
- opłat za wycieczki wymienione w programie
Opłaty uwzględniają wynajęcie lokalnego autokaru turystycznego, przewodników i wstępy do obiektów.
Na ten cel należy przeznaczyć łącznie ok. 185 euro

Uwaga: Wycieczki po Wyspie oraz wycieczkę na Kefalonię organizuje na miejscu lokalna firma w kontakcie z BT Wojażer. Kolejność wycieczek może ulec zmianie.
Bagaż w samolocie: bagaż główny do 20 kg, podręczny 5 kg. Posiłki w samolocie płatne dodatkowo.

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


wersja do druku    strona główna | programy 2018