Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Wilno i okolice
termin: 23 - 26.06.2018 r.
cena: 2 100 zł

23.06
sobota

Gdańsk - Wilno
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 12.30. Odlot do Wilna o godz. 14.30. Przylot o godz. 16.40. Transfer autokarowy do hotelu. Wieczorny spacer po Starym Mieście. Kolacja i nocleg w hotelu w centrum Wilna.
24.06
niedziela

Wilno
Po śniadaniu zwiedzanie Wilna: Ostra Brama, cerkiew św. Ducha - miejsce pochówku trzech pierwszych świętych prawosławnych na Litwie. Klasztor Bazylianów, w którym był więziony Adam Mickiewicz, klasycystyczny ratusz (w 1848 w Sali Wielkiej odbyła się premiera Halki Stanisława Moniuszki), pałac prezydencki, Uniwersytet Stefana Batorego, jedna z najstarszych uczelni w Europie Wschodniej, gdzie studiowali wielcy Polacy: Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz. Spacer śladami Polaków mieszkających w Wilnie - ulica Niemiecka, Świętojańska, Zamkowa, Bernardyńska. Następnie zwiedzanie katedry św. Stanisława, w której znajdują się groby polskich i litewskich władców - min. Aleksandra Jagiellończyka, Barbary Radziwiłłówny, Elżbiety Habsburżanki. Po południu przejazd do kościoła św. Piotra i Pawła perły wileńskiego baroku. Kolacja i nocleg w Wilnie.

 

25.06
poniedziałek

Wilno - Druskienniki - Wilno
Po śniadaniu zwiedzanie cmentarza na Rossie, jednej z najstarszych nekropolii w Europie, miejsca spoczynku wielu wybitnych Polaków m.in. Joachima Lelewela, Władysława Syrokomli, Antoniego Wiwulskiego, Euzebiusza Słowackiego ojca Juliusza oraz Józefa Piłsudskiego (serce). Następnie przejazd do Druskienników największego uzdrowiska w krajach bałtyckich, znanego z leczniczych wód mineralnych i borowin. Zwiedzanie neogotyckiego kościoła Matki Boskiej Szkaplerznej i XIX wiecznej i cerkwi prawosławnej. Spacer nad Niemnem, aleją Wileńską wśród pięknych drewnianych willi wybudowanych w XIX wieku. Wieczorem powrót do Wilna. Kolacja i nocleg.

26.06
wtorek

Wilno - Troki - Gdańsk
Rano wyjazd do Trok, miasteczka oddalonego od Wilna o 30 kilometrów. Spacer główną ulicą, wzdłuż kolorowych, drewnianych domków - dawne osiedle Karaimów. Zwiedzanie XVIII - wiecznej kienessy -karaimskiego domu modlitwy. W godzinach wczesnopopołudniowych degustacja kibinów -karaimskich pierogów. Zwiedzanie gotyckiego zamku, w XV wieku ważnego ośrodka Wielkiego Księstwa Litewskiego, rezydencji księcia Witolda. Po południu przejazd na lotnisko, wylot z Wilna o godzinie 17.10. Przylot do Gdańska o godzinie 17.20 i zakończenie imprezy.


Cena 2 100 PLN obejmuje:
- przelot liniami Wizzair na trasie Gdańsk-Wilno-Gdańsk
- przejazdy autokarem na trasie wycieczki
- 3 noclegi w hotelu w Wilnie
- 3 śniadania i 3 obiadokolacje
- obsługa przewodnicka w języku polskim
- opieka pilota
- ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł) i NNW (suma ubezpieczenia 20 000 zł)

Cena nie obejmuje:
- wydatków na wstępy. Na ten cel należy przeznaczyć ok. 30 euro.

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2018