Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Szwajcaria
termin: 27 - 31.08.2018 r.
cena: 4 400 zł

27.08
poniedziałek

Gdańsk- Bergamo - Cardano al Campo
Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku w Gdańsku o godz. 17.00. Odlot do Bergamo o godz. 19.05. Przylot godz. 21.10. Transfer autokarem do miejscowości Cardano al Campo niedaleko Mediolanu. Zakwaterowanie w hotelu ok. 23.00.
28.08
wtorek

Somma Lombardo - Locarno - Einsiedeln
Po śniadaniu wyjazd na trasę do granicy włosko - szwajcarskiej Przejazd malowniczym zachodnim brzegiem Jeziora Maggiore do Locarno. Zwiedzanie: Piazza Grande, centralny plac otoczony kamienicami z arkadowymi podcieniami, kościół klasztorny franciszkanów. Spacer promenadą Lungolalo Giuseppe Motta wzdłuż nabrzeża Jeziora Maggiore do parku zdrojowego. Następnie przejazd autostradą w kierunku północnym, tunelem pod przełęczą św. Gotarda. Po drodze postoje w punktach widokowych. Przyjazd do Rapperswill. Spacer po miasteczku wcinającym się w wody Jeziora Zuryskiego. Zwiedzanie Muzeum Polskiego, dokumentującego związki polsko -szwajcarskie oraz życie i działalność słynnych polskich emigrantów (m. in.Stefana Żeromskiego). Przejazd do Einsiedeln i zwiedzanie barokowego opactwa benedyktyńskiego przebudowanego na początku XVII w. Kolacja i nocleg w hotelu w Einsiedeln.

29.08
środa

Einsiedeln - Lucerna - Interlaken - Berno - Schwarzenburg
Rano przejazd do Lucerny, miasta położonego nad Jeziorem Vierwaldstater. Przejście w ramach spaceru po zabytkowym, drewnianym moście Kapellbrucke na drugą stronę rzeki do starego miasta i ratusza. Następnie przejazd do Interlaken a stamtąd do m. Grindelwald skąd roztacza się wspaniały widok na Alpy Berneńskie, masyw potężnego Jungfrau (4158 m) ze szczytami Monch (4099 m) i Eiger (3970m). Przejazd do stolicy Szwajcarii, Berna, zwiedzanie starego miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer główną ulicą starówki, renesansową Marktgasse do Barenplatz i dalej do gmachów rządowych. Wieczorem przyjazd do miejscowości Schwarzenburg na kolację i nocleg.

30.08
czwartek

Schwarzenburg - Fryburg - Lozanna - Genewa - Chamonix Mt.Blanc - Martigny
Rano przejazd do Fryburga, miejscowości malowniczo położonej nad rzeką Sarine. Zwiedzanie katedry św. Mikołaja z zespołem secesyjnych witraży wykonanych według projektu polskiego malarza Józefa Mehoffera. Spacer uliczkami starówki z licznymi oryginalnymi gotyckimi kamieniczkami, drewniany most Pont de Berne z XVIII w. Następnie przejazd do Lozanny: przejście po parku przy siedzibie MKOL-u. Przejazd nad Jeziorem Genewskim do Genewy, siedziby ponad 200 organizacji międzynarodowych. Zwiedzanie Genewy: stare miasto w części położonej nad Jeziorem Genewskim, gmach dawnej siedziby Ligi Narodów a obecnie europejska siedziba ONZ. Wyjazd z Genewy, wjazd na teren Francji i dalej do Chamonix Mt Blanc. Spojrzenie na najwyższy szczyt Alp, Mont Blanc (4808 m). Kolacja i nocleg w Martigny.

31.08
piątek
Martigny - Dolina Aosty - Bergamo - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Za Martigny spojrzenie na najsłynnejszy szczyt alpejski Maternhorn (4478 m). Przejazd tunelem pod przełęczą św. Bernarda na teren Włoch i dalej malowniczą Doliną Aosty w kierunku Mediolanu i Bergamo. Na trasie postoje w miejscach skąd roztaczają się widoki na Alpy Penińskie i Graickie. Po przyjeździe do Bergamo, zwiedzanie historycznego centrum miasta. Kolacja w Bergamo. Przyjazd na lotnisko w Bergamo ok godz. 20.00. Odlot do Gdańska o godzinie 22.00. Przylot do Gdańska o godz. 23.55.


Cena 4 400 PLN obejmuje:
- przelot samolotem liniami WIZZAIR na trasie Gdańsk - Bergamo - Gdańsk
- przejazd na całej trasie włoskim autokarem
- 1 nocleg na terenie Włoch i 3 noclegi w Szwajcarii
- śniadania i obiadokolacje
- przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł) i NNW (suma ubezpieczenia 20 000 zł)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów. Na ten cel należy zabrać ok. 30 EUR

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2018