Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Polska - Poznań i Rogalin
termin: 8 - 11.10.2018 r.
cena: 1 000 zł

8.10
poniedziałek

Gdańsk - Poznań
Zbiórka uczestników wyjazdu przy dworcu PKS w Gdańsku (stanowisko 10) o godz. 8.00. Przejazd autostradą A 1 i dalej przez Gniezno do Poznania. Po przyjeździe zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Ostrów Tumski z Bazyliką Archikatedralną. Objazd miasta ulicami Puławską, Roosevelta, Towarową, Królowej Jadwigi, Garbary, Kazimierza Wielkiego, Biskupa Baraniaka. Zwiedzanie Parku Cytadela, miejsca gdzie znajdowała się dawna twierdza pruska, zrujnowana w trakcie ciężkich walk w roku 1945. Następnie przejazd nad Jezioro Maltańskie, sztuczny zbiornik w zakolu Warty, znany z organizowanych tam różnorodnych imprez kulturalnych i sportowych. Kolacja i nocleg w hotelu w Poznaniu.
9.10
wtorek

Poznań - Rogalin - Poznań
Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę do Rogalina. Zwiedzanie odnowionego po wieloletniej renowacji, XVIII-wiecznego Pałacu Raczyńskich. Rezydencja zbudowana w stylu późnobarokowym i klasycystycznym, mieści zabytkowe, meble, tkaniny i porcelanę a we wnętrzu odtworzono również sale mieszkalne rodziny Raczyńskich. Najciekawsza dla zwiedzających jest galeria z obrazami malarzy polskich i europejskich m. in. Matejki, Boznańskiej, Wyczółkowskiego, braci Gierymskich, Fałata, Malczewskiego, Chełmońskiego, Wyspiańskiego. W wydzielonej części znajduje się powozownia prezentująca dawne pojazdy konne i akcesoria podróżne. Spacer po ogrodzie francuskim położonym za pałacem, a następnie przejście do parku angielskiego który jest skupiskiem starych dębów. W parku oraz na sąsiadujących łąkach znajduje się 1500 dębów a najstarsze okazy liczą prawie 600 lat. Wieczorem powrót do Poznania na kolację i nocleg.

10.10
środa

Poznań
Rano zwiedzanie Palmiarni, która ze względu na liczbę zgromadzonych tu gatunków egzotycznych okazów roślin, zaliczana jest do największych tego typu placówek w Europie. W południe przejazd na Stare Miasto. Spacer pod poznańskie koziołki i wokół starówki: ulica Żydowska, mury miejskie, synagoga, wzgórze Przemysława, poznańska fara, ulica św. Marcin, dzielnica cesarska. Wizyta w poznańskim Browarze, nowoczesnym obiekcie handlowo - kulturalnym. Obiadokolacja, następnie dla chętnych wyjście na spektakl teatralny lub muzyczny. Nocleg w Poznaniu.

11.10
czwartek

Poznań - Gdańsk
Rano wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pod poznańskie lotnisko Ławica i nowoczesny stadion Lecha Poznań. Powrót do Gdańska przez Gniezno i dalej autostradą A1. Przyjazd do Gdańska wieczorem i zakończenie imprezy.


Cena 1 000 PLN obejmuje:
- przejazd autokarem na całej trasie
- 3 noclegi w hotelu w Poznaniu
- śniadania i obiadokolacje
- przewodnictwo
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:
- wstępów do obiektów. Na ten cel należy przeznaczyć ok. 80 PLN

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2018