Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Włochy - wokół Zatoki Neapolitańskiej
termin: 5 - 9.04.2018 r.
cena: 3 800 zł

5.04
czwartek

Gdańsk - Neapol
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz.15.00. Odlot do Neapolu o godz. 17.00. Przylot o godz. 19.30. Transfer autokarowy do hotelu. Kolacja i nocleg w Neapolu.
6.04
piątek

Neapol - Wezuwiusz - Pompeje - Neapol
Przed południem zwiedzanie Neapolu, między innymi katedry św. Januarego, gotyckiej monumentalnej budowli z barokowymi ołtarzami wewnątrz kościoła. Przejście na Piazza del Plebiscito jeden z największych placów we Włoszech, na którym najważniejszą budowlą jest XVII-wieczny pałac królewski (Palazzo Reale) oraz Teatr San Carlo. Obie budowle łączy pasaż handlowy - Galeria Umberto zbudowana w stylu neorenesansowym, zwieńczona piękną szklaną kopułą. Spacer uliczkami starówki neapolitańskiej, wpisanej na listę UNESCO. Następnie przejazd w okolice Wezuwiusza - wulkanu wznoszącego się na wysokość 281 metrów n.p.m. Po południu zwiedzanie Pompejów - pozostałości antycznego miasta, będącego jednym z najważniejszych ośrodków handlowych w Kampanii, zniszczonego przez erupcję wulkanu w 79 roku n.e. Na skutek wybuchu Pompeje zostały zasypane popiołem wulkanicznym, który zakonserwował osadę, a przeprowadzone w XIX wieku prace wykopaliskowe pozwoliły odtworzyć strukturę miasta. Zachowało się wiele domów wraz z wyposażeniem, malowidłami i rzeźbami. Wieczorem powrót do Neapolu. Kolacja i nocleg.

7.04
sobota

Neapol - Capri - Sorrento - Neapol
Po śniadaniu rejs statkiem na Capri, niewielką górzystą wyspę położoną w Zatoce Neapolitańskiej, malownicze miejsce przyciągające turystów, artystów i pisarzy. Zapomniana w czasach średniowiecznych wyspa przeżyła swój renesans w XIX wieku po powtórnym odkryciu Lazurowej Groty, jaskini morskiej, nazwanej tak ze względu na intensywny kolor wód i ścian. W czasach antycznych Capri była ulubionym miejscem cesarzy rzymskich, którzy wznosili tutaj swoje letnie rezydencje. Centralnym punktem wyspy jest Piazza Umberto, gdzie dawniej urządzano miejskie targowiska. Najstarsze zabytki to: Certosa di San Giacomo - klasztor Kartuzów otoczony fortyfikacjami, które miały zabezpieczać zakonników przed atakami piratów oraz rezydencja cesarza Tyberiusza Villa Jovis. Po południu przeprawa promowa do Sorrento, miasta założonego przez Greków, w czasach antycznych ulubionego miejsca wypoczynku rzymskich dostojników. Miasteczko zyskało popularność dzięki piosence "Torna a Surriento" wykonywanej przez wielu piosenkarzy. Spacer po mieście. Kolacja w Sorrento. Powrót na nocleg do Neapolu.

8.04
niedziela

Neapol - Wybrzeże Amalfickie - Neapol
Rano przejazd na Wybrzeże Amalfickie, uznawane za jedno z najpiękniejszych na świecie, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ten malowniczy rejon usytuowany jest w południowej części Półwyspu Sorrentyńskiego od miejscowości Positano na zachodzie po Vietri sul Mare na wschodzie. Po drodze zwiedzanie Amalfii, miasteczka położonego na stromych klifach, którego szczególny rozkwit przypadał na czasy wczesnego średniowiecza dzięki położeniu na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych. W sercu miasta, nad rynkiem, dominuje charakterystyczna bryła katedry św. Andrzeja Apostoła z typową dla tego regionu kopułą zdobioną glazurowanymi kafelkami. Brązowe drzwi kościoła wykonano w Konstantynopolu i datuje się je na 1066 rok. Spacer po wąskich, krętych uliczkach. Następnie przejazd do Positano, jednego z piękniejszych miasteczek włoskiej Kampanii, położonego na zielonych wzgórzach z charakterystyczną śródziemnomorską zabudową. W trakcie przejazdu, wzdłuż wybrzeża, postoje w malowniczych miejscach widokowych. Wieczorem powrót do Neapolu. Kolacja i nocleg w hotelu.

9.04
poniedziałek
Neapol - Gdańsk
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot z Neapolu o godzinie 10.00, przylot do Gdańska o godzinie 12.30 i zakończenie imprezy.

Cena 3 800 PLN obejmuje:
- przelot samolotem linii Ryanair Gdańsk - Neapol - Gdańsk
- przejazdy autokarem na trasie wycieczki
- zakwaterowanie w hotelu w Neapolu w pokojach dwuosobowych
- śniadania i obiadokolacje
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł) i NNW (suma ubezpieczenia 20 000 zł)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów - na ten cel należy wziąć ok. 60 EUR

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2018