Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Maroko
termin: 13 - 20.10.2018 r.
cena: 5 200 zł

13.10
sobota

Warszawa - Agadir
Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 5.20. Przylot do Agadiru o godz. 11.40. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu. Aklimatyzacja i spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Agadirze.
14.10
niedziela

Agadir - Marakesz
Po śniadaniu przejazd autostradą przez Góry Wysokiego Atlasu do Marakeszu. Po drodze postoje w miejscach, z których podziwiać można panoramę gór. Marakesz to dawna stolica Maroka ze starym miastem otoczonym czerwonym murem. Mieszkańcy przybyli tu z różnych rejonów kraju, stąd cała gama kolorów, zapachów i dźwięków podziwianych szczególnie na tradycyjnym targu czyli souku. W programie zwiedzanie ogrodów słynnych artystów, wśród nich ogrodu projektanta mody, który w ogrodzie zgromadził kaktusy z całego świata i gdzie unosi się zapach perfum „opium”. Spacer po słynnym placu Jemnna El Fna wpisanym na listę UNESCO Można tu spotkać zaklinaczy węży, treserów małp, muzykantów. W godzinach popołudniowych zwiedzanie Pałacu Bahia z XIX wieku, jego ogrodów i (nieczynnego) haremu, oraz (z zewnątrz) meczetu Kutubija zbudowanego w XII w. Spacer po wąskich i krętych uliczkach starego miasta, gdzie, prym wiodą lokalni rzemieślnicy: szewcy, wikliniarze, kowale i farbiarze. Możliwość zakupu przypraw, olejków zapachowych i naturalnych kosmetyków w berberyjskiej zielarni. Kolacja i nocleg w Marakeszu.

15.10
poniedziałek

Marakesz - Fez
Całodzienny przejazd autokarem z Marakeszu do Fezu przez Góry Średniego Atlasu. W trakcie podróży zapoznanie się z tradycjami tego regionu Maroka, zamieszkałego głównie przez Berberów. Postój w Ifrane, miasteczku zbudowanym przez Francuzów w latach 30-tych XX w. (dawny górski kurort). Kryte czerwoną dachówką domki i wille odróżniają się od typowych arabskich budynków spotykanych w Maroku. Ifrane jest marokańskim ośrodkiem sportów zimowych oraz bazą wypadową na wycieczki po górach Średniego Atlasu. Wieczorem przyjazd do Fezu. Kolacja i nocleg w Fezie.

16.10
wtorek

Fez
Rano spacer po wąskich uliczkach feskiej starówki El-Bali, obserwowanie pracy lokalnych rzemieślników: metaloplastyków, garbarzy, przędzalników, farbiarzy. Możliwość zrobienia zakupów, w miejscach, gdzie wytwarzane jest słynne feskie rękodzieło. Oglądanie z zewnątrz meczetów Al-Karauine oraz meczetu i mauzoleum Idrysa II (innowiercy w Maroku nie mogą wchodzić do meczetów). W trakcie przemieszczania się po labiryncie 9 tysięcy uliczek starego miasta, pełnych niespodzianek i przeróżnych, egzotycznych zapachów, przewidziany jest obiad. Wieczorem, dla chętnych, uroczysta kolacja z winem i pokazem folklorystycznym: muzyka andaluzyjska i berberyjska, taniec brzucha oraz taniec wojenny Berberów. Nocleg w Fezie.

17.10
środa

Fea - Volubilis - Meknes - Rabat - Casablanca
Po śniadaniu wyjazd z Fezu i przejazd do Volubilis, miejscowości wpisanej na listę UNESCO ze względu na dobrze zachowane ruiny rzymskich budowli. Następnie przejazd do Meknes, siedemnastowiecznej stolicy Maroka, która swoje najświetniejsze lata przeżywała za czasów panowania sułtana Mulaja Ismaila. Przejazd przez miasto i podziwianie jego historycznych budowli z zewnątrz, a następnie zwiedzanie ogromnych spichlerzy z basenami, z których czerpano wodę. W Meknesie możliwość zakupienia najlepszych w Maroku oliwek. Następnie przejazd do obecnej stolicy kraju, Rabatu. Rabat został ustanowiony stolicą w roku 1912 przez Francuzów, którzy sprawowali wówczas protektorat nad Marokiem. Zwiedzanie mauzoleum dziadka i ojca obecnego króla, przejazd pod dwunastowieczną wieżę Hasana, najważniejszy zabytek Rabatu, a w godzinach popołudniowych spacer po ogromnej nietypowej wa-rowni jaką jest Kazba Udaja, zbudowana na urwisku, z którego roztacza się widok na ujście rzeki Bu Regrey i Ocean Atlantycki. Przejazd do Casablanki. Kolacja i nocleg w Casablance.

18.10
czwartek

Casablanca - Ej Jadida - Essaouira
Po śniadaniu zwiedzanie Casablanki. Wejście do imponującego meczetu, zbudowanego na zlecenie poprzedniego króla Maroka, Hasana II. Budowę tego potężnego meczetu zakończono w roku 1993. Następnie objazd po mieście i zapoznanie się ze starą i nową zabudową Casablanki. Po południu przejazd do małego portu El Jadida, który w XVI w. był bazą wypadową dla bogatych poszukiwaczy przygód z Portugalii. Spacer po mieście i okazja do degustacji owoców morza, specjalności tego regionu. Przejazd do Essaoury, biało-niebieskiego miasteczka z zachowaną osiemnastowieczną starówką. Kolacja i nocleg w Essaouira.

19.10
piątek

Essaouria - Agadir
Po śniadaniu spacer po starówce i dzielnicy żydowskiej. Zwiedzanie kazby, czyli warownego zamczyska powstałego w XVIII wieku. Essaouria jeszcze w XIX wieku była centrum handlu niewolnikami, a dzisiaj znana jest z pewnego rodzaju muzyki, która wygania z ciała „złe duchy”. Atrakcją miasta jest ponadto najstarszy na zachodnim wybrzeżu Afryki port, w którym można degustować różnego rodzaju owoce morza i ryby. Po południu przejazd do Agadiru trasą prowadzącą przez lasy arganowe. Z ziaren orzechów rosnących na drzewach arganowych wytwarzany jest olej arganowy, ważny produkt eksportowy Maroka. Przyjazd do Agadiru na kolację i nocleg.

20.10
sobota

Agadir - Warszawa
Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Odlot z Agadiru o godz. 12.20. Przylot do Warszawy o godz. 18.15 i zakończenie wycieczki.


Cena 5 200 PLN obejmuje:
- przelot samolotem na trasie Warszawa - Agadir - Warszawa
- noclegi w hotelach na trasie wycieczki
- śniadania i obiadokolacje lub obiady)
- przejazdy lokalnym autokarem
- przewodnictwo w języku polskim i opiekę pilota
- ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł) i NNW (suma ubezpieczenia 20 000 zł)

Cena nie obejmuje:
- biletów wstępu do obiektów
- pracy lokalnych przewodników
- napiwków
Na ten cel należy przygotować ok. 80 EUR
- udziału w wieczorze folkloryst.w Fezie (kolacja oraz występy miejscowych artystów) 35 EUR

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2018