Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Kotlina Kłodzka
termin: 21 - 25.05.2018 r.
cena: 1 100 zł

21.05
poniedziałek

Gdańsk - Wrocław
Zbiórka uczestników wyjazdu przy dworcu PKS w Gdańsku (stanowisko 10) o godz. 8.00. Przejazd autostradą A 1 i dalej przez Wrześnię, Krotoszyn do Trzebnicy. Przyjazd do Wrocławia. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu spacer po XIII-wiecznym Rynku otoczonym zespołem historycznych budowli, do których należą ratusz z XV wieku, Piwnica Świdnicka - najstarsza wrocławska karczma, kamieniczki Jaś i Małgosia, kościół garnizonowy św. Elżbiety. Przejście na Plac Solny z odbudowanymi po wojnie barokowymi kamieniczkami. Kolacja i nocleg w hotelu.
22.05
wtorek

Wrocław
Po śniadaniu zwiedzanie "Panoramy Racławickiej" - legendarnego dzieła polskich malarzy, eksponowanego w charakterystycznej betonowej rotundzie. Następnie przejazd do centrum miasta i przejście na Ostrów Tumski, najstarszą, historyczną część Wrocławia. Zwiedzanie gotyckiej katedry św. Jana Chrzciciela z XIV w, której na szczególną uwagę zasługuje tryptyk "Zaśnięcie NMP" w stylu Wita Stwosza, bogato rzeźbione drewniane stalle oraz barokowa kaplica św. Elżbiety, przejście pod największy wrocławski monument barokowy - pomnik św. Jana Nepomucena z 1732 roku i dwukondygnacyjny, gotycki kościół św. Krzyża. Następnie zwiedzanie Uniwersytetu Wrocławskiego, którego gmach główny uznawany jest za arcydzieło architektury barokowej. Zwiedzanie niektórych obiektów uniwersyteckich Aula Leopoldina bogato zdobiona malowidłami, złoceniami i rzeźbami, muzeum i kościół uniwersytecki Najświęt-szego Imienia Jezus, najpiękniejszy barokowy kościół Wrocławia. Po południu przejazd do Kłodzka. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Kłodzka.

23.05
Środa

Kłodzko - Góry Stołowe - Wambierzyce - Kłodzko
Po śniadaniu przejazd w rejon Gór Stołowych, jednego z najciekawszych pasm górskich położonych w Polsce. Krajobraz Gór Stołowych charakteryzuje się wyjątkowymi formami skalnymi przybierającymi niepowtarzalne kształty. Góry Stołowe zaliczane są do rzadkiej formy geologicznej gór płytowych. W 1993 roku utworzono tu Park Narodowy, który obejmuje najcenniejsze obszary pasma ze Szczelińcem Wielkim (najwyższym szczytem Gór Stołowych) i Błędnymi Skałami. Spacer do Błędnych Skał, bloków skalnych, które tworzą malowniczy labirynt szczelin i zaułków oraz Skał Radkow-skich o bardzo wymyślnych kształtach wzno-szących się niemalże pionowo. Następnie przejazd w okolice Wodospadów Pośny. Jest to szereg małych wodospadów usytuowanych w kamienistym wąwozie. Po połud-niu przejazd wzdłuż Zalewu Radkowskiego do Wambierzyc. Zalew Radkowski to sztuczny zbiornik utworzony w latach 70-tych ubiegłego wieku na rzece Potok Czerwonogórski. W Wambierzycach - śląskiej Jerozolimie - zwiedzanie renesansowej Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, będącej Sanktuarium Maryjnym za sprawą XIV-wiecznej figurki Matki Bożej wykonanej z drzewa lipowego. Nieopodal Bazyliki mieści się zabytkowa szopka z 800 figurkami, dzieło miejscowego cieśli Wittiga. Szczególny klimat nadaje Wambierzycom rozległa kal-waria, pierwsze kaplice powstały już w XVII wieku. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

24.05
czwartek

Kłodzko - Polanica Zdroj - Dusznki Zdrój - Kudowa - Zieleniec - Kłodzko
Rano zwiedzanie Kłodzka, jednej z najstarszych miejscowości na Śląsku położonej nad rzeką Nysą Kłodzką. Twierdza będąca systemem obronnym z przełomu XVII i XVIII w., gotycki kościół Najświętszej Marii Panny z barokowym wnętrzem, spacer po za-bytkowym kamiennym moście nad rzeką Młynówką pochodzącym z XIII wieku. Most zdobią barokowe figury. Gotycka trójprzęsłowa konstrukcja to miniaturowa kopia praskiego mostu Karola. Następnie przejazd do Polanicy Zdrój, najmłodszego z kłodzkich kurortów słynącego z leczniczych wód. Spacer elegancką promenadą wzdłuż Bystrzycy Dusznickiej. Po południu zwiedzanie Dusznik, spacer po rynku otoczonym zabytkowymi kamienicami z barokowymi i renesansowymi elewacjami, park zdrojowy, a w nim pijalnia wód mineralnych i dworek Chopina (teatr zdrojowy), w którym koncertował sam artysta. W pierwszej połowie sierpnia odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Chopinowski, najstarszy na świecie nieprzerwanie odbywający się festiwal pianistyczny. Obok dworku stoi pomnik Fryderyka Chopina. Następnie przejazd do Zieleńca popularnego ośrodka narciarskiego, w którym panuje specyficzny alpejski mikroklimat. Potem przejazd do Kudowy, dużego uzdrowiska, posiadającego najłagodniejszy klimat ze wszystkich uzdrowisk górskich w Polsce. W Kudowie znajduje się XVIII - wieczny park zdrojowy. W jednej z najpiękniejszych pijalni można spróbować wód żelazistych, a w pobliskim parku obejrzeć agawy, palmy i inne egzotyczne rośliny. W należącej do Kudowy dawnej wsi Czermna stoi słynna Kaplica Czaszek. Ściany i sklepienie niewielkiej kaplicy pokrywa 3 tysiące czaszek i kości, ofiar wojen i epidemii. Wieczorem powrot do hotelu. Kolacja i nocleg.


25.05
piątek
Kłodzko - Bardo - dańsk
Rano wykwaterowanie z hotelu. Po drodze zwiedzanie Barda, miasteczka położonego nad malowniczą Nysą Kłodzką, szczycące się bardzo długą historią. Spacer po mieście wśród zabytkowych kamienic, zwiedzanie barokowej bazyliki NMP, której największym skarbem jest XII-wieczna figurka Matki Boskiej Bardzkiej sprowadzona przez joannitów. Następnie przejazd trasą przez Gniezno, Inowrocław, Toruń do Gdańska. Przyjazd do Gdańska wczesnym wieczorem i zakończenie wycieczki.

Cena 1 100 PLN obejmuje:
- przejazd autokarem na całej trasie
1 nocleg we Wrocławiu i 3 noclegi w okolicach Kłodzka
- śniadania i obiadokolacje
- przewodnictwo
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:
- wstępów do obiektów. Na ten cel należy przeznaczyć ok. 60 PLN.

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2018