Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Holandia
termin: 25 - 29.04.2018 r.
cena: 3 400 zł

25.04
środa

Gdańsk - Eindhoven - Utrecht
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 10.00. Odlot do Eindhoven liniami Wizzair o godz. 12.00. Przylot do Eindhoven godz. 13.50. Po odprawie przejazd do Utrechtu i zakwaterowanie w hotelu. Po południu spacer po centrum miasta, gdzie dominującym obiektem jest wieża katedralna o wysokości 110 m, najwyższa wieża kościelna w Holandii. Na uwagę zasługuje również stara zabudowa historycznego centrum, poprzecinana XIV-wiecznymi kanałami, nad którymi w przeszłości znajdował się port utrechcki. Dzisiaj dawne magazyny i spichlerze zamienione na kawiarnie, restauracje i kluby, tętnią wieczornym i nocnym życiem. Kolacja i nocleg w Utrechcie.
26.04
czwartek

Utrecht - Ogrody Keukenhof - Delft - Utrecht
Po śniadaniu wyjazd do Keukenhof, największego ogrodu kwiatowego na świecie, gdzie na powierzchni ok. 30 ha zobaczyć można kwitnące od połowy kwietnia do maja kwiaty cebulkowe: żonkile, narcyzy, hiacynty i tulipany. Ogród założono w 1949 r. z zamiarem przekonania ludzi do hodowania kwiatów cebulkowych w ich własnych przydomowych ogródkach. Spacer po wytyczonych ścieżkach daje możliwość poznania obfitości i różnorodności hodowanych tutaj kwiatów. Następnie przejazd do Delft i spacer po historycznym centrum, gdzie na uwagę zasługują stare zachowane kamieniczki nad kanałami, oraz rynek z katedrą i ratuszem. Zwiedzanie Fabryki Porcelany z ekspozycją wyrobów słynnej porcelany z Delft i pokazem niektórych etapów produkcji. Powrót do Utrechtu na kolację i nocleg.

27.04
piątek

Utrecht - Amsterdam - Utrecht
Po śniadaniu wyjazd do Amsterdamu. Spacer po centrum miasta; plac Dam, pałac królewski, Pomnik Narodowy, gmach giełdy, Nowy Kościół. Możliwość odbycia rejsu statkiem po kanałach, ze spojrzeniem na XVII- i XVIII-wieczne kamieniczki. Zwiedzanie Rijksmuseum, najważniejszego muzeum Holandii z kolekcją obrazów Rembrandta, Steena, Halsa, Vermeera i innych mistrzów XVII-wiecznego malarstwa holenderskiego. Następnie przejście do Muzeum Van Gogha, które gromadzi duży zbiór obrazów artysty, zarówno tych z wczesnego okresu twórczości, jak i późniejszych, z czasów w pobytu artysty w Arles i wreszcie tych powstałych w szpitalu dla umysłowo chorych w Saint Remy. Wieczorem powrót do Utrechtu na kolację i nocleg.

28.04
sobota

Utrcht - Rotterdam - Haga - Utrecht
Rano przejazd do Rotterdamu. Przejazd przez centrum miasta i spojrzenie na nowoczesne centrum i jeden z największych portów morskich świata. Następnie przejazd do Hagi, administracyjnej stolicy Holandii i spacer po historycznym centrum miasta. Zwiedzanie Królewskiej Galerii Malarstwa - Mauritshuis, uważanej za jedną najlepszych galerii w Europie z bogatymi zbiorami malarstwa flamandzkiego i holenderskiego, zebranymi przez księcia Wilhelma V Orańskiego. W kolekcji znajdują się dzieła Andy Warchola, Hansa Memlinga, Hansa Holbeina, Anthonisa van Dycka i wielu innych. Jednym z najsłynniejszych dzieł tego muzeum jest obraz Jana Vermeera "Widok Delft" - wspaniały pejzaż miejski z 1658 roku. Następnie przejazd do najważniejszego obiektu Hagi, czyli Pałacu Pokoju w którym mieści się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Wejście do części udostępnionej zwiedzającym, gdzie można zapoznać się z historią i obecnymi zadaniami tej jednej z najważniejszych międzynarodowych instytucji. Powrót do Utrechtu na kolację i nocleg.

29.04
niedziela
Utrecht - Eindhoven - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd autokarem na lotnisko do Eindhoven. Wylot samolotu do Gdańska o godz. 14.25. Przylot do Gdańska o godz. 16.00 i zakończenie imprezy.

Cena 3 400 PLN obejmuje:
- przelot samolotem linii WIZZAIR Gdańsk - Eindhoven - Gdańsk
- przejazdy autokarem na trasie wycieczki
- zakwaterowanie w hotelu w Utrechcie.
- śniadania i obiadokolacje
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł) i NNW (suma ubezpieczenia 20 000 zł)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów. Aktualne ceny wstępów grupowych to:
Ogrody Keukenhof - 15,50 euro
Rijksmuseum w Amsterdamie - 12,50 euro
Muzeum Van Gogha w Amsterdamie - 18 euro
Rejs statkiem po kanalach Amsterdamu - 16 euro
Fabryka i muzeum porcelany w Delft - 13,50 euro
Muzeum Mauritshuis w Hadze - 14 euro
Pałac Pokoju w Hadze - 9,50 euro

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2018