Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Findlandia
termin: 4 - 7.07.2018 r.
cena: 3 800 zł

4.07
środa

Gdańsk - Turku
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 12.00. Odlot do Turku o godz. 14.10. Przylot o godz. 16.30. Przejazd busem do centrum miasta i spotkanie z przewodnikiem. Spacer po starym mieście. Turku to kolebka fińskiej kultury - tutaj skupiały się w przeszłości zastępy znakomitych rzemieślników i ludzi uprawiających sztukę rękodzielniczą. W mieście zachowały się do dziś domy dawnych rzemieślników charakteryzujące się ostrymi szczytami dachów i barwnymi fasadami z szyldami warsztatów jubilerskich, zegarmistrzowskich i introligatorskich. W dzisiejszym Turku zachwyca również nowoczesna architektura wielu budynków, zwraca uwagę współczesna kaplica według projektu Erika Bryggmana. W programie pobytu spojrzenie również na średniowieczną katedrę, położoną nad brzegiem rzeki Aura. Po zwiedzaniu obiad, a następnie przejazd busem do Helsinek, stolicy kraju. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Helsinkach.
5.07
czwartek

Helsinki
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Finlandii. Plac Senacki i jego otoczenie to reprezentacyjna część miasta z budynkami w stylu empire. Północną pierzeję Placu zajmuje klasycystyczna katedra św. Mikołaja, do której prowadzą szerokie granitowe schody, a jej kopuła wznosi się na wysokość 71 m. Zachodni blok placu zajmuje gmach Uniwersytetu z piękną klasycystyczną biblioteką. Przy wschodniej stronie placu mieści się siedziba rządu, a na jego środku stoi pomnik cara Aleksandra II. Za właściwe centrum miasta uznaje się rynek otoczony gmachami ratusza, Sądu Najwyższego i rezydencji prezydenta (dawny pałac carski). Na uwagę zasługuje również monumentalny gmach Parlamentu, zbudowany z czerwonego granitu, w stylu klasycystycznym, Fiński Teatr Narodowy oraz granitowy budynek dworca kolejowego. Po południu rejs statkiem do Twierdzy Suomenlinna. Zwiedzanie liczącego 200 lat zamku otoczonego murami obronnymi, na których ustawione są działa z okresu I wojny światowej. Wejście do podziemi zamkowych zamienionych obecnie na lokale gastronomiczne. Kolacja i nocleg w Helsinkach.

6.07
piątek

Helsinki - Lahti - Helsinki
Po śniadaniu wyjazd autokarem do Lahti (w języku fińskim - zatoka). Lahti to 100 tysięczne urocze i schludne miasto. Wrażenie schludności potęguje biel domów a także wyjątkowo zadbane liczne parki i ogrody. Ratusz zbudowany z czerwonej cegły, zlokalizowany jest w jednym z parków w centrum miasta. Lahti znane kiedyś jako port przeładunkowy drewna spławianego tutaj ze środkowej Finlandii, dzisiaj kojarzone jest przede wszystkim jako główny ośrodek sportów zimowych. W programie czterogodzinny rejs statkiem parowym po jeziorach połączonych kanałami, możliwość podziwiania najbardziej typowych krajobrazów Finlandii. W trakcie rejsu obiad na pokładzie statku. Po rejsie przejazd pod słynną skocznię narciarską, gdzie trofea zdobywali również polscy sportowcy. Wieczorem powrót do Helsinek na kolację i nocleg w hotelu.

7.07
sobota

Helsinki - Turku - Gdańsk
Po śniadaniu przejazd do Turku i zwiedzanie zamku - fortecy zbudowanego w XIII wieku. Zamek w Turku, który w zamyśle budowniczych miał być siedzibą królów szwedzkich, stał się swojej historii areną krwawych walk, był wielokrotnie oblegany przez Szwedów, Duńczyków i Rosjan. W swoich komnatach i reprezentacyjnych wnętrzach gościł koronowane głowy i wielu znakomitych gości. Okres świetności zamku to czasy panowania księcia Jana i jego żony Katarzyny Jagiellonki, córki króla Zygmunta I. Po zdobyciu zamku przez króla szwedzkiego Eryka - Katarzyna Jagiellonka i jej mąż więzieni byli tutaj przez 5 lat. Przejazd na lotnisko w Turku. Odlot do Gdańska o godz. 15.10. Przylot do Gdańska o godz. 15.20 i zakończenie imprezy.


Cena 3 800 PLN obejmuje:
- przelot samolotem linii Wizzair na trasie Gdańsk - Helsinki - Gdańsk
- zakwaterowanie w hotelu 3* w Helsinkach w pobliżu centrum miasta
- 3 śniadania
- 4 obiady lub obiadokolacje
- wstępy do zwiedzanych obiektów
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł) i NNW (suma ubezpieczenia 20 000 zł)

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2018