Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Uzbekistan
termin: 6 - 14.05.2017 r.
cena: 6 700 zł

6.05
sobota

Warszawa - Moskwa - Taszkient
Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 10.40. Odlot liniami Aeroflot do Moskwy o godz. 12.40. Przylot do Moskwy o godz. 15.40. Odlot do Taszkientu o godz. 20.50.

7.05
niedziela

Taszkient
Przylot do Taszkientu o godz. 2.45. Po odprawie na lotnisku, transfer autokarem do hotelu. Zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Po późnym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Taszkientu: Muzeum Sztuki Użytecznej, gdzie zobaczyć można uzbeckie dywany, wyszywanki, ceramikę, zabawki, rzeźbione drzwi i inne wyroby lokalnego rzemiosła. Następnie przejazd do Kompleksu Imama Hasty, zespołu monumentalnych budowli, które zachowały klimat islamskiego średniowiecza. Zwiedzanie Medresy Baraka Chana zbudowanej w XVI w. przez chana Sujunicha, To miejsce jest duchowym centrum islamu w Azji Środkowej, a w kompleksie znajduje się słynna biblioteka ze zgromadzonymi starożytnymi manuskryptami Spacer po bazarze Chorsu. Zwiedzanie taszkienckiego metra (stolica Uzbekistanu ma 3 linie metra), Przejazd na Plac Niepodległości i na Plac z pomnikiem Amira Timura. Kolacja i nocleg w hotelu w Taszkiencie.

8 05
poniedziałek

Taszkient - Urgench - Chiva
Poranny przelot samolotem do Urgench, a następnie przejazd do zabytkowego miasta Chiwa położonego nad rzeką Amu-Daria i na obrzeżach potężnej pustyni Kara-Kum. Zwiedzanie Chiwy: siedemnastowieczna twierdza Kunya-Ark, dawna rezydencja chiwańskiego chana, w której skład wchodzą harem, sala reprezentacyjna, mennica oraz meczety letni i zimowy. Medresa chana Mohammeda Amina z XIX w., meczet piątkowy. Mauzoleum Pakhlavana, poety i filozofa z XIV wieku, Pałac Tash Hauli przypominający twierdzę i zaskakujący, niedokończony minaret Kalta Minor o średnicy 14,2 i wysokości zaledwie 26 m. Kolacja i nocleg w Chiwie.

9.05
wtorek

Chiwa - Buchara
Po śniadaniu w hotelu przejazd autokarem przez pustynne tereny z Chiwy do Buchary. Trasa przejazdu liczy 470 km (7 godzin jazdy). Po drodze postój na odpoczynek i lunch. Wieczorem przyjazd do Buchary. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Bucharze.

10.05
środa
Buchara
Po śniadaniu zwiedzanie miasta, które zachowało swój średniowieczny islamski charakter a w 1993 roku wpisane zostało jako zabytkowy zespół miejski na listę UNESCO. Zwiedzanie mauzoleum Samanidów, najstarszego zachowanego zabytku Buchary, zbudowanego w IX w, zespołu Bala Hauz, na który składają się meczet piątkowy, minaret i staw. Przejście do cytadeli Ark, w której rezydował emir Buchary, a następnie zwiedzanie najważniejszych zespołów architektonicznych miasta: Pai Kolon i Lab-i-Hauz. Przejazd do medresy Uług Bega i stojącej naprzeciwko niej medresy Adb al- Aziz. Kolacja w restauracji. Wieczorem, dla chętnych, wyjście na występ zespołu folklorystycznego. Nocleg w Bucharze.
11.05
czwartek

Buchara - Shahrisabz - Samarkanda
Po śniadaniu wyjazd na trasę w kierunku Shahrizabz (260 km, 4,5 godziny) Po drodze postój na lunch. Po przyjeździe zwiedzanie miasta znanego przede wszystkim jako miejsce urodzenia słynnego zdobywcy i wojownika Timura. Ak Saraj - czternastowieczny pałac z monumentalną bramą wzniesiony przez Timura, meczet Kok Gumbaz, mauzoleum Dżahangira, ukochanego syna Timura. Następnie przejazd autokarem do Samarkandy (118 km, 2 godziny). Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Samarkandzie.

12.05
piątek

Samarkanda
Całodzienny pobyt w Samarkandzie, perle Azji Środkowej, trzecim co do wielkości mieście Uzbekistanu. Zwiedzanie najsłynniejszej budowli kraju - placu Registan otoczonego trzema monumentalnymi medresami (Uług Bega, Szir Dar i Tillja-Kari). Następnie przejście do meczetu Bibi Chanum, największego meczetu Samarkandy, zbudowanego przez Timura po zakończeniu jego wyprawy do Indii. Zwiedzanie mauzoleum Gur-i Mir, w którym znajdują się grobowce Timura i jego potomków. Na zakończenie pobytu w Samarkandzie wizyta na bazarze Siab położonego w cieniu dziewiętnastowiecznego meczetu Hazrat Hyzr. Kolacja w restauracji i nocleg w hotelu w Samarkandzie.

13.05
sobota

Samarkanda - Taszkient
Po śniadaniu przejazd do średniowiecznego obserwatorium astronomicznego Ulgbeka oraz wizyta w wytwórni papieru jedwabnego. Przejazd pociągiem ekspresowym do Taszkientu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i krótki odpoczynek przed podróżą w hotelu w Taszkiencie.

14.05
niedziela

Taszkient - Moskwa - Warszawa
W nocy transfer na lotnisko w Taszkiencie. Odlot z Taszkientu do Moskwy o godz. 4.45. Przylot do Moskwy o godz. 7.05. Odlot z Moskwy do Warszawy o godz. 10.45. Przylot do Warszawy o godz. 11.50 i zakończenie imprezy.


Cena 6 700 PLN obejmuje:
- przelot liniami Aeroflot na trasie Warszawa -Moskwa -Taszkient i powrót
- przelot samolotem na trasie Taszkient - Urgench
- przejazd pociągiem ekspresowym na trasie Samarkanda -Taszkient
- transfery i przejazdy autokarem na trasie wycieczki
- noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
- śniadania oraz 7 obiadokolacji i 1 lunch
- przewodnictwo
- opiekę pilota
- butelkę wody mineralnej codziennie dla każdego uczestnika
- ubezpieczenie NNW (suma ubezpieczenia 20 000 złotych) i KL (suma ubezpieczenia 200 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 90 USD
-wizy do Uzbekistanu. Na ten cel należy przeznaczyć ok. 20 USD
- napiwków ok. 20 EUR

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2017