Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Ukraina - Kijów
termin: 7 - 10.10.2017 r.
cena: 2 300 zł

7.10
sobota

Gdańsk - Kijów
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 8.30. Odlot do Kijowa liniami Wizzair o godz. 10.35. Przylot na lotnisko Żuliany w Kijowie o godz. 13.20. Transfer autokarowy do hotelu położonego w pobliżu centrum miasta. Zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Po południu spacer po głównej ulicy Kijowa - Chreszczatyku z dojściem do Placu Niepodległości. Ogólna orientacja w mieście i zapoznanie się z możliwościami korzystania z komunikacji miejskiej (trolejbusy i metro). Wieczorem kolacja w hotelu i nocleg.

8.10
niedziela

Zwiedzanie Kijowa
Po śniadaniu zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem, z wykorzystaniem autokaru turystycznego. Zwiedzanie Soboru św. Zofii, wspaniałego zabytku architektury chrześcijańskiej, ufundowanego w X wieku i wpisanego obecnie na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejście od Placu Sofijskiego do Placu Michałowskiego, obok imponujących pomników Bohdana Chmielnickiego i księżnej Olgi. Zwiedzanie, efektowanie odbudowanego, monastyru św. Michała Archanioła pod Złotymi Kopułami. Przejazd do katolickiego kościoła św. Aleksandra a następnie przez centrum rządowe Kijowa gdzie zlokalizowane są gmachy Rządu Ukrainy, Parlamentu, siedziba Prezydenta Ukrainy, Stara Giełda, Narodowy Bank Ukrainy i będący obecnie w renowacji barokowy Pałac Maryjski, dawna siedziba carów rosyjskich. Spojrzenie na Dom z Chimerami oryginalną, modernistyczną budowlę z początków XX w. zaprojektowaną przez polskiego architekta Władysława Horodeckiego, a następnie podziwianie z okien autokaru socrealistycznej zabudowy wzdłuż głównej ulicy Chreszczatyka i wokół Placu Niepodległości. Przejazd przez ulicę Włodzimierską z jej eklektyczną zabudową z przystankami obok Opery, przy Złotej Bramie, starej budowli obronnej z XI wieku i obok Kenesy Karaimskiej. Spacer tzw. Zjazdem św. Andrzeja, ulicą łączącą książęcą Górę Starokijowską z dawną dzielnicą rzemieślniczą nazywaną Padołem. Powrót do hotelu na obiadokolację. Po kolacji czas wolny na spacer po Kijowie. Nocleg w hotelu.

9.10
poniedziałek

Zwiedzanie Kijowa
Rano, po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Ławry Kijowsko-Peczerskiej, wpisanej na listę Dziedzictwa UNESCO. Tereny Ławry obejmują powierzchnię 27 ha, na którym mieści się ok. 80 obiektów, podzielonych na dwie części obiekty muzealne i sakralne. Ławra to najstarszy zespół klasztorny na Rusi, założony w XI wieku, stanowi do dzisiaj centrum prawosławia i jest celem licznych pielgrzymek jego wyznawców z całego świata. Po południu rejs statkiem po Dnieprze, umożliwiający spojrzenie na stolicę Ukrainy od strony wody, przepłynięcie obok Twierdzy Peczerskiej i widok na imponujący wysoki na 108 m pomnik Matki Ojczyzny. Powrót do hotelu na obiadokolację. Po kolacji dla chętnych wyjazd do centrum miasta i spacer po uliczkach starego Kijowa.

10.10
wtorek

Kijów - Gdańsk
Rano po śniadaniu przejazd metrem lub trolejbusem do centrum miasta i możliwość zrobienia zakupów. Transfer autokarowy na lotnisko. Odlot do Gdańska o godz. 13.50. Przylot do Gdańska o godz. 14.30 i zakończenie imprezy.


Cena 2300 PLN obejmuje:
- przelot samolotem linii WIZZAIR Gdańsk - Kijów - Gdańsk
- przejazdy autokarem na trasie wycieczki
- zakwaterowanie w hotelu w pokojach dwuosobowych
- śniadania i obiadokolacje
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (suma 200 000 złotych) i NNW (suma 20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów i rejsu statkiem po Dnieprze. Na ten cel należy przygotować ok. 30 euro

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2017