Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Polska - Śląsk
termin: 22 - 26.05.2017 r.
cena: 1 100 zł

22.05
poniedziałek

Gdańsk - Bielsko-Biała
Zbiórka uczestników wyjazdu przy dworcu PKS w Gdańsku (stanowisko 10) o godz. 8.00. Przejazd autostradą A1 w kierunku Torunia i dalej przez Łódź, Częstochowę do Bielska Białej. Na trasie postoje na odpoczynek i posiłki. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Bielsku Białej.

23.05
wtorek

Bielsko-Biała
Po śniadaniu zwiedzanie miasta położonego nad rzeką Białą u podnóża Beskidu Śląskiego: plac Chrobrego z kamienną fontanną, neorenesansowy zamek Sułkowskich wzniesiony na planie czworoboku, rynek otoczony kamieniczkami z XVII i XVIII wieku, pomnik Marcina Lutra (jedyny w Polsce) usytuowany na placu jego imienia, przebudowana w XX wieku gotycka katedra katolicka i najcenniejszy zabytek miasta barkowy kościół Opatrzności Bożej z XVIII wieku. Po południu wjazd kolejką gondolową na Szyndzielnię. Gondole pokonują trasę o różnicy 450 m i długości 1860 metrów w około 10 minut. Spacer w okolicach górnej stacji kolejki z postojem na punkcie widokowym, skąd roztacza się widok na Kotlinę Żywiecką, Babią Górę, Pilsko, a bliżej na Skrzyczne i Klimczok. Zjazd kolejką do dolnej stacji Bielsko Olszówka i powrót autokarem do hotelu. Kolacja i nocleg w Bielsku-Białej.

24.05
środa

Bielsko-Biała - Pszczyna - Katowice
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Pszczyny. Zwiedzanie neobarokowego pałacu w Pszczynie, którego historia sięga XV wieku, a któremu obecny kształt nadali niemieccy magnaci Hochbergowie w XIX wieku. W pięknych wnętrzach Muzeum Zamkowego prezentowane są meble, szkło, dzieła sztuki, broń i trofea myśliwskie. W drodze do Katowic postój w Tychach, zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych, najstarszego nieprzerwanie działającego w Polsce browaru. Na miejscu zapoznanie się z historią browaru i poszczególnymi etapami produkcji piwa. Po przyjeździe do Katowic zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, a następnie przejazd na koncert muzyczny do Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wspaniałe wnętrze Sali Koncertowej według powszechnej opinii znawców wyróżnia się najlepszą akustyką pośród sal koncertowych w Polsce. Nocleg w Katowicach.

25.09
czwartek

Katowice - Chorzów - Bytom - Zabrze - Gliwice
Po śniadaniu zwiedzanie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. MCK to największe w Polsce centrum kongresowe, należy do tzw. Strefy Kultury, ma bezpośrednie połączenie z Halą Widowiskowo-Sportową czyli "Spodkiem". Następnie przejazd autokarem przez miasto: okolice przebudowanego dworca kolejowego, Plac Wolności i ulica 3 Maja, przy której zachowały się stare secesyjne kamienice. Wizyta we wschodniej części Katowic gdzie położone są, zbudowane na początku XX wieku, osiedla górnicze Giszowiec i Nikiszowiec. Przejazd autokarem przez Chorzów do Zabrza. Zjazd do kopalni "Guido" i zapoznanie się z technicznymi elementami kopalni oraz technologią wydobywania węgla. Następnie przejazd przez Bytom do Gliwic. W Gliwicach spacer po Starym Rynku otoczonym odbudowanymi po wojnie kamienicami z podcieniami. Wieczorem powrót do hotelu na kolację. Nocleg w Katowicach.

26.05
piątek
Katowice - Tarnowskie Góry - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Tarnowskich Gór. Zwiedzanie dawnej kopalni srebra i ołowiu. W kopalni galmanów czynnej w XVIII i XIX wieku pozostał szyb "Staszic" od którego rozchodzą się długie podziemne sztolnie wypełnione wodą. Atrakcją dla turystów jest spływ łodziami w sztolni "Czarnego Pstrąga" (ten historyczny obiekt aspiruje obecnie do listy UNESCO). Około południa wyjazd z Tarnowskich Gór w kierunku Gdańska. Przyjazd do Gdańska wieczorem zakończenie wycieczki.

Cena 1 100 PLN obejmuje:
- przejazd autokarem na całej trasie
- 2 noclegi w Bielsku Białej i 2 noclegi w Katowicach
- śniadania i obiadokolacje
- przewodnictwo
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:
- wstępów do obiektów, wjazdu kolejką na Szyndzielnię Na ten cel należy przeznaczyć ok. 80 PLN

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2017