Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Warna, Bukareszt i Karpaty rumuńskie
termin: 8 - 15.09.2017 r.
cena: 3 300 zł

8.09
piątek

Gdańsk - Warna
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 6.40. Wylot do Warny o godz. 8.40. Po przylocie do Warny o godz. 11.55 transfer do hotelu położonego nad morzem w okolicach Warny. Odpoczynek po podróży i czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.

9.09
sobota

Warna - Bukareszt
Po śniadaniu przejazd do Bukaresztu, stolicy Rumunii. Zwiedzanie miasta - zarówno jego części z eklektyczną zabudową, jak i wielkomiejskich, szerokich bulwarów, dzięki czemu Bukareszt nazywano niegdyś "małym Paryżem". W programie między innymi: Plac Rewolucji (miejsce ucieczki Nicolae Ceausescu z Bukaresztu w 1989 roku), Pałac Parlamentu, przykład megalomanii Ceausescu, według Księgi Guinnesa najcięższy i jednocześnie najdroższy administracyjny budynek na świecie, eklektyczna dzielnica bankowa z przełomu XIX i XX wieku, Plac Uniwersytecki, stare miasto z ruinami XIV-wiecznego dworu łączonego z postacią hospodara Wlada Palownika i cerkwią grecką. Przejazd największymi bulwarami miasta. Kolacja i nocleg w Bukareszcie lub okolicy.

10.09
niedziela

Bukareszt
Po śniadaniu zwiedzanie Bukaresztu. Przejazd na Wzgórze Patriarchalne, gdzie znajduje się główna świątynia Patriarchatu Rumuńskiego, a także imponujący budynek, nawiązujący architekturą do pałaców paryskich, pełniący niegdyś funkcje parlamentu. Następnie przejazd trasą gdzie znajdują się: reprezentacyjny szpital Coltea, rosyjska cerkiew studencka oraz monumentalna świątynia Sfantul Gheoghe Nou, ufundowana przez wdowę po wybitnym mężu stanu i miłośniku sztuki hospodarze Konstantynie Brancoveanu. Czas wolny i spacer po centrum stolicy Rumunii. Kolacja i nocleg w Bukareszcie lub okolicach.

11.09
poniedziałek

Transylwania
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Transylwanii. W miejscowości Bran zwiedzanie położonego na przełęczy tzw. "białego domku" znanego jako Zamek Drakuli. Architektura tej budowli wpisuje się w legendy o "księciu ciemności", który podobno tu niegdyś mieszkał. Zamek pełnił funkcję letniej rezydencji królowej Rumunii, Marii Saxa-Coburg Gotha. Następnie przejazd do Braszowa, jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Rumunii. Zwiedzanie saskiego centrum miasta: Plac Sfatului z ratuszem miejskim, okolice gotyckiego tzw. "czarnego kościoła", pomnik słynnego reformatora Johannesa Honterusa oraz położoną poza obrębem obwarowań miejskich, rumuńską dzielnicę Shei Brasovului z charakterystyczną zabudową, budynkiem dawnej szkoły i cerkwią. W drodze do Bramy Shei spojrzenie na uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed możliwym gromadzeniem się tutaj jego potencjalnych przeciwników. Przejazd przez wzgórza z pozostałościami dawnych umocnień miasta i dalej do miejscowości Predal, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w hotelu. Dla chętnych, wieczorem, wyjazd na tradycyjną rumuńską kolację (opłata dodatkowa na miejscu - 15 euro). Nocleg w hotelu w Predal.

12.09
wtorek

Sighisoara - Sinaia - Bukareszt
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Sighisoary, miejsca narodzin słynnego Wlada Palownika, historycznego pierwowzoru hrabiego Drakuli. Spacer po centrum miasta, w którym zachowała się średniowieczna zabudowa i dzięki temu miasto znalazło się na liście UNESCO. Ciekawe miejsca na terenie starówki to dom w którym w 1432 przyszedł na świat Wlad Drakula, zadaszone schody wiodące do Bergkirche i Wieża Zegarowa, która stała się symbolem miasta. Następnie przejazd do położonego w sercu Karpat miasta Sinaia, gdzie znajduje się słynny zamek Peles, dziewiętnastowieczna rezydencja pierwszej rumuńskiej pary królewskiej Karola i Elżbiety zu Wied. Obiekt ten, łączący w sobie niemiecką estetykę i włoską elegancję, często określany jest mianem "perły Karpat". Przejazd na kolację i nocleg w Bukareszcie lub okolicach.

13.09
środa
Bukareszt - Warna (Złote Piaski)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Warny. Zakwaterowanie w hotelu nad morzem w miejscowości Złote Piaski. Kolacja i nocleg w Złotych Piaskach.
14.09
czwartek
Złote Piaski
Całodzienny odpoczynek na plaży w Złotych Piaskach. Kąpiele w morzu i basenie, spacery po okolicy.

15.09
piątek

Warna - Gdańsk
Rano wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Warnie. Odlot samolotem bezpośrednio do Gdańska o godz. 6.40. Przylot do Gdańska o godz. 7.55 i zakończenie imprezy.


Cena 3300 PLN obejmuje:
- przelot samolotem Gdańsk - Warna - Gdańsk (godziny odlotów zostaną podane w późniejszym terminie)
- zakwaterowanie w hotelach **/***, w pokojach dwuosobowych (7 noclegów)
- przejazd klimatyzowanym autokarem na całej trasie
- śniadania i obiadokolacje
- opiekę pilota
- ubezpieczenie TU Europa (KL,NNW, CP i bagaż)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów
- opłaty za pracę lokalnych przewodników
- napiwków
Na ten cel należy przeznaczyć ok.115 EUR

Uwagi:
- bagaż główny do 20 kg, bagaż podręczny do 5 kg. W samolocie posiłki dodatkowo płatne
- organizatorem wycieczki jest Rainbow Incentive & Incoming Sp. z o.o. na zlecenie BT Wojażer

Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny odprowadza Rainbow Incentive & Incoming Sp. z o.o.

wersja do druku    strona główna | programy 2017