Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Norwegia
termin: 29.06 - 8.07.2017 r.
cena: 4 900 zł

29.06
czwartek

Gdynia - Karlskrona
Rozpoczęcie wycieczki na przystani promowej Stena Line w Gdyni. Zbiórka o godz. 19.00. Wypłynięcie promu o godz. 21.00. Po zakwaterowaniu w kabinach obiadokolacja na pokładzie. Nocleg na promie.

30.06
piątek

Karlskrona - Oslo
Śniadanie na promie. Wpłynięcie do Karlskrony ok. godz. 8.00 a następnie wyjazd autokarem na trasę w kierunku Goteborga i dalej do granicy szwedzko-norweskiej. Wieczorem przyjazd do Oslo. Zakwaterowanie w hotelu, usytuowanym w pobliżu centrum miasta. Obiadokolacja. Nocleg w Oslo.

1.07
sobota

Oslo
Po śniadaniu w hotelu, zwiedzanie stolicy Norwegii z miejscowym przewodnikiem. W programie przejazd przez centrum miasta, główną ulicą Karls Johans Gate w kierunku Pałacu Królewskiego, następnie do zespołu zamkowego Akershus i w rejon Ratusza, wizyta w Parku Vigelanda, zwiedzanie Muzeum Łodzi Wikingów i Muzeum Odkryć Polarnych na półwyspie Bygdoy. Następnie przejazd w rejon słynnej skoczni skąd roztacza się wspaniały widok na miasto i Fiord Oslo. Kolacja i nocleg w Hotelu w Oslo.

2.07
niedziela

Oslo - Voss
Po śniadaniu wyjazd w kierunku fiordów zachodniego wybrzeża. Przejazd przez miasto Honefoss, następnie doliną Hallingdal do miejscowości Gol. Zwiedzanie kościółka gontowego w Torpo. Dalej trasa prowadzi przez Geilo, ośrodek sportów zimowych a następnie przez największy płaskowyż norweski - Hardangervidda. Postój przy wodospadzie Vorinsfoss o wysokości 182 m. Zjazd po serpentynach do fiordu Eidfjorden, przeprawa promowa przez fiord i przejazd w kierunku miejscowości Voss. Kolacja i nocleg w hotelu w rejonie Voss.

3.07
poniedziałek
Bergen
Rano wyjazd do Bergen, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. W programie średniowieczna dzielnica hanzeatów Bryggen, targ rybny, gotycka twierdza Hakonshallen, muzeum najwybitniejszego kompozytora norweskiego Edwarda Griega. Czas wolny na spacer po centrum miasta, dla chętnych wjazd kolejką lub wejście na Górę Floyen, skąd roztacza się niezapomniany widok na miasto i port. Wieczorem powrót na kolację i nocleg w rejonie Voss.
4.07
wtorek

Voss - Fiord Sogne - Voss
Po śniadaniu wyjazd do przystani promowej w Gudvangen. Wycieczka statkiem w fiordach Naeroyfjorden i Aurlandsfjorden, które są najpiękniejszymi fragmentami fiordu Sogne, najdłuższego i najgłębszego w Norwegii. Przypłynięcie do turystycznej miejscowości Flam. Czas wolny w pełnej uroku, otoczonej górami, osadzie. Dla chętnych wycieczka pociągiem, najbardziej stromą linią kolejową świata z Flam do Myrdal i powrót w dół tą samą trasą. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w okolicach Voss.

5.07
środa

Voss - Geiranger
Wyjazd na trasę, w kierunku północnym. Malownicza trasa prowadzi przez górskie przełęcze, głębokie doliny polodowcowe, wzdłuż fiordów i jezior górskich, przeprawa promowa przez fiord Sogne. Dojazd do miejscowości Briksdal i obiad w restauracji w Briksdal. Stamtąd wycieczka piesza do czoła najpotężniejszego norweskiego lodowca Jostedalsbreen. Wieczorem przyjazd do miejscowości Geiranger położonej nad malowniczym fiordem o tej samej nazwie. Noclegi w typowych norweskich domkach na zboczach góry otaczającej fiord Geirenger.

6.07
czwartek
Geiranger - Lillehammer - Oslo
Po śniadaniu wycieczka statkiem w fiordzie Geiranger, piękne widoki na wodospady spadające pionowo z gór otaczających wody fiordu. Przed południem wyjazd autokarem w kierunku Lillehammer, przejazd przez dolinę Gudbransdalen - kolebkę norweskiej tradycji i kultury ludowej. W Lillehammer spacer po centrum miasteczka i spojrzenie na obiekty sportowe olimpiady zimowej z 1994 roku. Obiad w restauracji w Lillehammer. Następnie przejazd do Oslo na nocleg.
7.07
piątek

Oslo - Karlskrona
Rano wyjazd z hotelu, w kierunku granicy norwesko-szwedzkiej. Przejazd do Karlskrony i zaokrętowanie na prom do Gdyni. Odpłynięcie promu o godz. 19.30. Kolacja i nocleg na promie.

8.07
sobota

Gdynia
Rano śniadanie na promie. Przypłynięcie do Gdyni ok. godz. 7.00 i zakończenie imprezy.


Cena 4900 PLN obejmuje:
- rejs promem na trasie Gdynia - Karlskrona - Gdynia
- na promie kabiny dwuosobowe z łazienkami oraz śniadania i obiadokolacje
- autokar z Gdyni na całej trasie wycieczki
- noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych a nad fiordem Geiranger w domkach norweskich nazywanych "hytte"
- śniadania i obiadokolacje na trasie wycieczki
- zwiedzanie z przewodnikiem Oslo i Bergen
- przeprawy promowe przez fiordy na terenie Norwegii
- opłaty za wjazdy do centrum Oslo i Bergen
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL (suma 200 000 złotych) i NNW (20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- rejsu statkami w fiordach Sogne i Geirenger ok. 550 NOK
- wstępów do muzeów w Oslo i Bergen uwzględnionych w programie ok. 250 NOK
- przejazdu koleją na trasie Flam - Myrdal - Flam (wycieczka dla chętnych trwa ok. 3 godz.) - 680 NOK
- dodatkowych posiłków (kanapka i napój ok. 100 NOK)

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2017