Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Malta
termin: 2 - 9.04.2017 r.
cena: 3 200 zł

2.04
niedziela

Gdańsk - Malta
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 8.30 Wylot na Maltę o godz.10.30. Po przylocie na wyspę o godz. 13.45 transfer do Hotelu Canifor, położonego w miejscowości Bugibba w północnej części wyspy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3.04
poniedziałek

czas wolny do dyspozycji uczestników
Aklimatyzacja, odpoczynek na plaży. Spacery po uliczkach i promenadzie Bugibby. Możliwość wyjazdu lokalnym autobusem do sąsiednich miejscowości, albo na najpiękniejszą maltańską plażę Golden Bay.

4.04
wtorek

wycieczka po Valletty
Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę do stolicy kraju, Valletty. Przejazd do ogrodów Bracca, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port i leżące na drugim brzegu Trójmiasto: Vittoriosa, Sengela i Cospicua. Spacer po głównej ulicy miasta, przy której znajdują się Biblioteka Narodowa, Teatr Manuela i wiele innych ważnych obiektów stolicy Malty. Przejście do kościoła św. Jana Chrzciciela, obecnej konkatedry (bogato wyposażone, barokowe wnętrze zaprojektowane w XVII wieku przez włoskiego artystę Matteo Pretti). Zwiedzanie Muzeum Katedralnego i oratorium, gdzie znajdują się dwa arcydzieła Caravaggia: "Ścięcie Jana Chrzciciela" i "św. Hieronim". Następnie zwiedzanie kościoła -kolegiaty św. Pawła Rozbitka z relikwią Apostoła Narodów Przejście na dziedziniec Pałacu Wielkich Mistrzów Zakonu Maltańskiego, najważniejszej szesnastowiecznej budowli zakonu, siedziby wielkich mistrzów zakonu joannitów aż do końca ich rządów na wyspie w roku 1798. Obecnie Pałac jest siedzibą Parlamentu Malty, tu mieszczą się reprezentacyjne apartamenty prezydenta Republiki. Rejs statkiem po wodach Wielkiego Portu i spojrzenie od strony wody na Vallettę i maltańskie Trójmiasto. Za zakończenie spacer po fortecy Valletta i czas wolny. Spacer po uliczkach, których ozdobą są barokowe budowle pozostawione przez architektów i budowniczych Zakonu Maltańskiego. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

5.04
środa

czas wolny do dyspozycji uczestników
Odpoczynek na miejscu: plażowanie, spacery, możliwość wyjazdu lokalnym autobusem do Sliemy, miejscowości z której rozpościera się wspaniały widok na stolicę Wyspy Vallettę.

6.04
czwartek
Gozo
Całodzienna wycieczka na sąsiednią wyspę Gozo. Dojazd autokarem do portu Cirkewwa. Rejs promem (ok. 25 minut) na wyspę Gozo. Wyspa jest mniejsza niż Malta (liczy zaledwie 70 km2), ale zdecydowanie bardziej zielona i bardzo słabo zaludniona. Posiada wiele zabytków i ciekawe formy krajobrazowe. Przejazd z portu Mgarr do najstarszej na Morzu Śródziemnym pogańskiej świątyni Ggantije - wpisanej na listę UNESCO. Świątynia zbudowana została z potężnych bloków kamiennych w IV-III tysiącleciu p. n.e. w okresie kiedy nie używano nawet najprostszych narzędzi metalowych. W godzinach południowych przejazd do sanktuarium Ta’Pinu. Kościół w stylu neoromańskim, zbudowany w latach 1922 -1932 na miejscu objawień maryjnych jest dzisiaj celem licznych pielgrzymek. Przejazd na zachodnią część wyspy, gdzie znajdują się niezwykłe twory skalne, nazywane tutaj "Lazurowe Okno" i "Grzybna Skala" Miejsca te były scenerią kilku filmów, między innymi "Odysei". Następnie przejazd do stolicy wyspy, miasta-fortecy Victoria-Rabat, ufortyfikowanej za czasów panowania Zakonu Maltańskiego Wejście na Cytadelę, której fortyfikacje były schronieniem dla mieszkańców Victorii w czasie najazdu nieprzyjaciół. Na zakończenie wizyta w lokalnym Centrum Rękodzieła (koronki, kilimy, tekstylia, ręcznie tkane swetry), degustacja miejscowych serów a także wina i likierów. Przed wyjazdem na prom obiad w miejscowej restauracji. Przeprawa promem do portu Cirkewwa i powrót do hotelu na kolację i nocleg.
7.04
piątek
czas wolny do dyspozycji uczestników
Odpoczynek na plażach Bugibby lub na Golden Bay.
8.04
sobota

wycieczka na trasie Maltańskie Trójmiasto - Mosta - Mdina - Rabat
Po śniadaniu przejazd do maltańskiego trójmiasta, trzech miejscowości Vittoriosa, Senglea i Cospicua, położonych z drugiej strony Wielkiego Portu. Spacer po uliczkach trójmiasta, wśród eleganckich kamienic, prywatnych rezydencji, budowli sakralnych i wojskowych, które zachowały urok miejsc stworzonych przez joannitów. Następnie przejazd do miejscowości Mosta, zwiedzanie kościoła-rotundy, budowli z XIX wieku nawiązującej swym kształtem do rzymskiego Panteonu. Kościół został zbombardowany przez lotnictwo niemieckie w 1942 roku, choć ćwierćtonowa bomba, która przebiła kopułę nie eksplodowała wewnątrz kościoła (jej replikę można oglądać w pomieszczeniu obok zakrystii). Następnie przejazd do starej stolicy Malty - Mdiny, miasta położonego na wzgórzu, otoczonego pierścieniem murów obronnych. Zwiedzanie katedry św. Pawła i Piotra, powstałej na miejscu dawnej rezydencji gubernatora rzymskiego, Publiusza, którego ojca uzdrowił apostoł Paweł, o czym wspominają Dzieje Apostolskie. W katedrze znajduje się wiele dzieł sztuki, W muzeum katedralnym, położonym obok katedry, znajdują się wspaniałe zbiory sztychów niemieckiego artysty epoki renesansu Albrechta Durera, kolekcja malarstwa sakralnego i monet bitych przez Zakon Maltański. W godzinach popołudniowych przejazd na przedmieścia Mdiny do Rabatu, gdzie znajduje się kościół po wezwaniem św. Pawła. W grocie pod kościołem mieszkał wedle tradycji św. Paweł w czasie swojej podróży misyjnej po Malcie. W czasie wolnym wizyta w wiosce rzemieślniczej, zlokalizowanej na terenach dawnego angielskiego lotniska wojskowego. Późnym popołudniem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

9.04
niedziela

Malta - Gdańsk
Rano transfer na lotnisko. Odlot do Gdańska o godz. 6.50. Przylot do Gdańska o godz. 10.05 i zakończenie wycieczki.


Cena 3200 PLN obejmuje:
- przelot samolotem na trasie Gdańsk -Malta - Gdańsk
- transfery do/z hotelu
- noclegi w hotelu 3* w miejscowości Bugibba,
- śniadania i obiadokolacje
- opiekę pilota BT Wojażer
- ubezpieczenie KL (suma 200 000 złotych) i NNW (suma 20 000 złotych)

Cena nie obejmuje:
- dodatkowych posiłków
- opłat za wycieczki wymienione w programie. Na ten cel należy przeznaczyć łącznie ok. 145 euro
Powyższa kwota uwzględnia wynajęcie lokalnego autokaru turystycznego, przewodników i wstępy do obiektów, ponadto lunch na wyspie Gozo.

Uwaga: Wyjazdy na wycieczki organizuje BT Wojażer we współpracy z lokalnymi organizatorami. Kolejność wycieczek może ulec zmianie.

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2017